KIT XENON , LUPE, BECURI SI ACCESORII EAGLEYE XENONGT kit

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    la un 307 cu h7 se poate monta fara sa renunt la nici un element constructiv al farului?
    Fuarte Nervos !!!

    Comment


    • #17
      Originally posted by kAndrrei View Post
      la un 307 cu h7 se poate monta fara sa renunt la nici un element constructiv al farului?
      da, nu afecteaza constructia farului!
      sigpic

      Comment


      • #18
        ideea e urmatoare: in far inta o mufa mare, dupa mufa in interior sunt conectorii de la bec. eu cum bag balastul in far?
        Fuarte Nervos !!!

        Comment


        • #19
          Originally posted by kAndrrei View Post
          ideea e urmatoare: in far inta o mufa mare, dupa mufa in interior sunt conectorii de la bec. eu cum bag balastul in far?
          Nu se baga ballastul in far ! In capacul de la far se da o gaura cu o freza de 25 mm prin care se trec cablajele becului si se astupa cu o membrana cauciucata ce insoteste becul si cablajul acestuia.
          sigpic

          Comment


          • #20
            Originally posted by JREwing View Post
            Am să îți răspund eu, cu permisiunea ta: teoretic țin cca. 3000 de ore, deci, teoretic, de cel puțin 8 ori mai mult decât becurile performante și scumpe. Asta le face rentabile, chiar dacă circuli și ziua cu ele aprinse. Asta dacă nu crapă vreunul din balasturi, caz în care afacerea poate fi scumpă. Pe de altă parte, AI LUMINĂ, iar dacă le montezi și le reglezi ca lumea, nu orbesc (becurile au o altă geometrie și nu mai bat pe arătură dacă sunt corect montate).
            sper ca nu sunt forte insistent dar daca stiti un halogen cat are durata de viata? 3000 de ore mi se pare un numar destul de mic. la un calcul aproximativ in 5 luni ar trebui sa se arda avand in vedere ca merg aproximativ 4 ore pe zi. din cate stiam eu, un halogen are o viata mai scurta ca un xenon si de obicei ma tin vreo 6 luni cele mai ieftine becuri.

            Comment


            • #21
              off: durata de viata este de 2500-3000 ore ! ... eu am de 6 luni bixenon si merg mai mult noapte si nu s-au ars ! c-am 5-6 ore pe zi merg cu ele !
              Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

              Comment


              • #22
                Originally posted by Dany_DNY View Post
                off: durata de viata este de 2500-3000 ore ! ... eu am de 6 luni bixenon si merg mai mult noapte si nu s-au ars ! c-am 5-6 ore pe zi merg cu ele !
                Eu am de cand am cumparat masina din vara 2009 si nu s-au consumat inca , dar cum nimic nu este perfect si nu este ideal creat nu poti miza pe el , pentru produse electronice termenul de utilizare este de max 2 ani, ca unii avem casetofoane de pe timpul lui CEAUSESCU inseamna ca suntem niste norocosi , in general producatorul trece minimul de ore de functionare asa ca poti fi norocos sa functioneze 3001 ore , 3500 ore sau poate si 6000
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Am o rugaminte sa nu mai dai "Quote" la postul anterior.
                  Multumesc anticipat.
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • #24
                    @o8MeLc: matematica zice că, la 4 ore rulaj pe zi, ar trebui să te țină 750 zile, adică peste 2 ani. Pe mine halogenele m-au ținut în medie 5 luni un set. Vezi că există topicul Becuri H4, care abundă în informații care ți-ar prinde bine.
                    The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                    Comment


                    • #25
                      ce probleme avem si noi , la fel ca aia cu cine a fost primul oul sau gaina
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Ai dreptate, tu vrei sa-ti iasa treaba cu vanzarea si la tine pe thread vorbim de becuri! Oricum sper sa ai cat mai multe vanzari....si sa mai ai cand vin si la mine finantele!
                        Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                        Comment


                        • #27
                          Aș fi interesat de un bixenon pt logan așa că întreb.......instalația cu garanție e aceeași ca și cea fără garanție???

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by JREwing View Post
                            @o8MeLc: matematica zice că, la 4 ore rulaj pe zi, ar trebui să te țină 750 zile, adică peste 2 ani. Pe mine halogenele m-au ținut în medie 5 luni un set. Vezi că există topicul Becuri H4, care abundă în informații care ți-ar prinde bine.
                            ai dreptate. gresisem eu la calcule. acum pare mai rezonabil. ma voi gandi si sigur voi achizitiona un set.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by nelutu32 View Post
                              Aș fi interesat de un bixenon pt logan așa că întreb.......instalația cu garanție e aceeași ca și cea fără garanție???
                              da . este aceiasi dar am pus acel pretz pentru cei cau un unchi, matuza ,var ,nepot,vecin ,prieten, amanta care se "pricepe" la asa ceva si fac instalarea pe pielea lor!
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                sal.ma intereseaza si pe mine 2becuri h7 6000k daca ai pe stoc? Care este pretul pentru ele? Garantie doar la becuri oferi? Livrarea cum se face pentru ca vad ca esti din ploiesti? Sal.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google