Logan Diesel Cu Ceva Kilometri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Daca tu zici ca arata binisor, din punctul meu de vedere arata deplorabil)

    Comment


    • #32
      Ai nevoie de revopsire si tratament antirugina altfel vor cadea tablele de pe ea ) am vazut Loganuri la 150.000 care arata de 5 ori mai rau decat a ta , arata decent...
      I changed her oil , she changed my life
      sigpic

      Comment


      • #33
        Chiar arata bine la km pe care ii are,dar scaunul ala ce a patit?a muscat cineva din el?

        Comment


        • #34
          Sincer decat sa te apuci sa faci bad-boy , mai bine te apuci sa remediezi aripile acelea ruginite, sa ii tragi o vopsea si o cosmetizare in interior.
          Multa bafta.
          sigpic

          Comment


          • #35
            La 300.XYZkm, cum credeti ca poate arata un scaun?(cel putin de sofer)
            Hai sa nu le amesecam, am si spus mai sus, cum am luat permisul ma si apuc de ea. Schimb aripile si rezolv florile de rugina. Florile de rugina, cred ca le rezolv vara asta, nu sunt sigur, dar aripile sigur dupa ce iau permisul.
            Dar ia stati putin, ce are asa cu rugina? O fac Rat-Rod:> )

            Comment


            • #36
              Depinde, al meu la aproape 200.000 km nu are nimic si n-a avut husa nici o data.

              Daca vrei rat-rod, da frumos jos toata vopseaua si las-o sa prinda rugina uniform
              sigpic

              Comment


              • #37
                La 300.xyz km arata bine, si din punctul meu de vedere.
                Restul se rezolva.
                sigpic

                Comment


                • #38
                  poate rezolvi cu un polis si nu mai vopsesti masina complet,vopsesti doar zonele unde vei schimba aripile

                  Comment


                  • #39
                    Am incercat polish pe capota(fratele meu face polish) si nu iese. Masina a fost spalata la perie, e zgariata vai mama ei, eheeee. Ori o vopsesc, ori o colantez. Vad eu ce fac. Ma gandesc
                    Husa am pus-o ca sa nu se mai vada gaura, dar s-a tocat si husa si acum se vede si prin husa)
                    Eu nu am panica la caroserie, aripile le schimb, florile de rugina care sunt 4 toate si au raza de maxim 5cm. se rezolva intr-o zi cu tot cu vopsit, pe spate la aripi dam cu unpic de chit si iara vopsit. Nu am multe la exterior. Se rezolva repede, dar sper sa nu o mai bubuie tata.
                    A avut o Skoda inainte care in 4 ani a fost bubuita de peste 10 ori. Si cand zic "bubuita" ma refer la faruri sparte, radiatoare, trager-e, aripi, capote, spate total) D'astea. Am mai avut un Pajero din 2008 si a dat cu el intr-un gard de i-a dat dauna la tot botu') Toate la viteze mici, doar ce a dat intr-un caine pe autostrada pe la 140km/h...
                    Last edited by loloatevistul; 13 June 2013, 11:11.

                    Comment


                    • #40
                      NU arata deloc bine pentru anul fabricatiei: 2007. Km afecteaza motorul si ce tine de functionalitatea masini, dar nu are treaba vopseaua(hai sa zicem ca poate fi "sablata" din cauza prafului) dar se vede ca nu a avut grija de ea.
                      Nu se merita sa ii faci un detailing, pentru ca ai de remediat rugina si vopsit,indreptat tabla.
                      La mai multi km fara probleme si cand va intra in posesia ta poate o vei rasfata si pe ea cu ceara si spalari mai dese.

                      Comment


                      • #41
                        Spune-i tatalui tau sa treaca pe la sectia de politie si sa predea permisul de conducere cu mesajul "nu-i de mine".
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • #42
                          @827sam Nu e treaba ca "nu-i de mine", nici odata nu a fost vina lui. In toate accidentele a fost vina celorlalti participanti;) Aia cu cainele, cu ce a fost el de vina ca nu avem garduri de protectie pe autostrazi? Ceea cu gardul, cu ce a fost el de vina ca primaria respectiva nu-i in stare sa de cu nisip sau sare pe drum? In orice accident/tamponare a fost implicat, nu a fost din vina lui.
                          @Cristyano, automat cand v-a ajunge la mine o sa fie intretinuta din orice punct de vedere Si acum cand am timp iau o carpa sau servetele anti-statice si sterg bordul, fetele de usi, consola Eu i-am spus, cand o sa ajunga pe mana mea, prima data masina o sa stea vre-o luna in garaj) Aripa dupa dreapta a fost refacuta de un "meserias"(un sofer de-al meu mai cretin n-a fost atent si a agatat un fier) si de aceea arata in halul asta. Pai uite-te la cea dupa stanga ca nu are nimic, la aia nu a fost umblat si nu are nimic.
                          Last edited by loloatevistul; 13 June 2013, 11:52.

                          Comment


                          • #43
                            Sa ai atatea accidente cu atatea masini in atat de scurt timp cu siguranta este vina lui. E drept ca exista si inevitabilul insa parca e prea de tot.
                            Masina aia cere bani buni si daca as fi in locul tau m-as gandi de 50 de ori daca sa o pastrez pentru mine sau daca sa o dezmembrez. Logan diesel cu km aia nu-i nimic altceva decat loto, oricand poate s-o dea pe ulei, sa ti se blocheze vreun injector (dintr-alea calitative care le are in sistemul de injectie) sau ca pompa sa faca span, cred ca singurul lucru ce a tinut-o in viata pe masinuta asta a fost talpa grea si batjocura pe care a primit-o.
                            PS : "nici odata" - se scrie legat
                            PS2: "cand v-a ajunge la mine" - cand va ajunge la mine
                            PS3: " o sa stea vre-o luna" - o sa stea vreo luna in garaj
                            PS4: "Aripa dupa dreapta" - aripa de pe dreapta
                            PS5: "Pai uite-te la" - pai uita-te la
                            PS6: "la cea dupa stanga" - la cea de pe stanga

                            Pune mana pe un manual de gramatica limbii romane.
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • #44
                              Tovarase, daca ai venit pe aici ca sa imi faci mie lectie de gramatica, te rog frumos sa pleci la fel cum ai venit. Adica cu mana-n fund. Tu crezi ca eu sunt atent la ce scriu? Sunt cu capul undeva si cu mainile aici. Nu stau sa ma uit la fiecare cuvintel precum faci tu.

                              Comment


                              • #45
                                Relax, e un forum public, daca nu-ti convine sa intre unul si altul de la care mai ai ce sa inveti inchide taraba si mergi cum poti.
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google