Ediţia “de Lux” Dacia - Black Line

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    eu tot intreb in stanga si in deapta daca playerul de pe black are iesire pt swb!!
    nici baietii de la dacia nu stiu...
    dupa parerea mea cele care au intrare AUX au si iesire ??? zic bine??

    Comment


    • #47
      nu intotdeauna mai mult ca sigur iti va trebui un adaptor hi-low

      Comment


      • #48
        x

        m-au sunat pana la urma fetele de la dacia si mi-au spus ca nu are iesire pt swb playerul.... cum ziceai ca se pune adaptoru???
        sau mai bine schimb playerul... da comenzile de pe volan se pot lega la un sony???

        Comment


        • #49
          Originally posted by Carmeloa View Post
          Logan de lux...in afara de culoare , care e luxu...in paralel cu alte variante
          Nu stiu dar eu cand am cumparat masina mi-am dorit culoarea neagra...nu a fost sa fie.Si acum mi-ar surade negru ,dar tot pe PH1,imi pare ca da mai bine.

          Comment


          • #50
            Hai salut
            Mi-a venit și mie Black Line-ul argintiu. Motivul pentru care l-am luat argintiu este pentru că am vrut să am mașina cât mai repede, din stoc, și nu aveau 1.6 16v decât pe argintiu, 3 bucăți în stoc pe toată țara (1.6 MPI era și negru).
            Într-adevăr, cum spune și vitriol, black line e cu 200 eur mai scump decât laureate, dar are vopseaua metalizată inclusă în preț. Alte chestii pe care le mai are, văzute de mine:
            • volan îmbrăcat în „piele”
            • satelit de comandă pentru mp3 player (e cel de pe clio2 / symbol)
            • mp3 player cu față nedetașabilă (din punctul meu de vedere e mai bine așa)
            • NU are folia aceea neagră în zona dintre geamuri față și spate
            • suport de ochelari între plafonieră și oglindă
            • zona de jos a planșei de bord (de la aeratoare în jos) are o textură reliefată, în carouri
            • cutie de depozitare între scrumieră și comenzile de ventilație
            • lampă de citire pentru pasager
            • NU are reglaj lombar pentru scaunul șoferului
            • husele scaunelor sunt negre cusute cu ață albă, arată destul de bine
            • Afișajul este negativ (cifre portocalii pe fond negru)
            • Ceasurile albe

            Unele sunt și la alte modele, eu compar acum cu Laureate-ul al lui taică-meu (PH1 dintr-ăla vechi, fără buză pe portbagaj).

            Ce nu îmi place deloc, dar deloc, este că butonul de la portbagaj trebuie încuiat manual. Era mai bine înainte!

            Comment


            • #51
              'linia neagra'

              Pune te rog niste poze cu reperele diferite la interior fata de varianta 'stock'
              Logan GPL 1.4

              Comment


              • #52
                Păi nu știu exact la ce să fac poze... pentru că eu știu cum e PH1 ăla vechi, este destul de mult schimbat în interior, mânere pe ușile din față, aeratoare cu aspect de crom satinat (dar lăcuite) etc.
                O să-i fac niște poze zilele următoare ;-)

                Comment


                • #53
                  Nu este nicio mare diferenta intre Laureate si Black line(pentru modelele din faza 2).Singurul avantaj considerabil este ca la BL ai volanul imbracat in piele.
                  Comenzile de pe langa volan sunt chiar inutile avand in vedere ca playerul este la cativa cm distanta(acum aflu ca playerul are si fata nedetasabila...JALNIC!!).Denumirea nu reliefeaza deloc realitatea,pot fii alese 3 culori daca nu ma insel,2 pe langa nuanta de negru,un minus considerabil pentru cei care vor altceva.Ori Black Line cu o singura culoare,ori Multi Line cu toate culorile!
                  Din cate am inteles este o diferenta si cu tapiseria sau cu fetele de usi,diferenta negativa fata de Laureate.Si dimpotriva este mai ieftin,nu mai scump decat Laureate,daca luam in calcul cum ar fii normal,vopseaua metalizata.De aici apare intrebarea.
                  Ori Dacia a facut BL pentru clienti,sa fie mai multumiti ca au "mai multe" la un pret nesemnificativ mai mic,ori este o noua strategie de marketing pentru a-si mentine pozitia de lider detasat pe piata?

                  Comment


                  • #54
                    Eu sincer am ales blackline pentru satelitul acela de comandă, sunt obișnuit cu el de la Megane-ul (2) tatălui meu și mi se pare mult mai simplu de folosit.
                    La ce mi-ar fi folosit fața detașabilă? În 2000 mi-au furat casetofonul chiar dacă nu mai avea față, în schimb de ceva ani buni parcă a mai scăzut numărul furturilor din mașini (parcă!).
                    Inițial și eu am vrut negru, dacă nu s-a putut, asta este. Uitându-mă apoi la mașini negre murdare, zgâriate cu cheia, parcă argintiu e o culoare mai bună. Sincer să fiu, dacă ar fi să aleg din nou, tot negru aș alege, dar vroiam să am mașina înainte de 25 septembrie.

                    Probabil strategia cu această serie „limitată” este una care aduce avantaje atât către Dacia (faptul că nu au nevoie decât de 3 culori pentru vopsea, echiparea neflexibilă etc.) cât și către cumpărător (nu spun că Black Line e mai bun decât laureate, este un pic mai dotat cu niște chestii care ar fi trebuit să fie standard)

                    P.S.: Am uitat să menționez volanul re glabil pe înălțime, dar cred că toate loganurile ph2 mai de top au așa ceva.

                    Comment


                    • #55
                      Da,si scaunul ar trebuii sa fie reglabil
                      Nu-ti face probleme,ai facut o alegere foarte buna si la fel si cu culoarea.Rezista foarte bine la zagrieturi si la murdarie.Probabil ca daca iti luai pe negru,dupa 2 saptamani aveai sa plangi.
                      Sa o stapanesti sanatos si sa o conduci cu placere,pentru ca sigur nu o sa ai probleme!

                      PS: Cu taxa de prima inmatriculare ce se mai aude,tot asa gigantica a ramas?

                      Comment


                      • #56
                        Yup! 770 sau 740 eur.
                        Săptămânile următoare trebuie sămi fac drumuri să plătesc una-alta...

                        Comment


                        • #57
                          poze poze cu interiorul sa il vedem si noi
                          My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                          Comment


                          • #58
                            În seara asta le pun. Am făcut câteva cu telefonul dar telefonul meu este jalnic la detalii. O să fac câteva cu un aparat de fotografiat adevărat!

                            P.S.: @Braileanu, ce culoare faină ai pe mașină! Dacă mai exista verdele cameleon să știi că nu luam blackline, luam laureate!

                            Comment


                            • #59
                              Culoarea este schimabta in photoshop. Mi-ar fi placut si mie sa am culaorea asta pe masina;)
                              My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                              Comment


                              • #60
                                Poze Logan Blackline

                                Am făcut azi dimineață poze și acum le încarc.

                                Mai întâi aveți prezentarea generală a mașinii, nimic special aici.
                                În a patra poză se văd niște abțibilde rămase pe acolo din fabrică, cred... nu știu dacă cel din spate mai am cum să-l scot fără să demontez ușa
                                În a cincea poză se vede sticker-ul specific

                                (prima poză e mai veche, făcută cu mobilul, de aceea are culoare altfel)
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google