Sugestii imbunatatire site

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poate ar trebui marita quota sau dezactivata functia de trash, daca exista asa ceva.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

    I have no special talent. I am only passionately curious.

    Comment


    • Trashul nu se poate dezactiva. Quota o pot mari, dar daca o maresc e o rezolvare temporara, pentru ca tot va creste trashul, daca lumea nu sterge din el nimic.
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • Eu unul sunt nemulțumit că la o cautare pe google nu mai apar rezultate si de pe acest forum...doar după celălalt.
        A doua nemulțumire este legata de Tapatalk...care merge pe foarte puține topicuri...
        Cred ca era mai bine daca il lăsați că înainte...o schimbare de dragul schimbării care a făcut mai mult rau decat bine...

        Trimis de pe al meu SM-J530F folosind Tapatalk

        Comment


        • O parere competenta de la un om care are 10 posturi si foloseste foarte des forumul si are cont de 1 an care si-a adus o contributie extraordinara la acest forum si i-a urmarit evolutia in acesti 12 ani. Multumim.
          Tapalkul pana ieri, nu a mers deloc, ca au o problema si sper ca in updateul de acum s-a rezolvat.
          Utilizatori de tapatalk sunt maxim 30-40, insa la fel, problemele tapatalkului nu am cum sa le rezolv eu.

          Daca tu consideri ca schimbarea a fost de dragul schimbarii... nu te contrazic, ca oricum ramane ca tine, trebuia sa il las neupdatat de 10 ani pana se umplea codul cu virusi si va infecta pe toti

          Rezultatele din google, la fel, nu le putem noi manipula, ci e o chestie care se intampla in timp, de 1 luna google tot indexeaza si mai are linkuri de indexat si schimbat. Incearca sa dai un mail la google, in cazul ala. Problema ta se poate rezolva cautand in forumul nou titlul din google si sunt convins ca o sa gasesti pagina si aici, trebuie doar sa dai 1-2 clickuri in plus. In procent de 90% linkurile s-au schimbat in google.
          Last edited by Cristi_Xp; 23 January 2019, 14:32.
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • Originally posted by Cristi_Xp View Post
            E ca si cum tu imi ceri mie sa intru in emailul tau sau al tuturor si sa va sterg trashul pentru ca pana acum nu l-a sters nimeni. Fiecare e raspunzator de casuta de mesaje. Daca il voi sterge acum, peste 250 mailuri o sa ajungem tot in aceeasi situatie.
            Userii care au problema, si folosesc casuta de mail pot sa stearga din ele, sau imi pot da un PM si le rezolv eu problema. Varianta cu stersul la gramada, ceruta de un singur om, nu mi se pare ok.
            Știu că mărirea quota nu e o soluție, nu am cerut asta.

            De moment ce mulți au problema asta e mai simplu să ștergo trash-ul la grămadă

            Altă soluție mai elegantă ar fi ștergerea automată a trash-ului, eventual selectabilă de user, ceva de genul, 1/7/30 zile și scăpăm de balamucul ăsta

            Error
            Can not send message. User (insert name here) has exceeded their private message quota
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Nu exista o optiune care sa faca treaba asta. Doar daca alterez 8GB de baza de date ca sa scot alea. Am marit quota la 500, insa oamenii fiind holderi, tot nu vor sterge mesajele din trash pana cand ajung la 500 si vor trebui sa dea 500 de clickuri sa le stearga.
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • Dar o alerta la logare? Mai exista alerte ca ai primit cartonas? Poate un cartonas galben dat prin script pentru trash plin care sa expire dupa o zi, pana la logarea urmatoare cand se primeste un nou cartonas.

                Comment


                • Mi se pare ca ne complicam. Regula e simpa, ai X spatiu de stocare, daca ajungi la limita trebuie sa faci curat. Punct. Valabil pentru toata lumea.

                  Acum ca sunt useri care se ocupa cu vanzari sau alte lucruri ce implica o corespondenta mai mare fata de un user "normal" putem face o categorie speciala pentru ei in care limita sa fie mai mare dar la fel cand se atinge limita trebuie facut curat.

                  Comment


                  • Ți se pare corect, dar mai citește odată #97, adică:

                    Eu am cont din 2013, șterg permanent mesaje, deci trash gol, inbox+outbox= max 190-200 mesaje din 250, vine upgrade-ul și mă pomenesc cu toate mesajele șterse, din 2013 în 2018, înapoi în trash și implicit imposibilitatea de a da sau primi mesaje.

                    Eu nu am cerut categorie specială, ci măcar să nu mai fiu obligat să dau 6 click-uri* pentru a șterge un mesaj deja șters acum 5 ani.

                    *stergi din inbox/outbox și ajunge în trash, iar din trash mai trebuie șters încă o dată
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Ok, cred că fiind un efect advers la upgrade, Cristi te-ar putea ajuta cu un mass delete.

                      Comment


                      • Asta știam, problema e că toți sunt afectați, iar acum cu quota la 500 problema e amânată nu rezolvată.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Problema e, ca la userii de i-am verificat, ce spui tu, nu exista... Si sunt useri vechi de peste 5-10 ani si trashul e gol, asta spun, deci asta cu toti sunt afectati dar doar tu ai raportat-o si inca cativa la care ai trimis PM, nu e valabila si nici nu mi se pare ok ca vorbesti in numele a 60 mii de useri. Cine are problema, sa imi scrie si ii rezolv eu daca le este lene sa dea 20 clickuri...
                          Sunt curios daca le dati mail si la yahoo sa va stearga 10 mii de emailuri spam din inbox, din cauza ca nu se pot sterge mai mult de 100-200 dintr-o data, sau asa comozi am devenit totul trebuie sa fie facut pentru noi de altcineva.

                          Quota s-a dublat la 500, de ce nu rezolva problema? Daca fiecare incepand de azi inainte isi sterge in fiecare zi trashul, doar cei 250 nu toti 500, cu ce e forumul de vina ca la om ii este lene sa isi stearga mesajele nefolositoare? Nu am zis sa se stearga toate 500, dar macar de azi inainte, sa isi stearga ca sa nu ajunga la 500... pe cat pariu ca n-o sa se intample? Imi pare rau sa iti zic, dar cu atitudinea asta, esti carcotas si nimic mai mult.
                          Nu mai ai spatiu, nu mai primesti mesaje. Vezi ca nu mai ai spatiu, mai stergi din mizerii ca sa faci spatiu. Nu trebuie sa le stergi toate, stergi cate iti trebuie.

                          Cu ce e diferit faptul ca am marit quota la 500 si nu am sters alea 250 care deja exista? Cu absolut nimic, pentru ca si daca stergeam trashul respectiv, impotriva vointei celorlati, daca oamenii nu sterg, timpul in care se va ajunge de la 0 la 250 va fi identic cu timpul la care se va ajunge de la 250 la 500 ca nimeni nu le va sterge la timp. La fel, ce ar insemna pentru forumul asta, ca 100-200 de oameni sa trimita in acelasi timp query catre baza de date care sa stearga 500 de mesaje dintr-o data...

                          Sa imi trimiti te rog in PM, userii despre care zici sa verific quota de mesaje, ca sunt convins ca majoritatea si-au sters din inbox dar nu au observat ca inboxul cand le stergi le trimite in trash, si au trait cu impresia ca le-au sters.
                          Last edited by Cristi_Xp; 25 January 2019, 16:32.
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • Repet, pentru ultima dată pe acest subiect:

                            La yahoo le șterg din thunderbird și nu îmi apare gunoiul istoric, din 2001 încoace înapoi în trash la fiecare upgrade.

                            Nu mai ai spatiu, nu mai primesti mesaje. Vezi ca nu mai ai spatiu, mai stergi din mizerii ca sa faci spatiu. Nu trebuie sa le stergi toate, stergi cate iti trebuie.
                            Corect, dar dacă eu aveam maxim 200 de mesaje inbox+outbox și trash-ul gol iar după upgrade, e plin cu toate mesajele șterse de la 2013(join date) încoace tot eu sunt de vină ,nu ?!


                            Acum cu 500, cei care au deja trash-ul plin de gunoi istoric dar nu au apucat să trimită mesaje, nu vor observa problema decât mult mai târziu.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Oricum, este un comportament foarte bizar. Ce crezi ca s-a sters definitiv, inclusiv din trash, de fapt nu este sters, este tinut permanent. Mie asta imi suna ca o functionalitate necesara investigatiilor criminale. Ca exemplu, sa zicem ca niste corupti discuta pe un forum (nu Dacia, ci orice forum folosind acest software), sterg mesajele, inclusiv din trash, se considera in siguranta, si se trezesc cu ele pe masa procurorilor.

                              Comment


                              • Salutare colegi vreau sa fac si eu o completare la ce a spus colegul "gecmc94"

                                PRECIZEZ CA NU ARE LEGATURA CU DISCUTIA DE AICI DE PE FORUM.

                                Prin 2008 discutam pe yahoo messenger cu o ruda care era profesoara detasata in jud.Giurgiu, despre familie in fine lucruri normale

                                Intr timp a disparut probabil messegerul nu l-am mai folosit respectiva a revenit inapoi in jud. Arges

                                Dupa vreo 8 ani am primit un mail probabil din gresala unde erau toate convorbirile exact cum erau la vremea aceea.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google