Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai sa iti dea niste preturi ca avem ce compara.
    sigpic

    Comment


    • Filtru aer - 75 RON
      Filtru ulei - 50 RON
      Filtru habitaclu - 75 RON
      Ulei motor Dacia Oil 5w30 - 105 RON 5 litri

      Total 305 RON cu TVa comanda iar la Dacoserv 120 RON cu totul venind eu cu piesele mele.

      Comment


      • Da e bine.
        Dar ai grija ca iti va scrie mare PIESELE CLIENTULUI.
        pentru motivul asta eu am ales sa iau de la ei filtrele si uleiul.
        Fiecare face cum vrea.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by geoovy View Post
          peste doua saptamani voi face revizia de un an...am sunat pentru a intreba cat costa Revizia pentru a avea bani suficienti cand ma voi prezenta si mi s-a raspuns - 400Ron totul inclus (revizia este pentru un Sandero Stepway II 0.9 TCe dar presupun ca nu ar trebui sa difere fata de un Logan II 0.9Tce)
          voi reveni peste doua saptamani cu confirmarea/infirmararea pretului
          Originally posted by t0rquemada View Post
          Pretul ala e fara TVA. Te pregatesti de 600.
          revin cu infirmarea pretului... t0rquemada a fost cel mai aproape de pret
          Manopera 1,4h 96,59 lei
          Filtru Ulei 72,95 lei
          Filtru Aer 106,28 lei
          Filtru Habitaclu 126,03 lei
          Dacia Oil 5W30 1L 42,92 lei
          Dacia Oil 5W30 4L 130,00 lei
          Consumabile 5,21 lei
          Lichid racire Glaceol 34,51 lei
          Total 614,49 lei

          Vinovata, daca pot sa zic asa, de diferenta de pret dintre ce mi s-a zis la telefon si ce am platit, este incompetenta care mi-a facut programare; cica nu a stiut ca pretul de la 0.9TCe difera de 1.2 si in plus cica sunt primul posesor de 0.9Tce care face revizia la ei si nu a stiut sa imi zica un pret corect ci a estimat ea asa...

          ma rog, nu mai conteaza....pretul la manopera in schimb mi se pare destul de fair...problema este la consumabile...

          Comment


          • Preturile la filtrul de aer si la cel de polen mi se par halucinante!
            Keep walking...

            Comment


            • Filtrul de habitaclu cam la pretul ala este. Tu nu ai filtru la Acces?
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Nu, Jonnie in loc de filtru are o carpa in fata de usa, ( nu se foloseste carpa pentru sters bordul de praf, ci pentru sters soferul din cand in cand pe fata )
                Last edited by Drogas; 14 February 2014, 22:51.

                Comment


                • La acces nu exista asa ceva t0rque!

                  Drogas vad ca stii meserie...esti carpaci? lucrezi la vulcanizare?
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Hai bre' nu mai stii sa razi la gluma buna ?

                    On topic mie mi se par nesimtite preturile si la filtre si la ulei, uleiul e la pret de M1 ESP formula , restul de filtre sunt de pe alta planeta

                    Comment


                    • Drogas, am simtul umorului...stai linistit!

                      Deci eu plateam pt un filtru de aer Mann pt 2.0 TDI 30-35 de lei...ori in cazul de fata e x3 pretul! Enorm! si pt filtru polen, tot Mann, in jur de 40 de lei (carbon activ)! preturile expuse mai sus...tin de domeniul fantasticului! cu 400 de lei luam uleiul (castrol edge) si filtraraia (mann) cu 350-400 de lei! manopera era sub 100 de lei! nu vorbim de reprezentanta...ca acolo esti talharit!
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Filtrul de ulei, la 0,9TCe este tip cartus, desurubezi un "pahar" in care pui cartusul.
                        Attached Files
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Preturile tin si de adaosul comercial, adaos care in reteaua dacia e destul de mare. Daca pe un bec de-ala, de far de zi, cer 150 lei, iar la magazine il gasesti cu 10 lei, va dati seama ce adaos au?
                          sigpic

                          Comment


                          • Ma rog...totusi preturile la filtre mi se par extrem de mari! si uleiul e scump...dar sa coste un amarat de filtru de polen, cat 4 litri de ulei...e efectiv nebunie!
                            Keep walking...

                            Comment


                            • Eu am luat filtru de habitaclu cu burete (nu e de logan, dar se potriveste perfect, l-am luat dupa dimensiuni) cu 40 lei.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                                Preturile tin si de adaosul comercial, adaos care in reteaua dacia e destul de mare. Daca pe un bec de-ala, de far de zi, cer 150 lei, iar la magazine il gasesti cu 10 lei, va dati seama ce adaos au?
                                Becul ala nu costa atat.
                                Imi pare rau ca am uitat sa intreb pretul exact.
                                Am sa sun maine sau mai bine ma duc pana acolo ca ori cum s-au cam inegrit si cam cer schimbare
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google