Achizitie Logan Din Afara!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Vorbesti cu dealerul si iti va da tot ce iti trebuie ( numere, asigurare etc. ). Nu trebuie neaparat sa o aduci pe trailer.
    Din cate vad eu in brosura de Logan, varianta de 90 CP, e varianta de 75, "imbunatatita" la putere ( e exact acelasi motor, presupun ca este parametrizat sa aiba mai multa putere ). Deci dupa mine, asta e un plus ( de ce ti-ai lua o varianta de 75, cand motorul clar poate duce pana la 90 ?! ).
    Diferenta, din cate vad eu, nu tine doar de putere, ci si de accesorii ( pe cea din Franta, o poti configura mult mai bine...cu mult mai multe optiuni, din fabrica ). Ce nu ai de la inceput pe masina, greu iti pui dupa achizitie... ( mai scump, timp pierdut pe montaj etc... ). Produs "fara defecte", oricare ar fi el ( masina, apartament, pix ), nu exista. Exista in schimb, produse cu defecte cat mai minime, de unde si calitatea. Si eu unul, pot zice ca in Franta, calitatea Dacia este una cat se poate de buna ( fiind parte a grupului Renault, de ce ar face-o mai proasta, cand se bate pe plan national cu Peugeot, Citroen ?. Win Dacia => Win Renault ).
    Cel mai bine este sa te duci direct la dealer, pentru ca vei primi o oferta personalizata, mai ieftina decat cea din configuratorul online.
    Poate te ajuta informatiile legat de metoda de aducere in tara de aici

    Comment


    • #77
      Originally posted by 66Edw View Post
      (Daca esti dispus sa renunti la confort, tinuta de drum, antifonare, siguranta, cumpara dacie... Eu am avut un reno megane2 din 2005, pe langa noul logan era mult mai silentios, alta tinuta de drum, scaun mai confortabil, etc, efectiv se simtea ca as face downgrade.... Si am testat laureate... Da na, si eu voiam neaparat masina noua.

      De ruginaa la dacie nu mai amintesc, ca ai zis ca vrei sa o tii max 5 ani, deci nu e problema.

      Oricum, incearca sa faci un testdrive mai lung cu dacia, daca te satisface dai bataie... Eu nu sunt un tip mofturos la confortul masinii dar efectiv logan inca nu a ajuns la nivel actual la capitolul confort, interiorul macar incepe sa arate cumva, dar aici nu vreau sa intru in detaliu, ptr ca frumusetea o vedem fiecare altfel. Tu compara loganul cu golful tau vechi, daca iti place, dai bataie.
      De duster nu am mentionat nimic ptr ca nici macar nu am stat in unul.)

      Ce sa zic inaintea golfului am avut si eu un meganos ! tot 1.5 din 2005 ...85 cp parca avea,da consuma mai putin de cat imi imaginam vro data,pana s.a topit nustiu ce piston in el si am fost nevoit sa il dau la 1600e apoi mi.am am zis ca nu mai imi iau masina din ro...ca sunt nustiu cum .Cu renaultu am patit.o grav... cand mi.am pus geamuri fumurii (la aproxim 1 an de la achizitie) am aflat ca a fost cam sifonata intr.o divergenta...partea din spate era taiata si sudata,sau ceva in genu asta,baietii care mi.au pus folie mi-au descoperit pe luneta numai picatele de sudura.
      Dupa care am plecat in afara pentru a-mi achizitiona alta,cu banii scosi din banca ce sa-mi iau :-? am gassit golfu 2007... piele ,trapa,navigatie,105 cp, etc...etc...etc...acum nu stiu am facut deja ceva km acum golfu are 180 mii...daca il mai tin nu stiu cat ma va mai tine...deja a picat la mine si turbina si pompa ulei s.a spart si planetare.... poate ca nu e acelas confort ca nici diferenta dintre renault si golf ....diferenta de la cer la pamant...cu golfu ai curaj ....te bagi in curbe cu ce viteza vrei tu...eu avand si o editie Gt sport cu suspensii sport si cauciucuri 225 45 17. ma gandeam ca se duce golfu la 200 -250 mii km si apoi ? nu pot sa il mai dau nicaieri . Loganu o fi el cum e ...da e masina noua...ce-i nou e nou ...nu mai vreau probleme de genu ...sa ma lase pe autostrada sa chem asistenta...sa platesc o gramada de bani ....pff..scapi de toate,sper,nu stiu cam la cati km ar aparea probleme dar banuiesc ca pana la 100 mii ... nu sunt . La duster am vazut cauciucurile alea un pic mai late...si garda la sol mai ridicata un pic...mai buna la gropi cred...interior e la fel 85 % lipsesc niste spatii .

      Plus ca de siliontitate nu vb la golf zici ca e tractoras si consuma cam 6 6 si un pic regim de autostrada si undeva la 7 oras...Masina noua...sper sa ma incante chiar daca imi lipsesc toate cele...Eu am fost mai ghinionist un pic..si cu meganu cat si cu golfu ...la golf in 50 mi km care i.am facut am bagat o gramada in el ... la logan este garantie.. nu te mai intereseaza de nimic...daca nici cu masina noua nu am noroc de ea...jur data viitoare imi iau bicicleta)sau nu ma mai uit la bani si imi iau una la 30 mii visuri sunt multe ...Rav 4,qashqai, is 300h cam astea sunt preferintele ...dar m.am gandit ca cu banii astia imi iau 2 duster-uri sau chiar 3 loganuri punandu-le cap la cap mi-a iesit ca cea mai buna investitie e Dacia...!! Sper ca nu gresesc ..pe aici nu am vazut asa mult Dacia cam de orice tip ...fie el sandero sau duster...in special logan...nu e mai de loc....sa zic ca am vazut 2-3 mcv sparg eu targu cu loganosu 10ani
      eu am avut focus II ( 2006 ) luat de nou nout si la 120 mii mni-a cazut valva EGR , la 140 mii pompa de motorina care la focus e incorporata cu pompa de injectie , scor total 2000 € !!!!!!!!!!!! asa ca treaba e clara : la urmatoarea reparatie de mai mult de 500 € merge la dezmembrari si eu la dacia pt un logan nou ...FARA DUBII !

      Comment


      • #78
        @MARIOARMARIO
        Te asteptam in club!

        Comment


        • #79
          am comadat si loganul meu din belgia si lam comadat in ianuarie 2015 si pe 15.04 ar trebui sa ajunga laureat 1.5 dci de 75cp asta au pe logan berlina ma costat pe comada 12mi E. cu 3+1 an platit de mine garatie si am primit bonus de la ei paraguri fata iluminate marca dacia 2 dvd pentru tetiere si o lampa led.cam toate optinale spuse costa 500e cacum astept sami ajunga sper sa ma sune decuma
          Last edited by ionyk013; 31 March 2015, 10:22.

          Comment


          • #80
            Originally posted by ionyk013 View Post
            a paraguri fata iluminate marca dacia
            Praguri iluminate? Cum arata astea?

            Ce darnici au fost incat au putut oferi bonus 2 DVD-uri.

            Comment


            • #81
              Sunt puse de mine codurile, parcă prin topicul SL10.

              Sunt ornamentele de prag cu Dacia, în cazul de mai sus cu iluminare pe baterii(cr2032)
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • #82
                Salut ionyk013.
                Salutari tuturor !revin cu noutati....Golfu s.a vandut ! Iar despre noua achizitie ...m.am gandit am probat m.am rasucit ! Noua v.a fi un stepway plus .!!! Am sa revin cu noutati cand si cum ! ionyk013 Imi poti spune cum ai obtinut acesoriile bonus ? la ce reprezentanta te.ai dus ? Ms frumos

                Comment


                • #83
                  La ce reprezentante ai mai fost? Si mai important, cu ce ai facut drivetest
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • #84
                    am facut cu duster,nu prea am fost incantat! misto masina ,au schimbat mult,dar s.au grabit...navi e mai aproape de pedale decat de ochiu meu ...in treapta 6 la 120 avea 2500 parca :-? ...nah ...per total mi.ar fi placut una dar pentru 18 mii ) mai bine iau 2 loganuri. am testat si loganul si sandero stepway plus . am testat si capturu ala e cam la pret cu dusteru ! am fost si pe la kia ... am fost si pe la seat... dar tot dacia ramane...de seat nu stiu ce sa zic garantia lor ma da inapoi ... plus ca pe strada mai multe dacii sandero decat toate seaturile la un loc. nu conteaza leon , ibiza etc. parerea mea ca sandero ar fi ok ...sa vedem ce zice si yonik vad ca e de aici ...sa vedem unde a fost si cu ce i.a amenintat pe aia ca sa obtina bonus) cutit...pistol ..vedem .

                    Comment


                    • #85
                      Cand ar trebui sa vina masinuta?

                      Stepway-ul cred ca e cea mai frumoasa Dacie de pana acum.
                      Nu are calitatea finisarii a unui Golf, dar fiind noua ar trebui sa stai cativa ani fara griji si asta inseamna foarte mult.

                      Comment


                      • #86
                        ASta si vreau ... am vandut-o repede .Am pus golfu pe kapaza.be sambata seara si de dimineata aveam deja o gramada de vizualizari si telefoane ...printre care unu a luat afisu din geam si a zis k e a lui )5500 !asta e!Sper ca cea noua sa fie mai buna !inca nu am comandat-o sambata ma duc !astept ceva info de la colegul yonik !sa vedem ce si cum a facut unde a fost! si mie mi.a placut si sotiei ! ii place mult culoare aia albastru deschis...si din cate am vazut si am testat! sandero stepway plus ala ...e un fel de duster mai mic ... puiutz ) mi-a placut si mie ...e mai inalt un pic ca loganul ...garda la sol mai mare un pic..in rest interior e la fel ! numai ca pe sandero iti poti pune piele ...pe logan nu.
                        Last edited by 66Edw; 31 March 2015, 23:07.

                        Comment


                        • #87
                          cum pot sa pun o poza ca nu reusesc

                          lam comadat dacia devos capoen bvba kortrijk asa aveu oferta atunci la modelul aureat din gama dacia



                          Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                          asta e bonusul abia am reusit sa pun
                          Last edited by ionyk013; 1 April 2015, 12:16. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #88
                            aa esti din zona flamanda... Eu sunt in bruxelles...am sa vad daca prind si eu cv oferta dasta...am crezut ca te-ai targuit cu ei !ai facut leasing sau cash ?Merci frumos !

                            Comment


                            • #89
                              Incepe sau a inceput deja programul rabla la noi, nu e ok sa il iei cand vii in tara?
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • #90
                                la noi e cam frecush cu rabla...ca nu accepta ca nushtiu ce...apoi, nu stiu daca mai merge treaba sa cumperi tichet si sa il duci :-? nu prea as vrea complicatii ... plus ca eu o vroiam de aici ! tind sa cred din ce au spus si colegii ce e pentru export ...e pentru export.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google