[Vand] Volt-termometre, Interfete satelit volan pt. Alpine/Sony/Pioneer

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kenwood kdc-3054ury

    Salut, am vazut ca e disponibil si Kenwood, dar al meu nu are Jack de 3,5mm ci doar un fir pentru Remote. As vrea un modul dar nu stiu cum il conectez. Am inteles ca mai imi trebuie si un +/- de 12v. Ala il iau din alimentarea cass-ului. Daca exista solutie atunci inaiteaza si comanda, pt a prinde Oferta cu taxa postala zero!
    Multumesc!

    Comment


    • @ Zxz : consider ca interfata va functiona ! Astept datele postale complete pe PM. Maine pot expedia coletul, prin Posta ; plata ramurs !

      Reamintesc tuturor ca, daca interfata nu functioneaza, returnez integral banii !
      Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

      Comment


      • Eu nu stiu cum sa le leg, avand in vedere ca.din foto rezulta 3 contacte ( jack 3,5 stereo) iar eu am doar 1 fir si gnd.

        Comment


        • salut, vreau o interfata pentru Pioneer. iti las adresa in PM.multumesc

          Comment


          • sal

            salut pentru un Alpine 9887r se poate ceva? unde se fixeaza, ce functii are? cu stima!Adi.

            Comment


            • am ridicat coletul. am montat interfata si merge foarte bine. recomand

              Comment


              • Multumesc pentru feed-back ! Sa o folosesti cu placere !

                ==========================================

                Vand :
                1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul
                2.Interfata satelit audio pentru SONY / PIONEER = 120 lei/modul ;
                3.Volt-termometru cu display LCD albastru, cu 2 senzori de temperatura, masca frontala inscriptionata "TERMO" = 150 lei (disponibil numai la comanda);
                4.Stop frana pulsator = 40 lei.
                ==============
                ANUNT IMPORTANT !!!
                Solicit, pentru teste, playere CLARION si LG ! Posesorii vor beneficia de 50 % discount la achizitia interfetei ! Daca sunt amatori, va rog contact pe PM. Multumesc !
                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                Comment


                • Multumesc pentru interfata. Bineinteles ca firele au diferit ca si culoare, dar urmand schema trimisa de tine pe mail am reusit sa o montez si eu in megane. Totul este functional acum. Mersi mult!

                  Comment


                  • Alin, ma bucur ca am inca un client multumit ! Sa o folosesti cu placere !

                    =================
                    Vand :
                    1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul
                    2.Interfata satelit audio pentru SONY / PIONEER = 120 lei/modul ;
                    3.Volt-termometru cu display LCD albastru, cu 2 senzori de temperatura, masca frontala inscriptionata "TERMO" = 150 lei (disponibil numai la comanda);
                    4.Stop frana pulsator = 40 lei.
                    =================
                    Interfata se monteaza intre satelitul de comanda si aparatul (radio-casetofon sau radio-CD) de pe automobil. Interfata este realizata cu microcontroler si asigura utilizarea satelitul de comanda audio de Logan (Clio/Kangoo/Clio 2/Laguna 2/Duster ) cu orice RADIO-CASETOFON sau RADIO-CD care are "din fabrica" optiunea de "remote by wire" (compatibil cu comenzi pe volan).
                    Satelitul de comanda pastreaza TOATE functiile initiale, rotita de scroll fiind functionala : Volume Up, Volume Down, Mute, Track Up , Track Down , Source, Search Up, Search Down .
                    Montarea interfetei este foarte simpla : se conecteaza firele de la satelitul de comanda in mufa (cf. instructiunilor), se conecteaza la plus si minus, se introduce jack-ul in mufa "remote" a RCD-ului sau se leaga firul interfetei la firul "REMOTE CONT" al playerului.
                    In pretul afisat NU intra si satelitul de comanda. NU AM sateliti de comanda de vanzare !
                    Funtionarea interfetei poate fi vazuta in urmartoarele clipuri :

                    -ALPINE : youtube.com/watch?v=btDWpQ6PPNA&feature=channel&list=UL
                    -BLAUPUNKT : youtube.com/watch?v=DwmdYrbLZO0&feature=BFa&list=ULbtDWpQ6PPNA
                    -KENWOOD : youtube.com/watch?v=ohYQ_3tP_aU&feature=youtu.be
                    -JVC : youtube.com/watch?v=2R8zqOL2bkY&feature=BFa&list=ULDwmdYrbLZO0
                    -PIONEER : youtube.com/watch?v=0VfBDVFOP34&feature=plcp
                    -SONY : youtube.com/watch?v=XyWKObRkUTg&feature=BFa&list=UL2R8zqOL2bkY

                    =================
                    ANUNT IMPORTANT !!!
                    Solicit, pentru teste, playere CLARION si LG ! Posesorii vor beneficia de 50 % discount la achizitia interfetei ! Daca sunt amatori, va rog contact pe PM. Multumesc !
                    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                    Comment


                    • Multumesc Fratello pentru interfata!!!
                      Comand Duminica seara Interfata pentru Kenwood ajunge Marti , ridic coletul la ora 14:00, montez dupa schema de montaj atat de bine facuta ca o monta si bunica fara probleme. Merge perfect, toate tastele si scroll-ul. Apoi ma chinuie talentul sa pun CD-Playerul pe direct sa meraga fara cheie in contact si la remontare incurc firele intre ele din neatentie. Cer ajutorul fratelui FRATELLO si avand drum prin Ploiesti "ma rezolva" in 2 minute fara nici o pretentie desi am bulit-o din vina mea. Mare OM, Fratello!!
                      Multumesc!!

                      Comment


                      • am un cd player sony xplod,se poate pune interfata?aveti interfata ptr cd player sony?cat costa ?cat de greu de monteaza?Multumesc

                        Important Moderator or Administrator NoteTu nu citesti inainte de a posta?Scrie mai sus pretul pentru Sony.
                        Last edited by valeriuciprian; 25 March 2013, 19:15.
                        http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                        Comment


                        • Am cumparat si montat interfata pe un jvc kd-g322.Functioneaza perfect.
                          Multumesc Fratello pentru ajutor!
                          sigpic

                          Comment


                          • Pe stoc, cu livrare imediata, gratuit prin Posta :
                            - 1 buc. interfata model I (Alpine, Blaupunkt, JVC, Kenwood) = 100 lei
                            - 1 buc. interfata model II (Sony, Pioneer) = 120 lei
                            - 1 buc. Volt-termometru cu display LCD albastru, cu 2 senzori de temperatura, masca frontala inscriptionata "TERMO" = 150 lei
                            Primul inscris, primul servit - oferta valabila pana vineri, ora 14 (ca sa am timp sa expediez coletul ) !

                            =================
                            Vand :
                            1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul
                            2.Interfata satelit audio pentru SONY / PIONEER = 120 lei/modul ;
                            3.Volt-termometru cu display LCD albastru, cu 2 senzori de temperatura, masca frontala inscriptionata "TERMO" = 150 lei ;
                            4.Stop frana pulsator = 40 lei.
                            =================
                            ANUNT IMPORTANT !!!
                            Solicit, pentru teste, playere CLARION si LG ! Posesorii vor beneficia de 50 % discount la achizitia interfetei ! Daca sunt amatori, va rog contact pe PM. Multumesc !
                            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                            Comment


                            • Vand :
                              1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul
                              2.Interfata satelit audio pentru SONY / PIONEER = 120 lei/modul ;
                              3.Volt-termometru cu display LCD albastru, cu 2 senzori de temperatura, masca frontala inscriptionata "TERMO" = 150 lei ;
                              4.Stop frana pulsator = 40 lei.

                              Transport gratuit pentru plata in cont.

                              =================
                              Solicit, pentru teste, playere :
                              - CLARION
                              - LG
                              - PANASONIC.

                              Posesorii vor beneficia de 50 % discount la achizitia interfetei ! Daca sunt amatori, va rog contact pe PM. Multumesc !
                              Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                              Comment


                              • Salut. Pt modelul asta de Blaupunkt se pot pune comenzi volan? Am fost la reprezentanta, asta cand am luat masina, si mi-au zis ca pe modelul asta de cd player nu se pot pune comenzi volan.
                                Daca da, ai si satelitul, vine impreuna cu interfata?
                                Eu vreau satelit comanda pt playeru asta, sa nu cumpar alt player, si un termometru in bord. Da-mi un pm cat ma ajunge si cu motajul tau. Vin pana la Ploiesti sa le facem daca asiguri si manopera.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google