Logan Diesel Cu Ceva Kilometri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Si la tot ce ai avut in remorca aia ai facut 6 ore doar dus ,ca nu am inteles cum este cu dus- intors ?
    Last edited by 77sky; 11 June 2013, 19:51.

    Comment


    • #17
      Fac Bucuresti-Constanta saptamanal cu o masina goala fara remorca de 3 ani si pot sa-ti spun ca Pitesti -> Constanta si retur in 6 ore nu faci.

      Mergand legal ca nu stii de unde sare iepurele faci cam asa :
      -Pitesti-Bucuresti(pana in centura) - 40 min
      -Bucuresti - Ct - 2 ore
      Ca sa traversezi capitala pe centura poti sa faci si 1,5 ore sau 1 ora prin oras si asta depinde de ora la care intrii in Bucuresti, iar daca mergi noaptea treci prin Bucuresti de la V la E in circa 30 minute.
      Calculele le faci tu ca noi suntem majori si vaccinati.

      Poate ca secretul logevitatii la motorul tau DCI este ca ai mers mult in exterior si poate ai alimentat cu motorina adevarata de la cei din Vest.
      Spor la invatat pentru categoria B si ne vedem la CT desi este posibil sa ajungi inaintea mea acolo.....evident eu plecand din Bucuresti si tu din Pitesti.
      real power..... diesel power by

      Comment


      • #18
        Originally posted by Florin_KDF View Post
        si extern, si cu remorca de o tona jumate...... hmmm, deja se fabuleaza mult.
        ce varsta ziceai ca ai??
        Din cate observi am precizat "EXTERN", adica in afara! Mai exact la Niss.


        Eeeee, acum sa ma calmez ca nervozitatea nu face bine nimanui, i-am facut o poza cand sta in ploaie de nebun
        Attached Files

        Comment


        • #19
          Scuzati din nou, dublu-postul.
          Da' cine a zis ceva de mers legal?) Scuza-ma, eu nu prea le am cu glumele de prost gust, nu prea le "inghit". Nu, tin sa precizez ca centura am traversat-o in nici 30 min. Puteti sa ma credeti, puteti sa nu.
          V-am pupat, sa aveti distractie)

          Comment


          • #20
            Ideea este ca stim cum trage un Logan gol, stim cum trage si un Logan inarcat cu 5 persoane (care cantaresc sa zicem 500kg daca sunt toti super solizi) dar incercam sa ne inchipuim cum trage o remorca de 1500kg cu o viteza de peste 130km/h.
            Apropo - vezi ca de circa 1 luna functioneaza 3 radare fixe pe A2 imediat dupa Cernavoda : 2 sunt pe sensul de Ct si unul pe sensul de Bucuresti.
            In special pe accesoriile auto gen :remorca sau portbagaj cosciug sau suporti pt bicicleta producatorul nu recomanda viteze mai mari de 100km/h chiar daca masina poate sa traga.

            Astept sa-ti iei carnetul si sa te ocupi de masinuta asa cum vrei tu si sa faci ceva unic din ea.
            Nu ne mai pupa pentru ca unii nu stau la pupat stau la .
            Last edited by cosmindan; 11 June 2013, 20:43.
            real power..... diesel power by

            Comment


            • #21
              Hai sa ne facem intelesi. Cand a avut respectiva remorca a fost la Niss deoarece a fiert un motor si a trebuit interventie. Atunci nu s-a depasit viteza de 80km/h. Cand am oprit dupa Arad intr-o parcare am pus mana pe cauciucuri si ardeau. Si cele de la masina si cele ale remorcii.

              Mersul Pitest-Constanta a fost facut decat cu scule in portbagaj si cu rulmentul ce trebuia schimbat. Acum am lamurit?

              Comment


              • #22
                din cate am inteles,inca trage foarte bine masina la km pe care ii are,felicitari pentru cum ai intretinut-o,mai ai poze cu masina int/ext,sunt curios cum arata mai de aproape.

                Comment


                • #23
                  Zic de acum la interior, scaunul soferului este tocit rau de tot. Destul de murdar..., nu are nimeni grija de ea, eu oricat as face curat in ea, pe tata il doare la p..itulice si face mai rau decat era...

                  Comment


                  • #24
                    ma intreb la tine cum o face scaunul soferului la 300.000 km daca la mine la 37.000 km se clatina putin inainte si inapoi

                    Comment


                    • #25
                      Scaunul sa fie problema ......... la 300 mii KM . Scaune se gasesc peste tot in dezmembrari cu 150-180 ron.

                      Daca ai kilometrajul asta si nu ai schimbat piese scumpe pe la motor atunci te numeri printre cei mai fericiti posesori de Logan diesel.

                      Tare sunt curios cum se prezinta masinuta .......deci baga poze.
                      real power..... diesel power by

                      Comment


                      • #26
                        N-am apucat poze, sunt plecat. Masina a intrat la schimbat bieleta anti-rasturnare, bucsi fata, bucsi spate si cred ca o sa-i cumpere si un limitator de la usa.
                        Multumita lui @al!n am rezolvat acum 30 min. cu jantele MULTUMEEEEEEEEEEESC ALINE!!!
                        Acum mai am de gasit cauciucuri)

                        Comment


                        • #27
                          Cu placere.
                          AG 16 Y M A

                          Comment


                          • #28
                            Si a mea tot atati km are .Tot din 2007,din august,dar e pe "gepele"

                            Comment


                            • #29
                              Au venit pozilii, poate ma ajuta si pe mine cineva cu un Bad-Boy si cu scoaterea siglelor "logan by renault" si "1.5 dci".
                              Attached Files

                              Comment


                              • #30
                                masina arata binisor pt nr de km care ii are.pune o poza cu km.bafta

                                Acum am vazut poza in primul post.
                                Multi km fara probleme
                                Last edited by FLR; 12 June 2013, 20:03. Reason: Automerged Doublepost
                                http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google