Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am si poza cu ele.
    Attached Files
    sigpic

    Comment


    • Nu am stiut asta. Bine de stiut. O bila neagra pt Dacia la o viitoare achizitie.

      Comment


      • Bunuri de consum...vor ajunge posesorii de logan2 sa faca downgrade la sistemul de frane ventilate de la logan1, unde mergi 40-50.000 km cu un set de placute bune.
        Stoicane : eu zic ca te-au tinut prea bine 28.000km placutele alea in conditiile in care tu 80% din km i-ai facut in Bucuresti ...
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Originally posted by stoicanu View Post
          Hai ca iti raspund eu,placutele de frana sunt mai inguste fata de Logan 1 si nu tin pana la 40.000 km.
          Eu am lasat un set de placute pana au ajuns la fier si m-au tinut 28.000 km.
          Exact asupra acestui lucru mi-a atras atenţia şi mecanicul la care îmi fac reviziile, faptul că plăcuţele de frână de la Logan 2 nu ţin mai mult de 20-30.000 de kilometri (la 30.000 de kilometri îmi spunea că te poţi considera "norocos").
          Ca fapt divers, omul lucrează într-o reprezentanţă Dacia şi ne cunoaştem de vreo 18 ani!

          Comment


          • da placutele au fost uzate in proportie de 85%...mai faceam cu ele poate 5000km si trebuia sa merg sa le schimb asa ca le-am schimbat la 20.000km...placutele sunt mai inguste decat la vechiul logan

            masina nu o folosesc la raliuri...o folosesc la naveta zilnica pe care o fac (120km) plus cat mai umblu prin oras
            Last edited by ciobixxx; 2 April 2014, 00:50. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Mda, sunt curios cat ma vor tine si pe mine, in conditiile in majoritatea timpului conduc prin Bucuresti.

              Comment


              • nitusararu scaneaza sau fa o poza si tu la factura ta si posteazo aici sa vedem si sa comparam...
                Attached Files
                Last edited by ciobixxx; 2 April 2014, 23:25.

                Comment


                • Filtrul de habitaclu este inuman de scump!

                  Comment


                  • mda...toate sunt scumpe ce sa facem...deasta am zis sa scaneze si altii facturile lor si sa le puna aici sa vedem sa le comparam...

                    eu din cate am vazut pana acuma postate aici...eu am cele mai mici preturi la piese....ce sa facem acuma am vrea si masina noua si garantie si un plin facut si revezii gratuite si am mai gasii..)
                    Last edited by ciobixxx; 3 April 2014, 10:55. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Pai cu 10% reducere se poate.
                      Eu cand am fost la prima revizie aia din service nu mai lucrase la noul logan , eu eram primul.
                      sigpic

                      Comment


                      • eu personal sunt multumit si de masina si de service...ma bate gandu lunile vitoare sa mai iau un 0.9 pe care sa pun gpl

                        Comment


                        • Originally posted by stoicanu View Post
                          Pai cu 10% reducere se poate.
                          Eu cand am fost la prima revizie aia din service nu mai lucrase la noul logan , eu eram primul.
                          Subscriu ... si eu am foat cobai la capitolul asta.

                          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • Originally posted by ciobixxx View Post
                            eu personal sunt multumit si de masina si de service...ma bate gandu lunile vitoare sa mai iau un 0.9 pe care sa pun gpl
                            Eu am intalnit un MCV 0.9 pe care se montase GPL omu era taximetrist si era multumit de lucrare.
                            sigpic

                            Comment


                            • Filtrul de habitaclu era la reprezentanta, original la 130 lei si am gasit la un magazin Mann CU22011 la 60 lei. Manopera la revizia de 1 an a fost 111 lei.

                              Comment


                              • Cat te-au costat piesele?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google