[Vand] Volt-termometre, Interfete satelit volan pt. Alpine/Sony/Pioneer

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O pagina in urma am spus : "Incape sub CB NUMAI DACA aveti scule (freza, pistol plastic, pile) si indeminare. Userul Taxdoru a reusit sa faca o astfel de montare ; personal nu am incercat si nici nu am de gand !" Acelasi lucru vi l-am comunicat si pe PM !!!
    Iar rama frontala ...nici vorba sa incapa in vreun loc pe bord.
    Cel mai bun loc de amplasare pentru modelele cu display LCD ramane la lampa plafoniera ... sau in suportul de ochelari, daca exista ( se inverseaza insa orientarea suportului, pentru a asigura un unghi bun de vizibilitate).

    ======================

    VÂND :

    1.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LED ROŞU, CU 2 SENZORI DE TEMPERATURĂ, CU COMUTARE AUTOMATĂ (temp.ext/temp.int/tensiune) ŞI AVERTIZARE DE POLEI = 120 lei (ca in tutorialul lui Cristi Streulea)
    2.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LED ROŞU, cu 1 senzor de temperatura, cu comutare manuala a informatiei afisate (temperatura/tensiune) = 100 lei !
    3.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LCD ALBASTRU, cu 2 senzori de temperatura ŞI AVERTIZARE DE POLEI (temp.ext. afisata intermitent pentru intervalul +0.1 - +1.9 'C) = 120 lei cu MASCA FRONTALĂ INSCRIPŢIONATĂ "TERMO" ;doar 1 bucata disponibila, iar se termina "ramele" ...
    4.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul ;
    5.Interfata satelit audio pentru SONY / PIONEER = 120 lei/modul .
    6.Stop frana pulsator, neincasetat = 45 lei..
    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

    Comment


    • Retin cand ati spus, insa credeam ca pentru a taia plasticul. Am freza si scule. Cred ca am sa-l pun insa sub consola. La ph2 este loc destul acolo.

      Comment


      • Am reusit sa il montez. Ca bonus am incastrat si statia. aviary_1399579082868.jpg

        aviary_1399579148193.jpg

        Comment


        • De azi si eu mi-am montat un satelit de comanda pentru un Pioneer, si cu ajutorul descrierii (chiar si cei neavizati se pot descurca usor), am instalat si interfata satelit audio. Facut probe, functioneaza toate functiile de pe satelit.
          Sunt foarte multumit.
          Recomand cu caldura si altora!!!

          Comment


          • Cateva poze cu modul in care a amplasat volt-termometrul in bord dl. Coman.
            Ingenioasa solutia gasita, de a amplasa filtrul rosu la nivel cu masca neagra a bordului ! Si, retineti : taieturi facute manual ! Bravo, domnule !
            ======================

            VÂND :

            1.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LED ROŞU, CU 2 SENZORI DE TEMPERATURĂ, CU COMUTARE AUTOMATĂ (temp.ext/temp.int/tensiune) ŞI AVERTIZARE DE POLEI = 120 lei (ca in tutorialul lui Cristi Streulea)
            2.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LED ROŞU, cu 1 senzor de temperatura, cu comutare manuala a informatiei afisate (temperatura/tensiune) = 100 lei !
            3.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LCD ALBASTRU, cu 2 senzori de temperatura ŞI AVERTIZARE DE POLEI (temp.ext. afisata intermitent pentru intervalul +0.1 - +1.9 'C) = 120 lei cu MASCA FRONTALĂ INSCRIPŢIONATĂ "TERMO" ;doar 1 bucata disponibila, iar se termina "ramele" ...
            4.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul ;
            5.Interfata satelit audio pentru SONY / PIONEER = 120 lei/modul .
            6.Stop frana pulsator, neincasetat = 45 lei.
            Attached Files
            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

            Comment


            • Originally posted by sirV View Post
              Cumparat si montat Volt-termometru cu display LCD albastru
              Cea mai buna varianta de montat mi se pare ca ar fi in bord, intre ceasuri, dar deocamdata am stricat oglinda... si i-am adaugat si o folie rosie.
              Alimentarea de la plafoniera; senzorii: cel din interior - in partea dreapta, deasupra prinderii centurii, iar celalalt ca la gama Renault.
              Cu ce ai "curatat" locul din oglinda unde ai montat display-ul ?
              Unde ai montat senzorul de afara ( la mine e montat in spatele farului din dreapta ) ?

              Comment


              • Salut!

                Am primit azi coletul si l-am si montat. Arata foarte bine.

                Oare trebuia sa dau jos folia de pe display?!

                Merci.

                Recomand!!!!!

                Dan

                Comment


                • Multumesc de feedback ! Folia de pe display se poate indeparta si ulterior. Câtă vreme nu deranjeaza ...poate fi lasata acolo.

                  ==============================
                  VÂND :

                  1.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LED ROŞU , CU 2 SENZORI DE TEMPERATURĂ, CU COMUTARE AUTOMATĂ (temp.ext/temp.int/tensiune) ŞI AVERTIZARE DE POLEI = 120 lei (ca in tutorialul lui Cristi Streulea)
                  2.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LED ROŞU, cu 1 senzor de temperatura, cu comutare manuala a informatiei afisate (temperatura/tensiune) = 100 lei !
                  3.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LCD ALBASTRU, cu 2 senzori de temperatura ŞI AVERTIZARE DE POLEI (temp.ext. afisata intermitent pentru intervalul +0.1 - +1.9 'C) = 120 lei cu MASCA FRONTALĂ INSCRIPŢIONATĂ "TERMO" ; doar 2 bucati disponibile...
                  4.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul ;
                  5.Interfata satelit audio pentru SONY / PIONEER = 120 lei/modul .
                  6.Stop frana pulsator, neincasetat = 45 lei.
                  Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                  Comment


                  • salut pentru clarion faci intefata comanda ?

                    Comment


                    • Inca un client fericit!
                      Montat interfata satelit pt Blaupunk,functioneaza ok.
                      Recomand!

                      Comment


                      • vreau si eu 1 bucata - "VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LCD ALBASTRU, cu 2 senzori de temperatura ŞI AVERTIZARE DE POLEI (temp.ext. afisata intermitent pentru intervalul +0.1 - +1.9 'C) = 120 lei cu MASCA FRONTALĂ INSCRIPŢIONATĂ "TERMO" "

                        Comment


                        • VÂND :

                          1.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LED ROŞU , CU 2 SENZORI DE TEMPERATURĂ, CU COMUTARE AUTOMATĂ (temp.ext/temp.int/tensiune) ŞI AVERTIZARE DE POLEI = 120 lei (ca in tutorialul lui Cristi Streulea)
                          2.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LED ROŞU, cu 1 senzor de temperatura, cu comutare manuala a informatiei afisate (temperatura/tensiune) = 100 lei !
                          3.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LCD ALBASTRU, cu 2 senzori de temperatura ŞI AVERTIZARE DE POLEI (temp.ext. afisata intermitent pentru intervalul +0.1 - +1.9 'C) = 120 lei cu MASCA FRONTALĂ INSCRIPŢIONATĂ "TERMO" ; doar 1 bucata disponibila...
                          4.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul ;
                          5.Interfata satelit audio pentru SONY / PIONEER = 120 lei/modul .
                          6.Stop frana pulsator, neincasetat = 45 lei.
                          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                          Comment


                          • primit coletul, abia stept sa il montez, dar sa vad unde

                            Comment


                            • Salut
                              Astrazi am primit interfata pentru Pionner si functioneaza perfect, recomand Fratello
                              Multumesc

                              Comment


                              • satelit

                                Salut , vreau sa montez un satelit pe care abia l-am cumparat . Ce tip de radio cu bluetooth ar trebui sa achizitionez pentru a nu fi necesara o interfata ? Multumesc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google