Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by vali2008 View Post
    Salutare!
    Nu cred ca un ulei Elf Made in France ar face sa zboare Loganul, dar as vrea sa ma lamuresc.
    Nu e made in France, e ambalat in Franta (s-a mai discutat). Codul de bare il da cel care ambaleaza produsul, uleiul poate fi fabricat in oricare din fabricile TOTAL.

    Comment


    • Originally posted by anto84 View Post
      ........................

      .....................



      Mdea, si-au luat Logan in rate pe 7 ani si viseaza cum ca au masina de curse(a fost tare amuzant unul pe aici care ne vorbea ca el are stil de mers "bmw m-power", am ras vreo 2 zile), si sa puna nu stiu ce chestii premium in ea.
      In majoritatea cazurilor e doar rispa de bani si de energie, "avantajul" fiind pur psihologic.
      Ulei bun, cauciucuri bune, frane bune si alte chestii premium nu inseamna risipa de bani si nici avantaj doar psihologic.
      Pana nu ai sa incerci, e greu sa pricepi din pozitia de gica contra.

      Comment


      • Băbăieți, după ce am mai citit niște chestii despre Mobil 1, pe care l-am tot folosit de schimburi multe încoace, prin al lor 5W30 ESP formula, am decis să-l las să se ducă pe pustie și am trecut pe Valvoline Synpower 5W40. Sper să nu schimbe și ăștia (prea des) formula...
        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

        Comment


        • in afara de ce ai citit , ce ai vazut/simtit la masina proprie ?
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Citește în urmă, am scris impresii, mai rar, dar am scris. ;) E un ulei bun... atunci când îl cumperi.
            Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

            Comment


            • Majoritatea celor care folosesc au spus sunt multumiti de Mobil1.
              Niciun produs nu multumeste 100% din utilizatori.
              Last edited by mr.K; 22 May 2016, 18:56.

              Comment


              • Da, și eu am fost utilizator mulțumit de M1. Am fost... ;)
                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                Comment


                • Nu devii brusc nemultumit de un ulei. Sau de la o lectura.
                  Pana la urma, ai mai folosit M1 0w40 sau doar 5w30?

                  Comment


                  • Am folosit SynPower 5w40 la tractor doua schimburi, nu il mai folosesc pt ca dupa vreo 4000km motoru are zgomot mai mare, turbina incepe sa fluiere.
                    Sennzatia mea ca isi pierde repede din proprietati, poate ca pretul mic reflecta intr-un fel calitatea. Sunt 100% subiectiv, deci nu dati cu pietre, la mpi nu pot spune nimic.

                    Foarte multumit (culmea ) de Total Quart 9000 Energy 5w40, se tine absolut mai bine dupa 4000 km fata de SynPower 5w40

                    Comment


                    • exact asta vreau ursamajor sa stiu. de ce ai fost si nu mai esti ? pretul ? defapt un ulei foarte bun nu merita un motor de logan ? sau crezi ca e altceva mai bun/ieftin ?
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • Originally posted by B997NDL View Post
                        da, fiindca romanii nu ne-au dezamagit niciodata, au dat numai "rebuturi".
                        in al doilea rand, niciun produs de pe piata estica nu se pupa cu cele din ue occidentala.
                        ...
                        si nici dacia nu trimite in germania ce da romanilor.
                        Si inainte de 90 si acum se fac in Romania produse care rup gura targului, folosite in toate tarile "premium". In jermanica se vand chinezarii mai multe decat produse made in germany. In est se vand mai multe produse slabe calitativ pentru ca se poate, lumea cumpara, de multe ori nu are de ales sau sunt prea scumpe pentru nivelul de trai.
                        Dacia a dat in germania produse pe care le-a dat si in Romania, cu acelasi tip de defecte. Dacia=Renault-France.
                        L.E. Am mai zis eu despre niste haine "made in austria" fabricate in Pantelimon. Asa si cu produsele "made in germany", pot fi fabricate si in congo, daca scrie ca e Apple, pai atunci e la fel cu Apple fabricat in zimbabwe.
                        Daca iei renault fabricat in turcia e mai bun decat renault fabricat in Romania? Sau cel mai bun renault e ala fabricat in franta? In fabricile din germania, franta etc, muncesc doar nemti, franceji sau imigranti (in majoritate)?
                        Last edited by Fanez; 22 May 2016, 21:16.

                        Comment


                        • http://yacco-lub.ro/analiza-uleiului.html Pentru astia de suferiti de grija motorului, ii pueti duce uleiul la analiza, 100 euro+tva..
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Doar sa nu dea rezultate gen Unilab.

                            La 100 euro+TVA ies 3-4 schimburi de M1 0w40 functie de masina (nu vorbim de motoare de 3-4 litri).

                            Cat de prost spun unii ca o fi Mobil1 0w40, dar tot isi face treaba cat de cat, de vreme ce motorul nu pica.
                            Last edited by mr.K; 25 May 2016, 11:19.

                            Comment


                            • Eu raman pe Shell Ultra, au iara oferta si am cumparat 10l. Mai am pana la 5k si sper sa fac si o analiza daca reusesc sa urc masina pe rampa, extragerea uleiului cu pompa o sa infulenteze rezultatul, am scos lichid de frana, antigel, ulei servo, cam tot ce se poate cu pompa aia.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Ce parere aveti de Motul 6100 Synergie+, 10W40 pentru un dci cu vreo 120.000km?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google