[VAND] Faruri Logan Lupa Bixenon D2s

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut. M-ar interesa si pe mine pretul unui astfel de kit de lupe, pentru un far care are bec H4. Ma intereseaza doar lupele si ornamentul ala cromat din fata. Becuri D2S am, ballasturi am. Multumesc anticipat si toate cele bune!

    Comment


    • @mios: daca ai lampile si balastele, treaba e pe jumatate rezolvata. lupele+ornamentele cromate+cablurile de legatura = 350ron

      Comment


      • Am si cablurile de legatura. Efectiv eu as trece de la un set de lupe, la altul. Lupele si ornamentele m-ar interesa cat costa.

        Comment


        • @mios: cablurile de legatura contin si firele care duc la clapeta electromagnetica. le ai si tu, numai ca au cuple diferite in cap. tu ai cuple de un fel , la mine sunt altfel. daca pastrezi cablurile tale trebuie sa tai apoi vechea mufa si sa faci cumva sa le inadesti cu cupla de la mine, eventual sa o tai si pe cupla mea de electromagnetica care intra in lupa.

          Comment


          • Te referi la cupla aia de plastic, care intr-un cap e in forma de V, iar in celalalt cap e dreapta? Am din alea garla, de la alte cablaje, si de la becuri de H4.

            Comment


            • @mios: nu imi dau seama de ce V imi zici, e vorba de firele care duc la lupa la electromagnet. Ai o cupla (mama) cu 2 fire in lupa pt electromagnet, si mai ai aceeasi mufa (tata) care vine dinspre cablul gros. la tine ai un fel de cuple, la mine sunt altfel. daca poti sa le tai si sa pui alte cuple e ok din partea mea.

              Comment


              • Da. Da-mi un add te rog pe mess: mir3lutz_87. Multumesc!

                Comment


                • mdaniel76
                  Lasa-mi te rog in privat un numar de telefon, vreau sa ma luminezi putin in acest domeniu...Sincer sa fiu din tot ce am citit si ce am vazut pana in prezent marfa asta a ta mi se pare cel mai ok din multe puncte de vedere.
                  https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

                  Comment


                  • @alinvrs
                    sa stii ca nu sunt platit pentru reclama, dar inainte sa achizitionez aceste faruri si eu m-am documentat peste tot.(poze, pret, calitate etc....). Poate ti se pare pretul un pic mai mare decat la altii, dar calitatea sa stii ca este foarte buna. De cand am aceste faruri nu mai este o probleme condusul noaptea. Daca vrei poze pot sa stau si eu la dispozitia ta.

                    Comment


                    • daca se mai face lista,sunt si eu f interesat

                      cat ar fi pretul la kit-ul complet dar fara balast-uri,cu farurile tale(ph 1)?daca iti trimit farurile mele cat ar costa(tot fara balast-uri)?astept raspuns si scuze de deranj.o seara buna
                      Last edited by Cipcyp Boss; 27 February 2012, 21:07. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • cred ca 660 ron ar fi pretu pentru kitu de lupe + inelele pentru angel + faruri ph1 + instalatia electrica dar cel mai bine o sa te lamureasca Daniel.
                        lista nu se mai face deoarece nu s au strans suficienti doritori iar o parte din cei care eram pe lista avem deja farurile puse pe masina
                        abia astept sa le vad si pe ale lui mihai.85 sunt cele de ph2 puse pe masina .... care momentan e intepenita in zapada
                        chiar si la vreo 2-3 saptamani de cand le am puse pe masina inca mai raman uimit cat de bine poate sa se vada
                        Drive is the game, Logan 1.5 dCI is my way
                        www.upgradefaruri.blogspot.com

                        Comment


                        • [QUOTE=morpheus2kro;1197067]cred ca 660 ron ar fi pretu pentru kitu de lupe + inelele pentru angel + faruri ph1 + instalatia electrica dar cel mai bine o sa te lamureasca Daniel.
                          multumesc pt raspuns!am primit mesaj de la daniel cu lamuriri.urmeaza sa il contactez.abia astept sa intru in posesia lor sa vad diferenta dintre ele si farurile stock cu xenon sau farurile cu lupe si xenon(am avut montate pe masina street storm,dar m-am lamurit cu ele)

                          Comment


                          • @cipcyp: am trimis ieri la iasi o pereche de faruri cu lupe la cineva. daca vrei sa le vezi te pot pune in contact cu el.

                            Comment


                            • acum iti zic din experienta ;)) nu o sa ti vina sa crezi ca este aceeasi masina ;)
                              am mers si cu xenon in farul stock (nu pe masina mea ) si cu lupele astea in faruri (si pe masina mea si am vazut si mcv-ul lui mihai ) si este o diferenta care o sa ti placa ;)) si ar mai fi si avantajul ca nu i mai orbesti pe cei din fata (de cand le am puse pe masina nu am primit nici mcar 1 flash ca as deranja din punctu asta de vedere.... )
                              acum singurul lucru pe care vreau sa l mai fac la faruri este sa schimb becurile de la pozitie cu unele cu leduri in rest nu o sa mai ai nevoie de altceva
                              Drive is the game, Logan 1.5 dCI is my way
                              www.upgradefaruri.blogspot.com

                              Comment


                              • Originally posted by mdaniel76 View Post
                                @cipcyp: am trimis ieri la iasi o pereche de faruri cu lupe la cineva. daca vrei sa le vezi te pot pune in contact cu el.
                                ok.chiar sunt interesat

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google