Chiptuning Anulare DPF si EGR Timisoara

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Chiptuning Anulare DPF si EGR Timisoara

    Motorizari benzina:

    Logan 1.4i 8v 75CP - 150 RON
    Logan 1.6i 8v 90CP - 150 RON
    Logan 1.6i 16v 105CP - 150 RON

    Motorizari diesel:

    Logan 1.5 dCi 65CP - 350 RON
    Logan 1.5 dCi 70CP - 350 RON
    Logan 1.5 dCi 85CP - 350 RON

    Dacia Solenza 1.4i 75CP - 150 RON
    Dacia SuperNova 1.4i 75CP - 150 RON
    Variantele Stage 2 de la diesel costa 150 euro .
    Last edited by Cristi_Xp; 2 November 2010, 00:23.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

  • #2
    in ce consta stage 2 la diesel?
    God is my copilot

    Comment


    • #3
      Am sa raspund eu in locul lui CristiXP pana intra in paine. Variantele de soft Dimsport Stage 2 la motorizari diesel Dacia Logan aduc in plus 5-6CP si 10-15Nn, un raspuns mai prompt la apasarea pedalei de acceleratie si reprize mai bune fata de prima varianta de tuning.

      In aceasta perioada, de criza, incercam sa oferim clientilor modificari de putere in functie de buget. De aceea odata cu lansarea noului site http://www.dimsport.ro am creat noi variante de tuning: ECO Tuning, Stage 1 si Stage 2. In functie de buget, clientul are acum posibilitatea sa aleaga una din cele 3 variante de putere.

      Ii urez succes maxim noului dealer Dimsport din Timisoara, nimeni altul decat CristiXP. El va fi de acum incolo omul nostru de legatura cu clientii din Timisoara si orasele apropiate. Daca aveti intrebari legate de chiptuning la modele Dacia Logan va stam la dispozitie in acest topic.

      Succes!
      Last edited by Doc; 19 February 2010, 00:18.
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • #4
        pentru benzina nimica mai bun se mai poate face ceva ....???
        drive with speed than you die fast

        Comment


        • #5
          La benzina nu exista mai multe variante de tuning, numai cea corecta ce nu depaseste 10% din valorile initiale de putere. Depasirea pragului limita prin modificari de parametrilor la motorul benzina aspirat nu poate sa duca decat la functionare deficitara, pierderi de putere si in cel mai rau caz distrugerea motorului.

          Cresteri de putere mai mari de 10% se pot realiza doar prin modificari mecanice: axe cu came, inductie fortata, modificari de compresie, interne mai usoare, NOS etc.
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • #6
            n-am putut sa-ti dau pm din cauza restrictiilor de net de la servici si acasa n-am comp "valid". revin cu o intrebare mai veche dintr-un pm de acum 2 saptamani...sa ma duc la cristi, inteleg, pt ce-am vorbit noi acum ceva vreme?
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #7
              da , poti sa vii . Se rezolva
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #8
                sunt valabile preturile de pe www.dimsport.ro ?

                poati sa dai cateva date si despre modificarea consumului de carburant? cel putin pt 1.5DCI 65CP daca se poate pm.

                Comment


                • #9
                  pentru logan este oferta , preturile sunt cele afisate mai sus ,adica 3.5 mil la motorizarile diesel .
                  Majoritatea din posesori de dci spun ca dupa resoftare consumul scade vizibil .Impresii si pareri gasesti pe threadul acesta http://www.loganclub.ro/forum/remapa...ii-t20622.html .Daca esti interesat ,pana luni ma gasesti in Timisoara,fie ca vrei sa resoftezi fie ca vrei doar sa stam de vorba ,te astept cu placere sa iei legatura cu mine .
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #10
                    Consumul scade daca se pastreaza acelasi stil de condus ca inainte. dar...... stiind ca acuma ai sub 42 de la piciorul drept mai multa rezerva de putere e cam greu sa pastrezi acelasi stil de condus ca cel de dinainte , dar ... daca conduci moderat, garantat o sa ai un consum mai bun.

                    O spun din propria experianta am avut si benzina si diesel remapate.

                    Comment


                    • #11
                      uzura si durata de viata a motorului, cum este influentata?

                      Comment


                      • #12
                        softurile sunt facute de asa natura incat sa se pastreze fiabilitatea motorului si a turbinei pe termen indelungat , deci nu prea ai de ce sa iti faci probleme.
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by VaderTM View Post
                          uzura si durata de viata a motorului, cum este influentata?
                          Daca te comporti cu motoru bine, ii dai tot cere, ulei bun schimbat la timp, filtru de aer schimbat la 10k( la disesel, si suflat de vreo 2 ori in intervalu asta) o duce mult si bine motoru.

                          Comment


                          • #14
                            Pot verifica la tine cristi,cati cai am acum la masina dupa ce am facut o remapare?

                            Comment


                            • #15
                              pot sa iti spun doar daca e modificat sau nu , nu si daca e bine sau nu .
                              Te costa 100 lei ,sau 350 lei o resoftare .
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google