Diagnoza Si Activari Functii Cu Clip Si DDT4ALL Dacia Logan II Dacia Logan Forum - Vezi un Singur Post - Diagnoza Si Activari Functii Cu Clip Si DDT4ALL
Vezi un Singur Post
Vechi 12th October 2017   #3
jeti_sh
Incepator

Data inscrierii: 05-08-2009
Motorizare : 0.9 TCe
Posturi: 18
Membru :
[Incepator]
Implicit

@radu.pop
Informații gasești la "frații" din est. Cum presupun că nu stăpānești "dulcea și armoniosa" limbă rusă poți cere ajutorul fratelui google translate - din rusă īn engleză este suficient de precis. Un punct de plecare este: https://www.drive2.ru/l/462850141024420619/

Eu am folosit o interfață banală ELM 327, atenție să fie cea care are PIC_xx_nu_știu_cāt (poate am timp măine să-i fac o poză). Am activat semnalizarea cu impuls, iluminarea TdB, am reactivat HSA (dezactivat din greșeală de către un coleg de pe forum atunci cānd mi-a activat CB si temperatura exterioară). Fiindcă am putut, am dezactivat CB atunci cānd am fost la revizie și dezactivat a rămas fiindcă are multe informații inutile - părerea mea, nu aruncați cu pietre.

Nu am reușit (re)activarea HSA folosind ddt4all, pur și simplu nu a mers. Am activat funcția folosind telefonul mobil (Android evident)- īn articol sunt suficiente detalii. Atașat este ecranul īn care găsești activarea semnalizării cu impuls. Nu uita sa selectezi "expert mode" și reține că ddt4all este o unealtă cu care poți face destule lucruri rele, tot ceea ce faci este pe răspunderea ta.

Toate cele bune și "can-hack fericit"!
Attached Images
File Type: jpg Untitled.jpg (87.6 KB, 689 views)

Last edited by jeti_sh; 12th October 2017 at 23:25.
jeti_sh e offline   Reply With Quote