Logan Diesel Cu Ceva Kilometri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Scuza-mi interventia, dar de la tine ce pot sa invat? Este un forum auto destinat unei anume marci si unui anume model, nu este un forum de "lecturi suplimentare")

    Comment


    • #47
      cu jantele ce-ai mai facut, ziceai ca le duci la strungar. sunt gata? cand le pui?

      Comment


      • #48
        Sa scrii si sa vorbesti corect in limba materna este o chestie de mandrie personala. Unii o au, altii nu. Nu tine de cata scoala ai.

        @827Sam: parca nu schimbasesi lichidul de frana din 1900 toamna, dar te iei de o masina care a fost birjlalita 24/24/7 si care totusi este in parametri buni de functionare.

        O masina folosita preponderent la drum intins va avea probleme cu vopseaua din cauza nisipului, pietricelelor, gazelor, sa nu uitam sarea si clorura de calciu iarna, samd. Chiar si un Mercedes folosit de nou 300.000 km la drum intins va fi plin de ciupituri pe bara, capota, colturile aripilor fata, indiferent cat de des il speli si cate cisterne de ceara pui pe el.

        Ce va legati asa de masina omului, ca-i explodeaza un injector, ca plezneste turbina, ca-i sare in aer masina daca o conduce cu 300.000 km la bord ? Chiar asa mare-i invidia ca masina a fost servisata periodic si merge bine ? Exista o mica regula la dieseluri, care-i foarte adevarata in practica: un diesel bine forjat se strica mult mai putin decat unul "menajat". In plus esteo masina care si-a facut majoritatea rulajului la drum intins.

        @lolo: decat sa dai banii pe tot soiul de prostii, fa-i masinii un bine si rezolva-i problemele cu vopseaua si interiorul, care nu-s un capat de tara si nu te ruineaza financiar. Spor la treaba !
        Last edited by dr_mke; 13 June 2013, 12:24.
        sigpic

        Comment


        • #49
          Originally posted by loloatevistul View Post
          @827sam Nu e treaba ca "nu-i de mine", nici odata nu a fost vina lui. In toate accidentele a fost vina celorlalti participanti;) .
          Soferii buni sunt aia care ii feresc si pe altii.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • #50
            Offtopic, dar cu folos: cunoștințe profunde de limba română, vocabular impecabil, după cum se poate observa >>> sa ti se blocheze vreun injector (dintr-alea calitative care le are in sistemul de injectie).

            Colegul nostru spune așa: injectorul este ''calitativ” și nu de calitate, iar injectoarele sunt la sistemul de injectie și nu în sistemul de injecție, doar nu-s în interiorul sistemului, ci parte componentă, eventual injectoarele sunt în motor, ”care le are” si nu pe care le are. Parcă varianta a doua este cea corectă, nu ?

            Cum spuneam, spor la treaba ! Idee: poti trata rugina cu stabilizator, matuita toata masina, si lac peste cu tot cu rugina la vedere, dacă vrei rat rod look.
            Last edited by dr_mke; 13 June 2013, 12:44.
            sigpic

            Comment


            • #51
              Imi pare rau ca am postat, sincer.
              Forumul asta se duce pe apa sambetei cu atat mai mult cu cat se tolereaza chestii de genul asta.
              Dr_mke : nu e nimeni savant sau cercatator al limbii romane insa un minim de vocabular si exprimare astfel incat sa nu arate ca abia ai terminat 8 clase ar fi de preferat.

              Hai sa incheiem, eu unul sunt de parere ca trebuie sa existe un echilibru in toate. Daca tie iti place sa citesti pagini intregi de porcarii, e treaba ta.
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • #52
                Post succesiv, ghinion de neșansă.

                Iacătă un episod în care se ”prepară” un Golf 3 à la rat rod

                In this TV length Season finale, the Mighty Car Mods boys buy a new car and attempt a budget makeover to give it some much needed street cred. But will they ...
                sigpic

                Comment


                • #53
                  @dr_mke, multumesc frumos pentru adaugari. Si da, ai dreptate, din 10.000km in 10.000km se face revizia cap-coada. Nu s-a lasat niciodata nimic la o parte. M-am uitat si eu la acel episod pana acum de doua ori doar asa, ca n-am avut ce face Si vazand acel episod mi-am zis ca ar da bine sa fac o aripa asa, si cred ca o fac pe aia care-i ruginita(de pe partea dreapta) Acu' pe bune MKE, ce sa stie aia care nu au avut niciodata un diesel? Dau exemplu? In familie decat doua masini au existat pe benzina. O Dacia Breack si un Papuc(5 trepte, tractiune spate:>), atat. Alta nu a fost.
                  Scaun am gasit d'ala normal la 100Ron, eu am nevoie cu reglaj lombar si pe inaltime. Ori mai strang putin din fese si imi iau unele de Skoda sau de VW.

                  @Florin_KDF, am precizat pe pagina anterioara ca am rezolvat jantele. Maine pun una pe masina sa vad cum arata.

                  @einstein1984, ia spune-mi tu gogule cum "ii feresti si pe altii" atunci cand esti la inghesuiala? Ce gandesti tu? Mai bine sa-l feresc p'asta care vine in mine si sa dau in celalalt si sa pic eu vinovat sau sa dau in asta care-i bou si vine spre mine? Zi tu! Apropo, sa nu ma iei cu chesti de genu' "sunt mai mare ca tine" si etc... , am frate mai mare ca tine.
                  Last edited by loloatevistul; 13 June 2013, 17:48.

                  Comment


                  • #54
                    Salutare Astazi am facut o proba cu o janta si o anvelopa. Dimensiunea anvelopei este 225/45R17. Da mai bine real decat pe poza, cel putin asa pare. Voi ce credeti?
                    Attached Files

                    Comment


                    • #55
                      Arata foarte marfa, bafta cu permisul

                      Comment


                      • #56
                        Arata bine cu jantele pe masina,bafta la permis.

                        Comment


                        • #57
                          Pe topicul lui MVP cand i-am spus de 225/45R17 a zis cineva ca-s gogosi..., eu am latimea jantei de 7J exact ca el si nu par gogosi... Sau par?)

                          Comment


                          • #58
                            sa stii ca nu arara chiar a gogosi, dar trebuie neaparat coborata ! ! !
                            sigpic
                            The MVP

                            Comment


                            • #59
                              Stiu asta, a pus un prieten arcuri de G3 pe logan si cica se potrivesc perfect. Ma bate gandu sa iau si eu arcuri de Golf3 si sa vad ce si cum... Pana atunci, noi sa fim sanatosi ca fieru' se repara.

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by loloatevistul View Post
                                @dr_mke, multumesc frumos pentru adaugari. Si da, ai dreptate, din 10.000km in 10.000km se face revizia cap-coada. Nu s-a lasat niciodata nimic la o parte. M-am uitat si eu la acel episod pana acum de doua ori doar asa, ca n-am avut ce face Si vazand acel episod mi-am zis ca ar da bine sa fac o aripa asa, si cred ca o fac pe aia care-i ruginita(de pe partea dreapta) Acu' pe bune MKE, ce sa stie aia care nu au avut niciodata un diesel? Dau exemplu? In familie decat doua masini au existat pe benzina. O Dacia Breack si un Papuc(5 trepte, tractiune spate:>), atat. Alta nu a fost.
                                Scaun am gasit d'ala normal la 100Ron, eu am nevoie cu reglaj lombar si pe inaltime. Ori mai strang putin din fese si imi iau unele de Skoda sau de VW.

                                @Florin_KDF, am precizat pe pagina anterioara ca am rezolvat jantele. Maine pun una pe masina sa vad cum arata.

                                @einstein1984, ia spune-mi tu gogule cum "ii feresti si pe altii" atunci cand esti la inghesuiala? Ce gandesti tu? Mai bine sa-l feresc p'asta care vine in mine si sa dau in celalalt si sa pic eu vinovat sau sa dau in asta care-i bou si vine spre mine? Zi tu! Apropo, sa nu ma iei cu chesti de genu' "sunt mai mare ca tine" si etc... , am frate mai mare ca tine.
                                "Decat" se foloseste doar pentru o negatie! In cazul de fata, se folosea "numai". Mai ai greseli, dar nu asta-i problema, ci atitudinea!

                                Deci, lasa atitudinea de tinerel castrat ce vrea sa demonstreze nimic, ca nu-i cazul!

                                Next, esti out, fara discutii!

                                Originally posted by loloatevistul View Post
                                Tovarase, daca ai venit pe aici ca sa imi faci mie lectie de gramatica, te rog frumos sa pleci la fel cum ai venit. Adica cu mana-n fund. Tu crezi ca eu sunt atent la ce scriu? Sunt cu capul undeva si cu mainile aici. Nu stau sa ma uit la fiecare cuvintel precum faci tu.
                                Inca o deraiere de genul asta, si te intorci la canalul de desene animate!
                                Last edited by Cezar; 16 June 2013, 05:42. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google