Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts




  • o parere de la un ochi mai format. De cateva zile tot caut masina. Golf, Ford, Leon
    Sau daca stiti vreo masina buna, diesel, as fi bucuros. Multumesc

    Comment


    • Eh, in principiu stiu ca vreau Golf, dar e bine sa ceri si a doua opinie.
      Un A3 e cam la aceeasi bani ca si Golful, dar mai bine realizat/dotat.

      Comment


      • A3-ul nu mi-a placut niciodata, asa ca l-am exclus din lista. Sunt convins ca e mai bine realizat decat Golf-ul, dar daca piticii mei sunt defecti...

        M-am uitat in schimb dupa A4 B7 Avant 1.6i sau 2.0i 20v 131cp. E si asta o varianta de luat in calcul.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Originally posted by vitriol View Post

          Nu stiu sa zic de ce, dar parca nu mi-as lua japoneza...
          Daca nu e GT-R sau fun Lexus/Infinity, senzatia de conserva e foarte accentuata
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Originally posted by vitriol View Post

            M-am uitat in schimb dupa A4 B7 Avant 1.6i sau 2.0i 20v 131cp. E si asta o varianta de luat in calcul.
            Vezi ca motorul ala de 2.0 ALT e renumit ca un mare papator de ulei 1L/1000 km... nu cred ca vrei.

            Mergi pe 1.8 T- completez 500gr in 7500 km, sau 2.0 TFSI

            Comment


            • 1.8T are probleme cu ungerea deficitara

              Comment


              • Toate motoarele VAG sunt renumite pentru consumul de ulei, dar asta nu le face neaparat motoare cu probleme. Firma la care lucrez a avut doua 2.8 VR6 care consumau 1l de ulei/1000km la mers extraurban si 1l de ulei/2000-3000 km la mers urban. Ambele aveau 300k+ la bord cand s-au vandut, iar motoarele ieseau bine la testul de noxe si n-au scos niciodata fum albastru.

                Si Logan-ul meu consuma 1-1.5l/10k dar functioneaza fara probleme si trece testul de noxe la ITP oricand.

                Nu vreau turbo si nici injectie directa.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • mănâncă ulei si nu scoate gram de fum si noxele sunt ok!? trece itp-ul fara stres . Eu am avut o super Nova care nu mânca ulei deloc si la itp ăla imi zicea ca nu ies noxele pentru ca suflă pe undeva pe la tobă. restul sunt baliverne !

                  Comment


                  • pai daca sufla pe la tobe normal ca nu ies (corect) noxele. neetanseitate sistem evacuare.
                    si da , daca mananca ulei (la rece) ies perfect noxele care se fac cu motorul cald (peste 80 de grade).
                    baliverne ...

                    ps:motoare pe benzina , aspirate , mai bune decat la japonezi nu gasesti. mai gandeste-te , mai plimbate cu o asiatica...
                    Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.
                    Last edited by Costi-bc; 10 July 2016, 01:49.
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • Daca te gandesti la asiatice, gandeste-te si la pretul pieselor ( de exemplu, la Honda de mai sus pretul e...cat e - fara CASCO esti mancat )

                      Comment


                      • si la care e pretul pieselor mai mic ? pejo/reno/citroen sau audi/vw ? la toate e cam la fel
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Am 2 prieteteni care au Accord Executive 2.2 i DTEC 150cp, iar unul dintre ei nu conduce noaptea in afara oraslui, asa ca de cate ori plecam cu el si se intuneca, tragea pe dreapta si ma punea la volan. Daca il prinde noaptea prin tara si incepe ploaia, suna la 112 ca e sinistrat.
                          Nu este o masina care ma atrage, desi niciuna nu a reclamat probleme. Probabil e chestie de gusturi.

                          Ca o curiozitate personala, cum de tu, mare fan japoneze, ai Focus si Passat?
                          Last edited by vitriol; 10 July 2016, 19:11.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • ca motor benzinar aspirat is geniale. si nici nu prea se strica , DAR , nu mai vreau benzinare , am imbatranit. focusul il am de 6 ani , e prea bun sa-l vand :P ramane pana rugineste. passatul variant e mare si confortabil, incape tot sifonierul in el , cu un plin mergi 1000 km si mai ramane , pana acum nu s-a stricat...
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • Ca vorbeam mai sus despre masini cumparate din Romania si rulate in Romania.
                              Am auzit ca o cunostinta vinde un Golf V Variant 2008, 1.6i, cutie automata, 145k la bord cu carte service. Am zis ca nah, trebuie s-o vad.
                              Primul impact cand m-am urcat in masina a fost volanul din piele tocita pana la schimbarea culorii. Explicatia vanzatorului: nevasta-mea poarta inele si de-aia e asa...
                              O iau la o tura, cutia automata mergea in hopuri... Am mers 100 de metri pe un drum pavat cu dale de beton si imi venea sa ma dau jos din mers. Nici nu imi dadeam seama daca troncanelile veneau de la articulatii sau de la plasticele din interior, la cat de multe erau. Horor!

                              I-am zis sa il plimb cu Logan-ul meu, care pare masina noua pe langa troaca aia.

                              Mai cerea si 5700 E...

                              I-am propus sa-i dau Logan-ul, sa-mi mai dea 2500E si sa facem schimb. Altfel n-am cum sa-i iau masina aia...
                              Last edited by vitriol; 14 July 2016, 09:24.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Mda...cazuri si cazuri...eu personal nu am vazut un GOLF 5 instr o stare buna...si am incercat cam 6. Si din Germanica si de la noi. Au multe bube...platice de Logan (chiar mai ok la Logan) si venica pomenire la coltul usilor fata jos...unde iarna ingheata si muchia la usi se stramba urat! Eu zic sa stai cuminte cu G5

                                Urgent ...naste sotia!! poze si ea: http://olx.ro/oferta/volvo-460-gle-i...tml#ce840562c6

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google