A Treia Intalnire A Loganistilor In Zona Moldovei - IASI 15 Martie 2009

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E un pas foarte mare.Asteptam si alte oferte sau detalii.

    Comment


    • Steel, vad ca 130 ron e camera single, dubla e 160 ron.
      Zambeste, maine poate fi mai rau!

      Comment



      • este in cartierul podul de piatra la cinci minute de centru - cine da berea ? pentru rezervare mai mare (mai multe camere - au si cu 4 paturi)se negociaza pretul
        nu sunt actionar ci am facut cateva sonorizari acolo si mia placut si din cate stiu nui scump parca auzisem de 100 camera cu doua paturi
        rezervari 0232 262 528 ; 0751293941
        Nicolae Iorga Nr.7
        Iasi
        Romania
        Attached Files
        Last edited by DRIVERMAN; 1 February 2009, 23:59.

        Comment


        • Originally posted by Steel View Post
          http://www.infopensiuni.ro/pensiunea/garofita_1593.html
          asta asa ca o idee.............maine merge Ionut sa vada ce poate sa faca .............poate vreun discount ceva........nu spun nimicacum ..... a fost o ideee.
          Faza ca pretul camerii este de 130 ron sa vedem cat putem scoate .
          De la 160 ron camera dubla nu stiu cat va fi reducerea...10 maxim 20 ron ...in fine merita incercat...
          Originally posted by petroman View Post
          http://www.souflaki.ro/
          este in cartierul podul de piatra la cinci minute de centru - cine da berea ? pentru rezervare mai mare (mai multe camere - au si cu 4 paturi)se negociaza pretul
          nu sunt actionar ci am facut cateva sonorizari acolo si mia placut si din cate stiu nui scump parca auzisem de 100 camera cu doua paturi
          rezervari 0232 262 528 ; 0751293941
          Nicolae Iorga Nr.7
          Iasi
          Romania
          Cam in buricul targului locatia...oricum din pozele de pe net nu vad intrarea principala ...

          Mai am vreo cateva idei...
          Pensiunea Crystal...la ei camera dubla e 126 lei pe noapte...o reducere ceva ne-am duce poate uneva 100 lei /noapte /camera dubla
          Mai sunt pensiuni in afara Iasi-ului unde am prefera noi...dar trebuie mers la fata locului si vazut ce si cum e....vorbit cu respectivii si facut poze...
          Pensiunea Dancu,
          Pensiunea Marina - Raducaneni,
          Pensiunea Tomesti,
          Pensiunea Carilina-Vanatori.
          Hai ca se poate ...dar trebuie putina vointa.
          sigpic

          Comment


          • Garofita ultimul pret 100 lei single - pica
            Souflaky - e in oras, locuri de parcare ioc, are putine camere, pica
            In cartierul Danu cateodata nu este apa rece.... sigur vreti acolo cazare ?
            Pensiunea Carilina-Vanatori - se inchiriaza cu "ora" deobicei... am sa trag o fuga la fata locului si revin cu detaliii
            Pensiunea Tomesti - o sa meraga cineva si acolo.... e rupt drumul si langa groapa de gunoi a iasiului.... bine la un 1km....

            nu ma scuz, dar nu vreau sa creada lumea ca am fost superficial sau indiferent... am lucrat in turism si cunosc ce misca in iasi la cazari.... nu cred ca isi avea rostul sa enumar cate pensiuni sunt in iasi si preturile de cazare nu ?

            revin cu o precizare pt ca se pare ca nu am fost inteles cum trebuie.... pensiunea de la Letcani, GABRIEL este compusa din 2 corpuri.... pensiunea noua si cea veche deci sunt la distanta de 10 m una de alta iar preturile negociate sunt de 80 lei in cea veche si de 100 lei in cea noua... revin si aici cu poze de la interior
            IS 10 LNC Facebook

            Comment


            • sunt pentru a ne intalni la iasi,nu in foarte mult confort, dar un minim necesar se cere.
              apoi conteaza mult pretul pe camera,ca daca te arde la buzunar,oricat de fan al intalnirii as fi(si va asigur ca sunt!)incep sa cam dau inapoi!
              100 de lei /noapte/camera dubla e maximul ce imi pot oferi.
              sunt convins ,pe de alta parte ca se fac eforturi sustinute din partea organizatorilor(pe care abia stept sa-i cunosc),ceea ce-mi da incredere ca vom veni cu totii la iasi!
              inca odata,va doresc sa gasiti ceva, care sa ne faca sa mergem incolonati catre acesta intalnire regionala!
              deja cai mei putere au inceput sa freamete!
              bafta si astept cu infrigurare, cu haturile stranse, sa nu plece herghelia fara mine!
              Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
              Andreea Trifu

              Comment


              • Nu am mai postat pentru că eu de obicei mai arunc şi cîte o glumă sau altceva de acest gen. Iar în acest moment, de la un outsider, aşa ceva ar fi ca ca şi cum aş arunca gaz pe foc.
                Din păcate pot să vă confirm doar că numărul de pensiuni sau alte unităţi de cazare asemănătoare, cu un minim de decenţă, nu este foarte mare (în comparaţie cu alte zone, turistice prin tradiţie, unde s-a dezvoltat foarte mult infrastructura), iar preţurile de "strigare" sînt cele postate de colegii ieşeni, preţuri probabil "încurajate" şi de o ofertă sărăcăcioasă, care nu generează o concurenţă reală. (De ce credeţi că foarte mulţi ieşeni îşi petrec week-end-urile în zona mănăstirilor moldave, respectiv nemţene? )
                Corectaţi-mă dacă greşesc, poate aşa mai învăţ şi eu ceva.

                Comment


                • RaduCA
                  (De ce credeţi că foarte mulţi ieşeni îşi petrec week-end-urile în zona mănăstirilor moldave, respectiv nemţene? )

                  ________Corectaţi-mă dacă greşesc, poate aşa mai învăţ şi eu ceva.__________
                  tu chiar crezi ce scrii da ce crezi ca daca sunt din iasi mi-as petrece wekendul tot in iasi imi place cum gandesti
                  Last edited by DRIVERMAN; 2 February 2009, 18:44.

                  Comment


                  • pensiunea gabriel

                    Pensiunea gabriel Iasi situata la DN 28 - KM 10 - E585 la intrarea in localitatea Letcani, este compusa din 2 corpuri de cazare unul nou si unul vechi avand la dispozitie urmatoarele:
                    - restaurant
                    - living
                    - loc parcare super generos
                    - loc de joaca copii cu verdeata, scranciobe etc
                    - gratar
                    - corpul de cazare I - cel vechi - 80 lei/camera
                    - 2 camere triple - baie in camera + tv + incalzire
                    - 6 camere duble - baie in camera + tv + incalzire
                    - corpul de cazare II - cel nou - 100 lei/camera
                    - 1 camera tripla
                    - 5 camere duble

                    Pentru garantarea rezervarii pana luni s-a solicitat un avans de 50%
                    Numarul de telefon este 0232 296 991

                    Pentru cei ce doriti cazare aici, daca satisface cerintele dvs, va rog sa imi comunicati lista finala de cazare si organizatorii de intalniri sa stranga banutii de avans si sa mi-l trimita.
                    Attached Files
                    IS 10 LNC Facebook

                    Comment


                    • Mie-mi place. Daca e vorba de 80 lei camera, ma bag.
                      Deci, gl_mmm - 1 camera dubla (in corpul vechi - 80lei/noapte), 2 nopti
                      Last edited by gl_mmm; 3 February 2009, 15:54.

                      Comment


                      • Mircea, sigur ai inteles bine? Primele 7 fotografii fac parte din cladirea veche,si ultimele 8 fotografii sunt din corpul nou.
                        Camerele din corpul nou mai sunt dotate cu: - baie in camera + tv + incalzire ? (nu e specificat) Restaurantul (sala de mese) e comun ? Asa reiese din fotografii

                        Comment


                        • Nu va grabiti cu concluziile, Mircea si Nicusor. Avem saptamana asta pentru a ne decide. Asteptam postul lui Valeriu cu pensiunea Cristal.
                          Oricum Ionut, vestea buna este ca venim la Iasi. Asta este castigul, dupa parerea mea. Ca o sa fim la Gabriel sau la Cristal, tot venim la Regionala de la Iasi. Si asta este un pas inainte foarte mare fata de saptamana trecuta. Suntem pe calea ...aproape dreapta.

                          Comment


                          • Vin dupa cum spunea si Lucian cu oferta de la Pensiunea Crystal.
                            In atasament gasiti preturile si poze cu vila...de asemenea mai gaisiti cred poze si pe net.
                            Astept decizia voastra pana la sfarsitul saptamanii...
                            De asemenea asteptam si opinii din partea celor din Iasi referitor la aceasta vila...cine o cunoaste
                            Attached Files
                            sigpic

                            Comment


                            • Deci cum spuneam mai sus, saptamana asta rupem pisica. Cu un avantaj de ultima suta de metri, cu pensiunea gasita de Valeriu, prin faptul ca vom fi toti cazati la fel si la gramada. E bine, zic eu

                              Comment


                              • Valeriu, e foarte bine. Acesta e site-ul pensiunii: http://www.pensiuneacrystal.ro/
                                Mie imi convine si din cauza faptului ca prefer drumul spre Iasi via Bacau.
                                Last edited by cory; 3 February 2009, 20:48.
                                Zambeste, maine poate fi mai rau!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google