Achizitie Logan Din Afara!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Daca ai fost ghinionist, ia dacie noua si gata,

    Eu dupa loganul nou am avut 2 sh-uri, tinute ambele cate 2 ani. In 2 ani nu cred ca am bagat in afara de consumabile 1000 de lei in fiecare.

    in corsa am bagat de nevoie un termostat, si de placere mai multe ))

    in reno de nevoie 2 bobine, dar le-am schimbat pe toate patru ca am pus ceva sh-uri luate de pe o masina aproape noua, erau si beru parca, lot fara probleme, un senzor de arbore, si c-am atat, si imi facea figuri un buton de la geam, dar functiona si el.

    Renoul l-am dat ca mai vrem un copil si voiam una cat mai noua aia era din 2005...

    Acum nu regret ca am luat masina noua, dar cu 7-8000 puteam lua un sh de prin 2010 si cu 2-3000 de euro o puneam la punct, o faceam ca noua...

    Dar ai si tu dreptate, masina noua e masina noua. Si eu am 4 ani garantie, nu ma doare capul.

    Eu oricum te sfatuiesc sa te uiti si in alte ograzi, gen kia, seat, hyundai, dar sa mergi la ele cu o oferta printata de la dacia, cu masina aleasa de tine. Si roaga-i sa se incadreze in acelasi buget.

    Eu si acum ma oftic ca nu m-am dus pe la kia sau hyundai... ca nu ma gandeam ca gasesc ceva la bani de logan.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #32
      O oferta de la Kia care mi se pare buna spre foarte buna

      Comment


      • #33
        Si totusi e un hatchback
        My Ride sigpic

        Comment


        • #34
          Si ce daca e hatch ? Golf ce este?
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • #35
            Pai tocmai! De ce comparam hatch cu berlina?
            My Ride sigpic

            Comment


            • #36
              Eu am oferit acea varianta(Kia Ceed) pentru ca initiatorul topicului poseda, in prezent, un Golf(nu stiu daca e break sau hatch). Plus ca, daca nu are nevoie de portbagajul Loganului(510 litri), portbagajul Ceed-ului ii este suficient(380 litri).

              Comment


              • #37
                Am observat orientarea catre berlina, banuiesc ca daca vroia hatch se orienta la sandero (evident, daca vb de gama dacia).Parerea mea
                Daca e sa ramanem la hatch, merg pe focus fara drept de apel
                My Ride sigpic

                Comment


                • #38
                  Colegul 66Edw ar trebui sa ne furnizeze cateva informatii: pretul alocat investitiei, cate persoane are familia sa, ce vrea sa faca cu masina si asa ii putem oferi solutii/alternative/recomandari.


                  P.s: Focus nou si mie imi place, dar e undeva la 14 000 euro

                  Comment


                  • #39
                    Atat e si ceed preturi de lista
                    My Ride sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Stiu lucrul acesta , dar eu am prezentat o oferta "de primavara"

                      Trebuie cautate oferte la mai multi dealeri, eu asa recomand.

                      Comment


                      • #41
                        Cum vi se pare ideea de a cumpăra Logan pentru a "sprijinii economia naţională"??? Prostească, ilara, aberanta...?? Credeţi că există oameni care fac acest lucru?! Eu cunosc doi (2 buc.)! Cumpărat până acum Sandero 1.6 (2009) în loc de Opel Astra 1.4, Logan 1.5 (2013) în loc de...VW Polo, Opel Astra (auto din shoroom!)..., MCV 0.9 (2013) ("în loc de" sunt autoturisme noi!)!
                        Am regretat!? Probabil! Am înjurat? Hm, aproape sigur! Dar şi aşa încerc şi eu cumva, din locul meu - mic! - , să ajut!
                        Stimă

                        Comment


                        • #42
                          Foarte corect ce spui. Si eu am facut la fel in 2006, in loc sa iau un sh bun de dincolo, am luat un logan semichel nou. Recompensa, dezamagit de refuzul repararii ruginii, si era clar floare, nu avea cum sa sara piatra acolo, in fine. Ideea e ca e bine sa sprijini economia tarii, dar cand isi bat joc te tine, iti trece. Acum... sunt multi carora li s-au rezolvat problemele, dar eu pana dacia nu rezolva problema ruginii dacie nu iau!
                          Last edited by mumus; 22 March 2015, 22:38.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by danpetrovan View Post
                            Cum vi se pare ideea de a cumpăra Logan pentru a "sprijinii economia naţională"??? Prostească, ilara, aberanta...?? Credeţi că există oameni care fac acest lucru?! Eu cunosc doi (2 buc.)! Cumpărat până acum Sandero 1.6 (2009) în loc de Opel Astra 1.4, Logan 1.5 (2013) în loc de...VW Polo, Opel Astra (auto din shoroom!)..., MCV 0.9 (2013) ("în loc de" sunt autoturisme noi!)!
                            Am regretat!? Probabil! Am înjurat? Hm, aproape sigur! Dar şi aşa încerc şi eu cumva, din locul meu - mic! - , să ajut!
                            Stimă
                            De acord cu tine!
                            Dar, cand vezi ca ti se spune ca, chederele ruginesc pentru ca masina sta in aer liber, ca pretul reviziei este la fel de mare ca cel al unei masini straine, cand vezi ca apare rugina dupa nici un an, nu prea iti mai vine sa achizitionezi marca autohtona. Sunt cazuri izolate situatiile prezentate mai sus(primul si ultimul), dar exista. De asta zic sa caute oferte la mai multi fabricanti de autoturisme.

                            Comment


                            • #44
                              Am luat teapa odata, a fost prima si ultima dacie cumparata. Unii prieteni m-au sfatuit sa cumpar marca autohtona si alti sa caut un sh mai nou si mai bun. Ma declar dezamagit de garantia dacia, trebuie sa tragi cu dintii ca sa obtii rezolvarea problemelor reclamate.

                              Comment


                              • #45
                                Stimaţi domni, recunosc că aveţi dreptate! Da! Nu doresc "să fac politică", să amintesc de X sau Y care au furat şi au dres în ţara asta!
                                Aşa cum am spus mai devreme: "Am regretat!? Probabil! Am înjurat? Hm, aproape sigur!"
                                Eu doar am încercat să dau un răspuns domnului care a deschis acest topic, privind lucrurile dintr-o perspectivă, poate, puţin altfel!
                                "Replica mea" a venit cumva şi legată de sugestiile colegilor cu privire la "alte opţiuni" decât DACIA!
                                Stimă

                                PS Poate, prin monumentala mea prostie de a alege să sprijin această iniţiativă DACIA (pe care sincer, hm...) acest autoturism, atât de autohton, va deveni mai bun!
                                Cu siguranţă observaţiile din acest forum, nemulţumirile noastre, criticile aduse... fac ceva! mişcă ceva! Încet şi greu, dar...
                                Last edited by danpetrovan; 22 March 2015, 22:55.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google