Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • K. Scuze. Eu prefer hatchabckurile deoarece am si catelusa, si astfel nu ajunge in masina si mai pot cara un frigider sau o masina de spalat. Cand merg in tara de sarbatori rabatez bancheta si incap f multe. Ce cari in portbagaj sa puta? Mie nici de la catelusa nu imi miroase in masina. E catelusa de apartament imbaiata mereu. Nici nu fumeaza nime in masina.
    Marian, sigur consuka mai mult vectra. Are un vecin focus de 1.6 cu doar 90 de cai si el condice sportiv in zona de munte, face si drumuri scurte si are comsum 6,2. De la opel am avut pe meriva 1.7 101cp si am scos o simgura data 6,5 chinuit. In rest tot peste. Vectra fiind mai greu consuma mai mult.

    Comment


    • si daca stiai astea de ce ai mai intrebat ?!

      Comment


      • Nu eu am intrebat de focus si vectra.

        Comment


        • Originally posted by L3on_rgby View Post
          Nu a scris nici de garantie. Am sa sun maine sa intreb. Am pus in posturile trecute link cu una visinie cu gpl din fabrica, da si aia a fost lovita usor. Chiar nu gasesc un sandero bun? Cum pot afla daca is placutele si discurile originale? Dar cauciucurile?
          Asta de mai jos e buna pentru tine?

          http://www.mobile.de/ro/marc%C4%83/d...185607838.html

          Comment


          • va multumesc pentru raspunsuri.referitor la vectra , este practic tot hatchback, dar berlina (adica are portbagaj comun).ma gandesc la costul asigurarii la vectra si focus.am 24 de ani, la vectra va fii foarte mare ( 1.9 diesel 120 cp), iar focusul are 1.6 diesel 110 cp.
            ramane sa ma hotarasc.multumesc inca o data

            Comment


            • Citește putin forumurile, am fost in aceeasi situație cu tine...am citit "my ride-ul" la 2-3 posesori de vectra si m-am liniștit.

              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

              Comment


              • Cromatic, ms da nu are aer conditionat si are deja 76.000km. Plus ca in italia is cam varza masinile. Prefer cel negru ce l-am postat inainte.

                Comment


                • Originally posted by petrutzmarian View Post
                  va multumesc pentru raspunsuri.referitor la vectra , este practic tot hatchback, dar berlina (adica are portbagaj comun).ma gandesc la costul asigurarii la vectra si focus.am 24 de ani, la vectra va fii foarte mare ( 1.9 diesel 120 cp), iar focusul are 1.6 diesel 110 cp.
                  ramane sa ma hotarasc.multumesc inca o data
                  Da asta poate fi un aspect de luat in calcul dar poti trece pe numele altcuiva si vei plati putin ; iar in leg cu forumurile nu pune asa baza ca daca intrii pe forumu ford te iei cu mainile de par
                  apropo suntem in anul 2013 si ford ofera motoare de 60 cp, posibil ..!?
                  Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                  aa da si sarma pardon tija aia nu e telescop

                  Cam asta e fordu dar cel mai ok testeaza tu masina desii intre cele 2 n-ai ce sa compari ;
                  Last edited by Allyn_y; 1 December 2013, 12:42.

                  Comment


                  • @L3on_rgby Si eu am caine si un Focus BERLINA. Ce legatura are masina cu faptul ca tu nu ai fost in stare sa educi acel caine? Cainele trebuie sa stea linistit pe bancheta din spate. Ne cumparam masini, in functie de caine acum Plus ca exista huse speciale, cu ajutorul carora cainii needucati de stapani nu au cum sa sara in partea din fata!

                    Comment


                    • Originally posted by Allyn_y View Post
                      Da asta poate fi un aspect de luat in calcul dar poti trece pe numele altcuiva si vei plati putin ; iar in leg cu forumurile nu pune asa baza ca daca intrii pe forumu ford te iei cu mainile de par
                      apropo suntem in anul 2013 si ford ofera motoare de 60 cp, posibil ..!?
                      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                      aa da si sarma pardon tija aia nu e telescop

                      Cam asta e fordu dar cel mai ok testeaza tu masina desii intre cele 2 n-ai ce sa compari ;
                      ai dreptate cu caii si cu calitatea constructiei fordului, la banii aia se putea mult mai bine. as prefera o coreeana mai noua.
                      foarte tare anuntul pentru Fiesta. "Stare foarte buna" si eu incercam sa-mi dau seama ce i-a facut. cred ca s-a rasturnat, ca altfel nu vadcum s[ fie lovita peste tot.

                      Comment


                      • Pch, nici a mea nu trece in fata, dar nu vreau par pe bancheta. Oriceatura pui, si d-aia speciala, tot se rataceste cate un fir. Si mai si duc uneori un frigider, o ,asona de spalat, una alta care nu incap in berlina.

                        Comment


                        • @ndl- Cu paru , cu batele...
                          Si vw, skoda,opel etc cati cai au in 2013? Si ma rog ce calitate cautati la ford? Vedeti unde-i facut si apoi cautati la opel , skoda , reno , vw...
                          @leon- da , la versiunea aia portocalie proiectoarele erau optionale.

                          Si de ce zici ca-s masinile rele in italia? Drumuri au , combustibil bun , clima calda face bine la tabla...
                          Last edited by Costi-bc; 1 December 2013, 18:12. Reason: Automerged Doublepost
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • costi, eu is in italia de 3 ani si vad ce masini au astia. la 60 de mii is gata unele. nu stiu sa le grijeasca, drumurile is foarte proaste majoritatea, mecanici si mai prosti si soferi la fel. unul nu vezi sa astepte sa se unga turbina la diesel. cum se urca in masina.....talpa maxima. ei cand parcheaza, daca nu au loc isi fac. toate is julite. majoritatea italienilor tin masina pana termina leasingul, nu au de gand sa o tina mai mult, deci nu o menajeaza. unii din ei fac si 50-100 de mii de km pe an. in romania nu am patit inca sa imi inghete motorina in rezervor, da stiu cine a patit aici. baga astia si apa. cine spune ca in romania nu e bine poate nu a iesit din tara. la prima vedere par cainii cu colaci in coada in afara, da nu e asa.

                            Comment


                            • Originally posted by L3on_rgby View Post
                              costi, eu is in italia de 3 ani
                              .................................................. ..........................
                              cine spune ca in romania nu e bine poate nu a iesit din tara. la prima vedere par cainii cu colaci in coada in afara, da nu e asa.
                              Pai si atuci ce mai cauti p-acolo, de ce nu vii acas'?

                              Comment


                              • Originally posted by B997NDL View Post
                                ai dreptate cu caii si cu calitatea constructiei fordului, la banii aia se putea mult mai bine. as prefera o coreeana mai noua.
                                foarte tare anuntul pentru Fiesta. "Stare foarte buna" si eu incercam sa-mi dau seama ce i-a facut. cred ca s-a rasturnat, ca altfel nu vadcum s[ fie lovita peste tot.
                                sunt altii care au dat 45-50.000 E pe un seria 3 sau audi a4 si dupa au avut diverse probleme asa ca ce sa mai vb de calitate la un ford....care la mana 2 are pret de logan
                                desii la ce bani cer de noi se putea multtt mai mult ( 60 cp in 2013 cred ca sunt unici ))) in fine
                                vizavi de coreence nu stiu cum or fi dar asta imi place maxim:
                                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                                Last edited by Allyn_y; 1 December 2013, 23:09.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google