Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by t0rquemada View Post
    Cand se schimba de pe faza scurta pe faza lunga se sting becurile/filamentele de faza scurta.
    Uitati ca avem 2x 55W pe scurta si 2x60W pe lunga, daca ar fi 4 faruri aprinse inseamna 230W adica 19A la 12v, rezista maneta la atatia A?
    Maneta o fi doar pentru circuitul de comanda... partea de putere ar trebui gestionata de relee ce rezista la multi amperi
    RTFM

    Comment


    • Masinile cu 4 faruri ( vezi BMW 320, 525, etc ) aprind la faza lunga toate 4 farurile ( toate filamentele faza lunga 4x 60 W ), pe faza scurta decit 2 faruri cele din exterior ( 2x 55 W ),
      sigur ca au releu pentru faza lunga, un contact simplu din maneta nu tine la 240W ( ~18 A ) tensiunea in sistem e de minim 13,2 V ( 13,2 - 13,5 V )

      Comment


      • La Logan II (cel putin la cele de RO) NU ai relee pe faza scurta si/sau lunga, asa ca totul trece prin maneta.

        P.S. Totusi e topic de ACCESORII LOGAN II, asa ca mai usor cu off topic-ul.

        (11) Protector disc fata DR 411505775R 9,90e+tva
        (10) Protector disc fata ST 400154134R 9,90e+tva

        (6) Disc frana fata 402063149R 104e+tva
        (2) Col.rulment ABS 7701207677 84e+tva
        (3) fara abs
        Last edited by t0rquemada; 18 May 2014, 00:36. Reason: Automerged Doublepost
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • si poza, pentru codurile de mai sus
          Attached Files
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Nu exista discuri ventilate pe Logan II ? Pe nici o varianta de motorizare ?

            Uite ce intrebare am pus si io, parca mi-ar fi lene sa ma uit in Dyalogis.

            L.E.
            Se pare ca nu conf Dyalogis
            Last edited by bogdan_cr; 18 May 2014, 09:34.

            Comment


            • Sunt ventilate, doar ca nu sunt desenate in Dialogys.

              P.S. Mi-e lene sa ma duc sa fac poze.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Pai sunt ventilate discurile
                sigpic

                Comment


                • Amele nu sunt

                  Comment


                  • Au pus ventilate functie de motorizare, normal la un motor de 90cp sa puna fata de unul de 75cp la care iar au inceput cu caliceala.
                    Supernova si Solenza tot la 75 cp aveau discuri ventilate, de atunci a venit criza si taierile de peste tot !

                    Comment


                    • Mda, dar care este diferenta. Cum pot sa-mi dau seama daca sunt pe discuri ventilate sau nu?

                      Comment


                      • Cei de la vocea clientului au zis ca se folosesc ventilate si neventilate , dar nu au raspuns la intrebare mea pe ce varianta de masina se pun ventilate.

                        Comment


                        • In poza pusa de mine
                          (6) Disc frana fata

                          7701208252 1,2 16v
                          402063149R TCe si K9K
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Originally posted by aris86 View Post
                            Mda, dar care este diferenta. Cum pot sa-mi dau seama daca sunt pe discuri ventilate sau nu?
                            Fa o poza ca iti spunem noi.
                            sigpic

                            Comment


                            • Asa arata un disc ventilat
                              Attached Files
                              sigpic

                              Comment


                              • Ventilatele se pun in general pe diesel

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google