Lupe Bixenon Cu Angel Eyes

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    In primul rand, inelul este neon, neonul avand cam 2500 ore durata de viata. Daca dupa 2500 ore mai ai in posesie masina in cauza, atunci da, inelul se inlocuieste mecanic doar daca desfaci sticla farului.

    Cu stima!

























    Originally posted by pervert_dory View Post
    daca se arde cercul de pozitie cum se poate remedia?numai prin desfacerea farului inca o data???
    Lupe bixenon cu angel eyes
    http://www.loganclub.ro/forum/lupe_b...es-t21287.html

    Comment


    • #77
      Stimate domn, a o intrebare. Sunt din Bucuresti, si sunt interesat. Cat ma costa lupele cu tot cu montaj si sa raman pe halogen, si cat ma costa toata distractia, tot cu montaj, pe xenon ? Tot dumneavoastra montati si stropitoarele de far ?
      Cu stima.

      Comment


      • #78
        Originally posted by proiectorxnon View Post
        In primul rand, inelul este neon, neonul avand cam 2500 ore durata de viata. Daca dupa 2500 ore mai ai in posesie masina in cauza, atunci da, inelul se inlocuieste mecanic doar daca desfaci sticla farului.

        Cu stima!
        pai 2500 ore inseamna 105 zile , cine dracu isi vinde masinile dupa 3 luni ?)
        sa zici ca mergi doar 4 ore pe zi cu masina , si tot iti iasa un maxim de 2 ani .
        Last edited by Cristi_Xp; 12 October 2010, 10:41.
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #79
          Buna ziua stimate domn.
          In primul rand, nu inteleg ce doriti sa spuneti cu halogenul. O data ce montam lupele, acestea functioneaza NUMAI pe xenon, cu becurile d2s. Toata distractia va costa: 600 lei setul complet de lupe bixenon cu balasturi dsp slim si adeziv profesional + 250 lei montajul propriu zis.
          Pentru montaj trebuie insa stiut: farurile se dau jos de pe masina, operatia de dezlipire a lor dureaza cateva ore, apoi se instaleaza lupele in interior si se resigileaza. Deoarece este anotimp umed si este rece, farurile trebuie sa stea in interior minim 5 ore dupa resigilare, pentru a se lipi corespunzator si a evita intrarea apei in far. Cei carora le-am mai montat pe logan au preferat sa vina cu farurile, le-au lasat si au venit ulterior si le-au luat, efectuandu-si multi dintre ei montajul singuri pe masina, pentru a mai economisi ceva bani. Pretul de 250 lei include doar manopera farurilor, nu si demontat /montat bara. Acest pret este din pacate mai mare la marca dacia, decat la alte marci deoarece farurile sunt sigilate cu un cauciuc sintetic, nu cu mastic, asa cum se obisnuieste la alte case auto, iar desfacerea farurilor este mai dificila.

          Stropitoarele din bara fata nu le montam noi. Am incercat sa comercializam si aceste produse, insa raspunsul clientilor a fost slab, mai ales ca existau costuri suplimentare ale acestora (nu erau stropitori de dacie...) plus montajul aferent.

          Cu stima.



          Originally posted by budaipmihai View Post
          Stimate domn, a o intrebare. Sunt din Bucuresti, si sunt interesat. Cat ma costa lupele cu tot cu montaj si sa raman pe halogen, si cat ma costa toata distractia, tot cu montaj, pe xenon ? Tot dumneavoastra montati si stropitoarele de far ?
          Cu stima.
          Ma scuzati domnul administrator, dar dvs prin durata de viata intelegeti si timpul cat masina sta in parcare? Sau intelegeti ca noi ceilalti timpul efectiv de functionare?! Mergeti 4 ore in fiecare zi cu farurile aprinse?! Haideti sa fim seriosi....si responsabili...
          Multumesc... Anyway, angel eyes este un accesoriu oferit in plus, care nu este tarifat in pretul produsului, asa ca sa spunem dupa 4-5 ani, daca se arde neonul si inca mai aveti masina in cauza, ori acceptati situatia, ori mai desfacem o data farul.


          Originally posted by Cristi_Xp View Post
          pai 2500 ore inseamna 105 zile , cine dracu isi vinde masinile dupa 3 luni ?)
          sa zici ca mergi doar 4 ore pe zi cu masina , si tot iti iasa un maxim de 2 ani .
          Last edited by proiectorxnon; 12 October 2010, 11:08. Reason: Automerged Doublepost
          Lupe bixenon cu angel eyes
          http://www.loganclub.ro/forum/lupe_b...es-t21287.html

          Comment


          • #80
            Tin sa te corectez aici stimate domn . Sunt unii care in fiecare zi circula in exteriorul localitatilor si folosesc farurile . Culmea ca suntem responsabili .Ca daca nu am fi responsabili , am circula noaptea cu farurile stinse sau doar cu pozitii cum fac unii ''destepti '' . Cristi se referea la faptul ca unii circula foarte mult si inafara localitatilor si din cate stiu eu legislatia rutiera specifica faptul ca trebuie sa ai aprinse farurile chiar si in timpu zilei . Banui ca o sa ma intrebi de faptul ca : de ce mai pui lupe cand stii ca le folosesti asa mult ? Poate prin simplul fapt ca is mai aspectoase , nu oricine are , si xenonul lumineaza mai bine . Numa bine
            sigpic

            Comment


            • #81
              Multumesc pentru "noutati".
              Discutia era despre o medie zilnica si despre angel eys, nu despre lupe si becurile xenon.. ce inseamna durata de viata...te rog sa citesti mai atent. Multumesc.

              Ce sa zic...90% din clientii mei NU au folosit din start angelul, fiind un "kitch"...dar se pare ca pentru unii e foarte important...sa ne aducem aminte intr-adevar ce faceau romanii si pe daciile vechi...cate si mai cate "kitch'-uri...si atunci te inteleg perfect...de ce atata preocupare pentru angel...
              Ma repet pretul angelului nu este inclus in pretul de 600lei, este un bonus, atat cat rezista el...3-4-5-6 ani in functie de durata de utilizare.
              Am o curiozitate: cumparati proiectoarele pentru ce se ofera bonus?! Sau pentru functia lor bi-faza cu bec xenon si lupa?! caci daca e asa, trebuie sa imi schimb strategia de marketing La fel cum un bec xenon are durata de viata medie 3-4 ani la utilizare normala undeva la 2500-3000 ore, la fel si angelul are durata tot de 2500-3000 ore. Reamintesc ca halogenul are durata de viata de maxim 500 ore...si pentru unii este putin iar pentru altii poate insemna toata viata masinii dupa cat merg zilnic in afara localitatilor, caci din cate stiu eu nu numai pozitia (angelul) este obligatoriu ci si faza scurta....

              Iar pentru cei care considera 600 lei un pret mare: proiectoarele in sine, sunt construite din aliaj otel-carbon, lentila este din sticla tratata UV, clapeta de schimbare a fazei este electromagnetica iar becurile sunt de tip D2s sau D2c pentru varianta de proiector H4. Balasturile sunt dsp slim. Asadar din acest ansamblu, becurile si balasturile, ca la orice far sunt piese de schimb. Angel eyes fiind un accesoriu peste functia de baza a proiectoarelor (a se vedea costurile cu angel eyes daca se achizitioneaza separat - cautati pe net) sunt considerate de asemenea piese de schimb. Controlerele de faza si ridicator de tensiune pentru neonul angel eyes sunt de asemenea piese de schimb...

              Si acum: cei 600 lei includ transport direct de la producator (nu intermediari de pe alibaba si alte site-uri unde sunt speculanti care vand si rahat de drac pe nimic), transportul prin DHL la Bucuresti si un adaos de 10%. De mentionat ca adezivul pe care il livrez este profesional, similar celor pentru parbrize, si nu este chinezesc ci belgian(SIKA).

              Cei care au cumparat de la mine stiu care este calitatea produselor.
              Si inca ceva: au existat cateva cazuri la garantie de decolorare a becurilor. In momentul instalarii pe autoturisme acestea nu suferisera vreun impact frontal..in momentul solicitarii garantiei, erau semne clare de impact frontal, caz in care garantia nu s-a acordat. De asemenea, au fost solicitari de balasturi "defecte" care de fapt aveau mufele smulse, sau am fost anuntat telefonic ca un balast nu mai functioneaza, iar la solicitarea celui vechi, pentru probarea celor afirmate, nu am mai fost contactat ulterior...cam astea sunt cazurile de garantie avute pana acum.


              Originally posted by TM80MAT View Post
              Tin sa te corectez aici stimate domn . Sunt unii care in fiecare zi circula in exteriorul localitatilor si folosesc farurile . Culmea ca suntem responsabili .Ca daca nu am fi responsabili , am circula noaptea cu farurile stinse sau doar cu pozitii cum fac unii ''destepti '' . Cristi se referea la faptul ca unii circula foarte mult si inafara localitatilor si din cate stiu eu legislatia rutiera specifica faptul ca trebuie sa ai aprinse farurile chiar si in timpu zilei . Banui ca o sa ma intrebi de faptul ca : de ce mai pui lupe cand stii ca le folosesti asa mult ? Poate prin simplul fapt ca is mai aspectoase , nu oricine are , si xenonul lumineaza mai bine . Numa bine
              Last edited by proiectorxnon; 13 October 2010, 10:44.
              Lupe bixenon cu angel eyes
              http://www.loganclub.ro/forum/lupe_b...es-t21287.html

              Comment


              • #82
                parerea mea e ca-si fac banii,incercam si eu ideea asta,doar ca mi-a venit prea tarziu,am luat faruri cu angel eyes...Bafta la vanzari...!

                Comment


                • #83
                  in zona Botosani-Iasi-Suceava aveti pe cineva care se ocupa de montaj?
                  sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by danut88 View Post
                    parerea mea e ca-si fac banii,incercam si eu ideea asta,doar ca mi-a venit prea tarziu,am luat faruri cu angel eyes...Bafta la vanzari...!

                    Multumesc frumos!

                    Originally posted by lucialina View Post
                    in zona Botosani-Iasi-Suceava aveti pe cineva care se ocupa de montaj?
                    In acea zona nu am pe nimeni
                    Last edited by proiectorxnon; 20 October 2010, 10:32. Reason: Automerged Doublepost
                    Lupe bixenon cu angel eyes
                    http://www.loganclub.ro/forum/lupe_b...es-t21287.html

                    Comment


                    • #85
                      O intrebare: doar lupele,fara becuri fara nimic altceva sunt de vanzare?
                      Cumpar volan de Duster

                      Comment


                      • #86
                        NU. Poti cumpara setul doar fara balasturi. Nu pot cumpara nici eu la randul meu ceva descompletat. Adica eu pot cumpara doar asa, tie iti dau daca vrei doar lupele la pretul de 500 lei (cat e setul complet fara balasturi)

                        Originally posted by soboBN View Post
                        O intrebare: doar lupele,fara becuri fara nimic altceva sunt de vanzare?
                        Lupe bixenon cu angel eyes
                        http://www.loganclub.ro/forum/lupe_b...es-t21287.html

                        Comment


                        • #87
                          Va astept! Profitati de vremea inca buna si achizitionati un set de lupe bixenon. Livrarea ca de obicei: maxim 7 zile! Pretul ramane acelasi: 600 lei cu balasturi slim.

                          Cu stima!
                          Lupe bixenon cu angel eyes
                          http://www.loganclub.ro/forum/lupe_b...es-t21287.html

                          Comment


                          • #88
                            Facea cineva la un moment dat o comparatie intre G1 si G3, spunand ca g1 sunt mai bune.
                            Uitati si de ce:

                            G1:
                            *Parameters:
                            Bulb Type: H1/H7, H4, 9005/9006 Xenon light
                            Starting voltage: 23kv
                            Rated power: 35W
                            Color temperature: 4300-10000K
                            Luminous: 3000LM
                            Bulb life-spun: 3000H

                            *Angle-Eye CCFL:
                            Imput voltage: 12v
                            Rated power: 3W Blue/White/Yellow
                            Life span—25000H

                            *Specification
                            HID Bi-xenon projector lens light, it is a new model auto headlight which combine the oval reflector with convex imaging theory, it can be switch hi or low light by electromagnetic drive. Safe and reliable features, novel appearance matching with the exquisite angel eye decoration, make your headlight more shining, cool and safe.
                            Low light shadow distinguish between light and shadow, clear cut line with the legally excellent light shape, which light is soft to other vehicles and passerby.
                            In the middle of High light shadow have a focusing block, make the vision of driver brighter, further irradiation distance.
                            Easy installation, unnecessary to damage the headlight, ensure the headlight stability, waterproof and safety.

                            *Advantage:
                            Designed by German engineer, the small volume complies with the standard of original vehicle lighting
                            Adopting TaiChang(TC) burner with Mitsubishi Generator and aging for 10 hours more to make it perfect performance
                            Excellent effect in spotlight, the imported lens cannot break up any time
                            The universal inside lamp make it wide applicability. So, it is easy to fit for any car model just by changing its socket
                            Easy after-service makes it much more convenient for stock

                            G3:
                            Parameters:
                            Bulb Type: H1/H7, H4, 9004/9007, 9005/9006
                            Start Voltage: 23KV
                            Rated Power: 35W
                            Color Temp: 4,300K - 12,000K
                            Lumen: 2800LM
                            Bulb Life-Span: 3000Hrs
                            Angeleye Power: 3-5W (White/Red/Yellow/Blue/Green)
                            7-Color background switch (White/Red/Blue/Purple/Green/Yellow/Cyan)

                            Specification:
                            Small size, low light brightness, double and further irradiation distance.
                            Exquisite angeleyes and durable temperature, up to 20, 000 hours life-span.
                            Lenses improve light utilization to solve the astiamatism problem.
                            Adapting space technology to promotoe pulsed electromagnetic and hi/lo light change speed; U. S. Regulatory cut-off line.
                            Easy installation and unnecessary to damage the headlight.


                            In concluzie, G1 ofera mai multi lumeni. Desi, nu vad nimic despre cate Cd dau fiecare in parte.

                            Pt un C4, care-i suma ceruta? H7.

                            Comment


                            • #89
                              Salut! Pentru H7 este acelasi pret: 600lei /set.

                              Ce ai postat sunt in principal niste paragrafe copiate cred de pe alibaba sau un site de acest gen intrucat observ engleza mai mult decat precara...si aburelile tipic chinezesti de 2 bani..german engineer ma face sa rad cu lacrimi .

                              Diferenta este urmatoarea, pentru care G1 sunt mai bune: lumina proiectata NU are paraziti, nu are zone de umbra. De asemenea, pentru G1 este nevoie de un spatiu de 11/8,5 cm la instalare in oglinda, pe cand la G3 este nevoie de mai mult spatiu - acestea fiind mai mari. In fine, G3 pentru ca e bine de stiut ca au produs si G2 era prevazut initial cu un joc de leduri ca un circ...G3 astfel nu are acel circ. o alta diferenta este ca G3 este mai ieftin decat G1 pentru ca nu are aceeasi calitate a luminii - fiind o varianta de piata redusa a G2 cel cu circul...in fine....chinezii au incercat sa faca ei o chestie tipic chinezeasca...un circ tipic...si nu a mers...
                              O alta diferenta MAJORA este sistemul de fixare a becului: la G1 pe modelul H4 becul se fixeaza cu garnitura silicon si piulita metalica. La G3 becul se prinde doar cu un arc metalic, becul preluand vibratii, fiind expus la socuri....
                              In timp ce modelul G1 este dezvolat in cooperare cu General Electric, restul de modele sunt aberatii tipic chinezesti pentru a face din masina un circ inutil...
                              In linii mari cam asta e. Trageti singuri concluziile....eu am testat absolut toate modelele si am ramas fidel modelului pe care il promovez, fiind singurul care cu adevarat merita pentru clienti dar si pentru mine, neavand probleme cu garantiiile si viciile ascunse - cum sunt la G3 si le-am enuntat mai sus....

                              Daca mai doriti si alte informatii specifice pentru Citroen, va astept in privat, pentru a va putea raspunde specific, nu la mod general.

                              Cu stima!
                              Last edited by proiectorxnon; 7 November 2010, 17:00.
                              Lupe bixenon cu angel eyes
                              http://www.loganclub.ro/forum/lupe_b...es-t21287.html

                              Comment


                              • #90
                                cat mai costa montajul ?
                                Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google