Produc/reproduc Si Imbrac Elemente/piese Auto In Materiale Compozite

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Produc/reproduc Si Imbrac Elemente/piese Auto In Materiale Compozite

    Produc/reproduc(copiez) piese auto-moto din fibra de carbon sau carbon/kevlar sau fibra de sticla, imbrac orice piesa in fibra de carbon , fibra nu autocolant , construiesc incinte subwoofer (fibra de sticla) . Pentru piesele/componentele ce urmeaza a fii reproduse am nevoie de piesa originala (cat de cat intregi , ex : carene ) ca sa pot face matrita . Momentan nu am o lista de preturi ,preturile variaza in functie de marimea piesei si materialul folosit .(1mp fb de sticla- aprox 15 20 lei , 1mp fibra de carbon 45 euro , plus chimicale)
    Postati va rog o poza cu piesa in pricina ca sa imi fac o idee cam ce vreti .
    Eu sunt din Constanta . Detalii aici pe forum , pm, sau mess russelheim

  • #2
    up , valabil si carbon/kevlar

    Comment


    • #3
      asa ceva poti face din fibra de sticla ? daca da un pret aproximativ
      Attached Files

      Comment


      • #4
        salut,vreau sa te intreb daca poti sa faci un eleron pentru sandero si sa imi zici un pret
        Magazin online de Piese si Accesorii Auto va ofera o gama variantă de accesorii auto, tuning auto,accesorii Logan,piese auto, cosmetice auto și multe altele la cele mai mici preturi.

        Comment


        • #5
          Originally posted by tonyx View Post
          asa ceva poti face din fibra de sticla ? daca da un pret aproximativ
          Salut , da se pot face fara problema , o sa necesite sa le dai o mana de spray cand sunt gata , momentan nu vopsesc . Carcasele de proiectoare 25 ron/buc si deflectorul 80 ron . Preturile nu includ transportul . Transport prin posta romana sau curierat . O sa am nevoie de piesele originale , ca sa pot sa iti fac piesele identice . Toate cele bune .

          Originally posted by mar1u5 View Post
          salut,vreau sa te intreb daca poti sa faci un eleron pentru sandero si sa imi zici un pret
          http://bestautovest.ro/eleron-sander...fecd94f5822c8f
          Salut , de facut se face dar am nevoie de un sandero ca sa pot sa iau model de pe plafon pentru fibra , ori de un eleron original ca sa pot sa fac o copie . (am uitat sa precizez valabil si pentru tonyx , piesele originale dupa care fac copie nu patesc nimic )
          Last edited by russelheim; 12 October 2010, 21:00. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #6
            pt kitul tuning, in special coltare, elementul dintre ele si grila sport cu siguranta vei avea mai multi clienti
            De ex eu as fi unul....
            Vand cotiere Speed cu intaritura metalica la super pret!

            Comment


            • #7
              Originally posted by flavinho View Post
              pt kitul tuning, in special coltare, elementul dintre ele si grila sport cu siguranta vei avea mai multi clienti
              De ex eu as fi unul....
              Salut , dami o poza ca nu stiu exact despre ce vorbesti , fac in mare parte orice piese sau element , dar doar ce mi se cere , astept propuneri si comenzi . Toate cele bune .

              Comment


              • #8
                pentru set complet (fata MCV si spate berlina)

                Originally posted by russelheim View Post
                Salut , dami o poza ca nu stiu exact despre ce vorbesti , fac in mare parte orice piese sau element , dar doar ce mi se cere , astept propuneri si comenzi . Toate cele bune .
                Daca gasesti matrita pentru setul original de tuning DACIA, cel cu bara fata de MCV si spatele de berlina as dori si eu unul (am motorul cel de 85CP). Multumesc!
                Zambeste! Maine poate fi mai rau...

                Comment


                • #9
                  Ok, o sa ma interesez de kit-ul tunning si daca gasesc ceva te anunt .

                  Comment


                  • #10
                    Eu la elementele din poza de mai jos ma refer si anume:
                    coltarele vopsute cu albastru
                    partea neagra care le uneste
                    grila radiator
                    Attached Files
                    Vand cotiere Speed cu intaritura metalica la super pret!

                    Comment


                    • #11
                      Aha am inteles. se face nu cred ca o sa iasa partea cu grila aia neagra(patratelele) dar partea albastra dar poate merge modificata grila aia . eventual facut un alt design .

                      Comment


                      • #12
                        pe mine ma intereseaza prelungirile originale de la bara de MCV fata si de la bara spate PH1. Mentionez ca la modelul de 85CP bara fata este de MCV si bara spate de berlina normala.
                        Zambeste! Maine poate fi mai rau...

                        Comment


                        • #13
                          Daca ai avea originalul ai putea face dupa el?
                          Grila radiator ma refer...sunt sigur ca vei avea multi clienti
                          Vand cotiere Speed cu intaritura metalica la super pret!

                          Comment


                          • #14
                            vad ca esti din ct poti trage o fuga la intalnirea loganistilor de acolo si poate te va ajuta vreo cineva de acolo cu chitul (poate il are pe masina) eventual sa il imprumute pt matrita sau macar sa il vezi sa stii exact despre ce e vorba

                            Comment


                            • #15
                              omule ai dat de belea pune mana si fa piese si dupa aia posteaza ca poti sa le faci , apropo angajenzi zilieri- salahori ca la cate comenzi o sa fie sar putea sa te dea nevasta disparut

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google