Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fiecare cum vrea, dar dupa cum observi, toti constructorii au trecut pe alb.
    Albastrul (cum era la VW), este foarte stresant pentru ochii noaptea. Asta e parerea mea

    Comment


    • Da,ai dreptate,toti au trecut pe alb pentru ca e mai odihnitor,dar uita-te ca toti au folie neagra,ceea ce face sa fie mai vizibil ziua,pe cand albul de prestige,e frumos noaptea,dar ziua e cam aiurea.Eu am avut si stiu cum e.
      Cumpar volan de Duster

      Comment


      • m.am bagat si eu azi de schimbat leduri
        pentru inceput am pus unu verde la martorul lampi de ceata si unul albastru la martorul de stare (ledul ala care palpaie) si pot sa spun ca am reusit din prima
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by danielliviu View Post
          Nu sterge albul, schimba ledul rosu - difera lungimea de unda a luminii si nu e atat de intensa.

          Si cateva exemple:
          sunt cate 2 leuri la ace. 625 nm .Cam tot ce gasesti pe piata la ora asta au aceeasi lungime de unda. Ma refer la rosu. O sa iau un bord de teste de la dezmembrari (daca gasesc si sa nu fie f scump) si nu ma las pana nu scot rosu intens.Daca observi , in jurul acelor e rosu.Acele sunt mai feminine,s-au dat pe roz .

          Comment


          • Mie imi ies cam asa.Cei drept cu leduri din import.

            sigpic
            Oglinzi MCV / Led Tuning / Activari functii LOGAN / HIDXenon / Leduri SMD / Accesorii Audio / ...

            Comment


            • cine vrea un bord, am eu unu, de ambiance, daca schimbati cipul cu unul de la laureat in sus citeste si consumul instant, are si folia intoarsa (display negativ), e complet si 100% functional, detalii pe pm
              sigpic

              Comment


              • Am reusit sa scot acele rosii. De vina a fost izolarea de la ele. Acum e OK.
                Attached Files

                Comment


                • @gabibv cand gasesti LED-uri care nu sunt din import sa ma anunti si pe mine! Sunt tare curios sa vad niste LED-uri care se mai fabrica la noi.
                  Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                  Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                  Comment


                  • Aici nu era vorba de leduri facute la noi sau nu este vorba ca ledurile pe care le folosesc eu sunt superioare celor care se vand in toate magazinele de piese electronice de piata romanesca.
                    sigpic
                    Oglinzi MCV / Led Tuning / Activari functii LOGAN / HIDXenon / Leduri SMD / Accesorii Audio / ...

                    Comment


                    • Vreau si eu niste leduri .. smd albastre , rosii si verzi .. de unde pot achizitiona ?? astept pm .. stima

                      Inca o intrebare care am uitat sa o adresez este cum reusesc sa sterg acel portocaliu de acolo de unde faci reglajul la caldura ??(pe interiorul foliei )


                      Stima
                      Last edited by eusimplu11; 12 January 2011, 05:17. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Leduri smd` poti comanda pe nett!!cel mai rapid..sau la tine in oras la un magazin de specialeitate....iar acel portocaliu il poti sterge cu smirgher,eu asa la`m sters si a iesit bine....Bft la modificari....
                        TPN`u fuge nimeni nu`l ajunge

                        Comment


                        • merci mult pentru sfaturi , insa in oras la mine nu prea sunt leduri de astea .. am cautat peste tot . Mi-au promis ca aduc.. si nu au mai adus ... imi poti da si mie un pm pe ce site gasesc ? stima

                          Comment


                          • Cu ajutorul vostru, am reusit sa schimb si lumina de la climatizare.....pe langa bord si butoane...mie unu imi place cum a iesit.
                            Acum ma gandesc sa fac display-ul pe negativ.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Culori ace?

                              Salut. As dori daca imi poate cineva explica cum se pot schimba culorile la ace. Am urmarit toate postarile pe acest topic si tot nu am putut sa imi dau seama cum din 3 leduri pentru turometru/kilometraj se putea schimba si culoarea acelor.
                              Multumesc.

                              Comment


                              • Se monteaza un led suplimentar si se izolaeaza fata de celelalte! Cauta mai bine si o sa gasesti exemplu sunt 100% sigur. Bafta

                                P.S Citeste tot threadul acest sunt date exemple. Uita-te la postul #232!
                                Last edited by Narcisuc20; 31 January 2011, 13:45.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google