[Vand] 4 Cauciucuri Michelin Energy XV1 195/65/R15

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [Vand] 4 Cauciucuri Michelin Energy XV1 195/65/R15

    Vand 4 cauciucri Michelin Energy XV1 care au venit standard pe masina mea Honda Accord 2007. XV1 sunt capul de serie al cauciucurilor Michelin Energy, iar dimensiunile lor sunt 195/65/R15.

    Sunt rulate aproximativ 20.000 km, cele de pe spate fiind efectiv in stare noua, iar cele de pe fata prezentand o uzura usoara (30% uzura). Mai merg lejer 40-50.000 km. Sunt all-season, eu le-am folosit si o iarna si s-au comportat ok.

    Le dau deoarece mi-am achizitionat jante pe 17''.

    Pretul cerut este de 400 RON toate 4, adica pretul unei singure bucati noi.

    Accept la schimb cauciucuri de iarna pe aceleasi dimensiuni noi sau in stare foarte buna (altceva nu).
    Attached Files

  • #2
    Mentionez ca anvelopele nu au niciun petic, galma, taietura sau alte probleme. Nici macar pana nu au avut. Au fost folosite pana de curand pe o Honda ce ruleaza lejer cu peste 200 km/h.

    Astept oferte aici sau pm. Pretul este usor negociabil.

    Comment


    • #3
      pune mai multe poze cu ele sa vedem si noi ce carne au pe ele

      Comment


      • #4
        o poza cu anvelopele uscate si preferabil poza facuta in dreptul unui martor de uzura .....se poate?
        Fuarte Nervos !!!

        Comment


        • #5
          Ultima Activitate: 14th September 2009 21:16

          Comment


          • #6
            Daca pretul include jantele si capacele,as fi interesat.

            Comment


            • #7
              buna,xan daca esti de acord sa le trimiti si in tara le cumpar eu imediat .platesc si transportul!daca esti de acord trimite-mi un pm!!!!Numai bine!!!!

              Comment


              • #8
                Originally posted by Loganu View Post
                Ultima Activitate: 14th September 2009 21:16
                Urmaresc acest thread, desi nu m-am mai logat... Pana acum nu au existat mesaje si de aceea nu am avut activitate.

                O sa fac poze cu ele uscate si in dreptul martorilor de uzura si le pun aici sa vada toata lumea ce cumpara. Apoi astept oferte. Cauciucurile sunt puse la pastrare si ar fi pacat sa se invechiasca aiurea...

                @Romy19: Nu m-ar deranja sa le trimit nici in tara, dar cred ca o sa te coste prea mult transportul... Parerea mea!

                LE: Pretul nu include jantele si nici capacele de Honda. Sunt numai anvelopele! Ca idee, jantele, desi sunt de tabla, sunt Enkei si as cere prea mult pe ele ca sa convina cuiva, de aceea le pastrez. Numai bine si revin cu poze in maxim 2 zile!
                Last edited by XAN; 16 October 2009, 20:29.

                Comment


                • #9
                  ok asteptam poze cu fiecare anvelopa

                  Comment


                  • #10
                    Imi cer scuze pentru mica intarziere. Am fost plecat din Bucuresti!

                    Avem astfel: 2 cauciucuri care eu le-am avut pe spate si care sunt absolut impecabile, asa cum se va observa si din pozele de mai jos si 2 cauciucuri de pe fata care prezinta uzura 30-40%.

                    Poza 1 : Cauciuc spate, martor uzura
                    Poza 2 : Cauciuc spate, martor uzura (detaliu)
                    Poza 3 : Cauciuc spate
                    Poza 4: Cauciuc fata
                    Poza 5: Cauciuc fata, mator uzura
                    Poza 6 : Dimesiunea cauciucurilor
                    Poza 7 : Dovada ca sunt all-season si data fabricatiei (2006 - folosite din martie 2007 cand a venit masina).

                    Cauciucurile nu au fost cosmetizate in niciun fel. In pozele de mai sus este prezentat numai unul dintre cele 2 perechi de cauciucuri (fata-spate). Celelalt este absolut identic. Niciunul nu are galma, petic sau vreo problema.

                    Prefer pe cineva din Bucuresti sa mergem impreuna la vulcanizare sa nu existe discutii, dar la cerere pot trimite si in provincie.

                    Rog seriozitate!
                    Attached Files

                    Comment


                    • #11
                      Astept oferte sau macar pareri despre ele. Up pentru niste cauciucuri bune!

                      Comment


                      • #12
                        Astea merg pe janta de tabla stoc cu care vine loganul?Din cate stiu eu la logan este 185/65/R15...intreb pentru ca nu ma pricep deloc la cauciucuri.unii imi spun ca acel 185 ar vi viteza maxima la care rezista cauciucul,altii imi spun ca este o dimnsiune a lui...:|...astept un raspuns

                        Comment


                        • #13
                          Merg fara probleme iar 185-ul acela este latimea cauciucului nu e niciun indice de viteza.

                          Spor la vanzare!
                          9! 9! 9!
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            sa inteleg ca merg pe janta stoc de tabla cu toate ca sunt putin mai late....iti multumesc frumos!

                            Comment


                            • #15
                              Merg fara niciun fel de probleme. 185 respectiv 195 este latimea cauciucului exprimata in mm. Deci este diferenta de 1 cm. Insesizabil! Singura cerinta ca sa incapa pe jante este ca janta sa aiba diametrul 15'', asa cum Loganul are. Din acest motiv am pus anuntul pe acest forum. ;) Indicele de masa maxima si viteza maxima este acel 91V stantat pe cauciuc dupa 195/65/R15 (in penultima poza). Asta inseamna o greutate maxima mult peste ce poate duce Loganul si o viteza maxima de rulare de 240 km/h.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google