D A C I A S H O P - Magazin De Piese, Accesorii Si Tuning Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sal, o mufa gmv aveti?
    sigpic
    Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

    Comment


    • @me_catalin - este clar ca daca e un zgomot sacadat este ceva in miscare care loveste in altceva. Placuta sta pe loc deci ... Probabil ca exista pe disc o bavura de la grad care loveste intr-una din placute. Nu imi dau seama asa din povestite ce se intampla si fara sa demontezi si sa invarti cu mana sa vezi ce se intampla nu ai cum sa rezolvi situatia. Ai gresat la montaj cu unsoare rezistenta termic culisele si tablitele pe care lucreaza placutele?

      @ matheo - cred ca arata si bine cu zonele alea vopsite!
      @ lucian h - nu am in stoc si e complicat sa iti aduc doar o mufa la comanda. Teoretic nici nu se furnizeaza decat cu cablaj.
      Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
      Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

      Comment


      • Nu am gresat cu vaselina termorezistenta acele repere dar nici nu pareau sa fi fost din fabrica.
        O sa fac operatiunea si o sa revin.
        Am desfacut roata si discul la invartire nu atinge de nimic, arata ok zic eu, zgomotul se aude daca pun roata si o invart.

        Totusi daca ar fi sa joace placutele in etrier, ceea ce nu cred pentru ca erau destul de fixe pe pozitie..comparativ cu placutele uzate care nu scoteau zgomotul acesta sunt mult mai groase, au materialul de contact nou, sunt de 2 ori mai "pline".

        multumesc pentru sfat.
        Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

        Comment


        • Pai daca se aude doar cand pui roata ori roata atinge in ceva ori prezoanele in spatele fuzetei. Ce treaba au placutele?
          Ca "nu pareau" e una dar din moment ce e culisa deci ceva care asigura o culisare e clar ca necesita o unsoare ;) Eu zic sa vii la service ca e vorba totusi de frane.

          Daca mai vrei sa-mi zici ceva referitor la problema asta da-mi te rog PM ca sa nu poluam aici topicul.
          Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
          Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

          Comment


          • Aditivi PROTEC

            Aditivi Protec Germania pentru:
            Diesel:
            Regenerare filtre de particule;
            Crestere cifra cetanica (reintra in stoc in curand);
            Curatatori si lubrifianti sisteme de injectie common rail;
            Antigel motorina;

            Benzina:
            Curatator sistem alimentare combustibil si supape;
            Crestere cifra octanica;

            Lubrifiant:
            Curatator sistem de ungere motor (Flush)
            Solutii de etansare si tratare a suprafetelor cu nanoparticule

            Aditivi - produse care amelioreaza calitatea carburantilor reducand supraconsumul, zgomotul motoarelor, emisiile de gaz poluant garantand curatenia motorului.
            Attached Files
            Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
            Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

            Comment


            • Nu uitati de sectiunea cu produse la preturi promotionale:


              Reducerile de acolo sunt valabile in limita stocurilor.
              Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
              Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

              Comment


              • Lichid servoodirectie

                Buna ziua, as vrea sa schimb lichidul de la servodirectie si nu stiu pe care sa il aleg de pe site.Ma puteti ajuta?

                Comment


                • Multumesc Daciashop pentru:sonda lamda matiz,bujii bosch,engine flush-protech,bucse timonerie Logan si spray lubrifiant Sonax MOS2
                  Attached Files
                  sigpic

                  Comment


                  • sal, Grile ventilatie stanga-dreapta bara fata logan ph 1, la ce pret ?
                    sigpic
                    Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

                    Comment


                    • @ lucian ai PM - avem si de origine si AM in acest moment in stoc.
                      Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                      Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                      Comment


                      • @Dragman- Pana la urma bucsele acelea de culoare rosie ce joc elimina? Cel stanga dreapta?
                        Multumesc

                        Comment


                        • Elimina toate jocurile,dar mai ales cel stanga dreapta...acum depinde daca mai ai joc la alte componente ale timoneriei.In cazul asta poti schimba si bucsa de la cautor de pe cutie.Tot la Dacia Shop gasesti asa ceva.
                          sigpic

                          Comment


                          • Multumesc pentru raspuns.

                            Comment


                            • Unsoare elemente frana

                              Unsoare profesionala pentru garniturile de frana, mansetele de cauciuc pentru protectie contra praf si diverse alte garnituri din sistem. In stoc 17 ron
                              UNSOARE TRW PENTRU GARNITURI DE ETRIERI SI PISTONASE - profesional - SISTEME FRANA - Unsoare speciala TRW pentru elementele de cauciuc ale sistemelor de frana, culise si ghidaje; Indicata pentru gresarea la montaj a garniturilor
                              Attached Files
                              Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                              Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                              Comment


                              • Salut, ce lichid de servodirectie imi recomandati pentru un logan (1.6 laureate daca ajuta ) .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google