Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci nu a gasit nimeni codul la acel kit sport de dacia?
    Am sa incerc sa sun la o reprezentanta di brazilia sa vad daca ma inteleg cu ei sa imi dea si mie codul oe.
    sigpic

    Comment


    • Asadar ... ia zi-ne nenea stoicane ... ai aflat cum e vremea in sao paolo?? :-D:-D
      In alta ordine de idei, desi am spus ca o sa incerc sa fac si un tutorial din pacate timpul nu mi-a permis ... insa pot sa confirm si eu ca tubulatura de aer cald s-a potrivit fara probleme si la mine si evident nu a trebuit decupat nimic in aeroterma - gaurile de suflare nu erau opturate in niciun fel ... de aceea se incalzea si asa de tare consola centrala.
      Ca si montaj efectiv nu a durat mai mult de o ora si jumatete timp in care am demontat cotiera, tunelul median, partea de sub consola centrala - cea de la schimbatorul de viteze - am ridicat mocheta si am amplasar conductele la lo urile lor.
      Ceva mai multa chinuiala - datorita pozitiei destul de incomode in primul rand - la introducerea tubului in aeroterma insa cu putina atentie si ceva mai multa rabdare totul se rezolva.
      Pentru fixarea conductei la gurile de suflare am folosit cate un bradulet.
      Aerul sufla chiar bine prin tubulatura si pentru prima data de cand am masina sotia mea a fost impresionata de cat de cald e la picioare in spate :O. Plus ca si pe gurile din fata aerul sufla mult mai bine ... se vede ca nu se mai pierde fluxul de aer prin consola.
      Eu zic ca merita investitia - 105 lei tubulatura si doua ore de mesterit - pentru un plus de confort.

      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • Bravo.
        Deci urmatoarea mutare este kitul sport de logan.
        Trebuie sa aflu decalajul de ore sa stiu cand sun.
        Cred ca pe la 12 noaptea ar fi bine.
        sigpic

        Comment


        • Ora Romaniei -5h.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Ok multumesc.
            DeCe pe la 16 ora noastra ar fi perfect.
            Acum sa gasesc unul care stie engleza.
            Azi sau luni am sa incerc sa iau o legatura telefonica.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by MihaiiahiM View Post
              @stoicanu Te-ai interesat de pretul becului de pozitie/far de zi?
              Cred ca asta e:

              Magazin online de Piese si Accesorii Auto va ofera o gama variantă de accesorii auto, tuning auto,accesorii Logan,piese auto, cosmetice auto și multe altele la cele mai mici preturi.



              Pretul ala de 28 Euro probabil ar fi trebuit sa fie pe 10 bucati.

              Comment


              • Becul original e Toshiba (de fapt cam toate becurile din echiparea originala sunt Toshiba) de aceasta cauza costa.
                7443 in poza.

                Personal voi trece pe LED atunci cand originalele se vor arde.
                Attached Files
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Si eu am vrut sa trec pe led dar nu sunt la fel de puternice ca cele de origine.
                  Cele mai puternice costa destul de mult.
                  Asa ca am sa fac o comada pe ebay si am sa aduc amber ce le-am gasit pe undeva prin franta si costa cam 40$ 10 buc
                  sigpic

                  Comment


                  • nu studiaza nimeni sa ne punem clima automata?

                    Comment


                    • Sunt prea multe modificari de facut si nu stiu daca merita.

                      Am pus eu o poza mai sus cu un fel de clima care se adapteaza la AC-ul clasis.
                      Last edited by stoicanu; 21 February 2014, 23:53. Reason: Automerged Doublepost
                      sigpic

                      Comment


                      • La prima strigare
                        comanda clima, calculator clima ,cablaj antena radio+gps+senzor de temperatura(1 din poza cod 283933096R), si cineva cu laptop cu interfata derelek pentru activare functii.
                        ieftin aprox 300-400 euro.

                        5 e cablaj airbag pasager cu iluminare cutie acte
                        Attached Files
                        Last edited by t0rquemada; 22 February 2014, 01:07.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • pretul nu mai conteaza daca ai o pasarica undeva in cap.
                          Multe " pasiuni inutile " am vazut inclusiv pe site-ul asta.
                          S-ar potrivi la fix comenzile de la AC automat in locul celor manuale? Ma refer ca estetica in consola.

                          Comment


                          • Tu glumesti, nu?!
                            Attached Files
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • RENAULT 241249235R instalatie el. stg spate
                              stie cineva un pret si as putea gasi?

                              Comment


                              • Nu e cel mai potrivit loc sa postez dar ... cu scuzele mele ... poate este cineva interesat.
                                Donez cele trei presuri Logan/Sandero 2.
                                Detalii pe PM.
                                Multumesc.

                                ForumRunner_20140301_155036.png

                                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google