Achizitie Logan Din Afara!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu tot n-am inteles ce atatea ajutoare de la stat.
    Sau voi de unde credeti ca vin banii aia? Cei 6000 lei dati MOCA pt achizitia unei masini noi?
    Pai e corect ce face statul? Adica favorizeaza o anumita industrie? Din banii tuturor?
    Apoi va intrebati de ce merge prost... PT ca toata lumea vrea mocangeli.
    Cati dintre voi CHIAR ati avut masina de dat la rabla, si cati dintre voi "v-ati descurcat"?
    SA nu va mai intrebati de ce suntem condusi de hoti, pt ca ei vin din randurile noastre! Si asa cum voi va descurcati, pt ca se poate si pt ca face si vecinul, asa face si ala ce are functie (pt ca este OMOLOGUL vostru!).

    Comment


    • @cezar: stai un pic, nu schimba subiectul. Suntem la limba romana inca ). Avem printre noi un pseudo-profesor care corecteaza pe altii fara ca el insusi sa aiba deplin habar de limba romana.
      sigpic

      Comment


      • Lasa bre intepaturile si tu, ce-aveti?
        Si se pare ca suntem toti off-topic. Hai un admin sa faca ceva curatenie.
        For the record, mie imi pare ok sanctiunea data de Mr.K! Chiar daca nu a corectat tot, mai puteau intra si altii in hora si apostrofat cel ce a comis-o tare si repetat. Ca intr-o haita. Nu sa musti colegul, ci agresorul initial. Asta-i comunitate.
        Last edited by Cezar; 2 April 2015, 12:22.

        Comment


        • Originally posted by pilifida View Post
          Se scrie "daca vRoiam". Intelegi? "voiam" folosesti cand mergi pe camp cu oile. Deci nu te mai da mare literat.

          si corect e: "mi-ar FI luat mult timp"!!! Daca folosesti un anumit timp si o anumita diateza in propozitia principala, o continui la fel si in propozitiile subordonate. Capisci?
          A VOÍ ~iésc tranz. 1) A avea dorința; a vrea; a dori.
          Daca voiai, ai fi invatat si tu ceva complet la scoala.
          E bine asa?
          Last edited by mr.K; 2 April 2015, 12:35.

          Comment


          • Hai on-topic!

            Comment


            • De unde s-a plecat si unde s-a ajuns... eu unul vreau sa mai aud pareri/impresii de la ionyk013 si 66Edw. Cati dintre cei de pe forum, chiar au masini Dacia de export si isi fac reviziile sau orice altceva, in afara tarii ? Ii numaram pe degetele de la o mana. Poate doua. Si apoi, cati mai frecventeaza forumul si fac un efort sa mai raspunda/sa isi dea cu parerea/ sa isi zica impresiile ? Hai sa-i alungam, deoarece noi dorim doar oameni culti, care vorbesc DOAR corect gramatical.
              @ionyk013 - felicitari pentru achizitie !
              @66Edw - sa ma tii la curent, pe mine unul ma intereseaza ce ai facut si cum ai rezolvat ( mai ales ca ti-ai ales Stepway Plus ). Sunt foarte curios ce are si ce nu are fata de varianta mea

              Comment


              • Ramane sa vedem daca rugineste si aia cumparata de afara, ca astea cumparate din Romania.

                Comment


                • Depinde la ce dictionar te uiti (dex/doom). Se pare ca e o problema de polemica pentru lingvistii tarii noastre ce si cum se foloseste ). Citez ""Vroiam" vs. "voiam" si eterna polemica de limba romana "
                  sigpic

                  Comment


                  • E suficient; opriti-va aici si reveniti la subiect.
                    Va multumesc.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Da...Ok vad ca subiectul a luat o amploare,cum nu ma asteptam.A trecut in cateva zile de la auto la politica la gramatica si etc.Sa revenim la subiect domnilor !
                      Pe NET dar si in Biblie spune sa ne iubim aproapele,hai sa o facem, nu sa ne jignim si sa ne insultam ca ultimii ... Nu toti avem facultate . Eu nu am si ma mandresc ca nu am pierdut timpul degeaba intr-o facultate din Romania (ca intr-o paranteza "Si batut si cu banii luati").
                      Revenind la subiect,Midnighte sambata ma duc sa fac comanda,am sa platesc jumatate acum si jumatate la final!
                      Cat despre Sandero stepway plus :-? am ramas placut impresionat ! Mult mai multe iti poti pune pe ea,ca sa dau si un exemplu cheie tip briceag,cotiera,si sistem audio schimbat cu unul Focal!
                      Poti chiar tu intra sa vezi obtiuni si accesorii pe dacia.fr ! sunt mai detaliate aici !configureaza un sandero stepway si la obtiuni o sa iti arate !
                      Cat despre rugina ... traim si vedem situatia .ma gandesc ca pentru orice produs exista banda pentru export! Poate am sa ma insel si o sa o manance rugina .

                      Comment


                      • Nu ai cheie briceag, în plus la noi e mai ieftin și full.
                        Acum dCi-ul e cu 400euro mai scump.
                        Attached Files
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Oare chiar nu e cheie briceag ?
                          Ai dreptate t0rque, dar macar de acolo masina vine din fabrica, cu anumite optionale ( cotiera / senzori de parcare / geamuri electrice spate etc. ). Eu zic ca una este sa fie din fabrica masina deja cu optionale si alta este sa fie montate dupa...pentru ca atunci depinde tare reprezentanta si cat de profesionisti sunt ( asta nu inseamna ca nu poate sa vina direct din fabrica cu anumite probleme, dar macar cei din fabrica sunt "obisnuiti" sau si-au facut un automatism din montarea lor )
                          @66Edw - sa iti montezi aparatoare de noroi fata + spate, sa cumperi o tavita de portbagaj si/sau o plasa verticala de portbagaj...
                          Last edited by Midnighte; 3 April 2015, 00:34.

                          Comment


                          • Cum poti sa spui ca te mandresti ca nu ai facultate....
                            Poti spune eventul ca nu iti pare rau... Dar sa te mandresti ca nu ai scoala....

                            Bani poate face oricine care vrea sa munceasca. Scoala nu poate oricine.

                            Iar bani degeaba ai daca nu ai educatie, aici nu e cazul tau, noi am mai vorbit si in privat, si nu pari a fi needucat deloc. Cel putin cei 7 ani de acasa ii ai cu siguranta, si asta multi cu favultate nu o au

                            Revenind la masina, si eu zic ca era mai ieftin sa o iei de la noi, si ti-am mai zis.

                            Cotiera aia de fabrica oricum e de rahat... Ptr carcotasi, si la seat la fel, de aia nu am cerut asa ceva. Cheie briceag am in schimb eu. Dar poti face si tu dupa. In tara multi si-au facut. Gasesti detalii pe forum.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Mai ieftin, fara anumite optionale. Si apoi, cat mai dai sa o aduci in Belgia ( drum,taxe,cazari si timp pierdut), tot acolo ajungi. Sau macar pe aproape.
                              Si cotiera de Seat e "de rahat" ? De ce ? Deoarece e scumpa in reprezentanta ( piesa + manopera ) ? Critici ceva, dar da un motiv. E de piele, e foarte bine fixata ( nu joaca stanga-dreapta, chiar si cu greutate ), nu incomodeaza trasul franei de mana, poti prinde usor centura, ai spatiu de depozitare suficient, arata decent ( se integreaza bine cu restul interiorului ) si e perfecta pentru drumuri lungi.
                              Cea de Dacia, e simpla, mica ( spatiul dintre scaune este mic ), dar utila. Scumpa ? Bineinteles, dar o poti cumpara ( tot originala ) si monta la jumatate din pretul de reprezentanta.

                              Comment


                              • La seat cotiera aratata mie pe masina de testdrive) era asemanatoarea cu cea de logan... Plastic ordinar, se vedea ca e ieftinatura, invelita in ceva, ce nu era piele. Se misca cand apucam mai ferm de ea... Daca era integrata ca la megane2, da nene, aia e cotiera...
                                Iar initiatorul topicului revine in tara in 3 luni... Daca nu esti bine informat, abtine-te te rog. Poti arata o poza cu cotiera de piele de pe toledoul de 12500 e, pret de catalog? Nu cred, doar o cotiera urata din plastic...

                                La un toledo configurat la 24000e, e deja alta treaba.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google