[VAND] Faruri Logan Lupa Bixenon D2s

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @stelihui: eu pot sa pun si in faruri elba daca asta e dorinta ta, dar sa ai in vedere ca un far elba este cam intre 3-4mil unul, 2 faruri mi se pare ca la pret sunt undeva la 7mil, 6mil kitul inseamna un total de 13-14mil orientativ, asta pt faruri ph1

    Comment


    • poate sa monteze in "aproape" tot felul de faruri... ideea e sa iese clientul cat mai ieftin la bani d-aia monteaza in cele turcesti

      Le: mi-ai luat-o inainte
      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

      Comment


      • cred ca ar fi primul loganist care ar da 13-14mil pe lupa xenon ..asta ph1.
        daca nu ma insel...are ph2? ca alea sunt mai scumpe

        Comment


        • Cu lupele montate in far,oglinda nu mai are nici un rol,asa ca nu conteaza daca sunt turcesti sau originale
          1.6 16V

          Comment


          • Pana la urma cred ca (ma mai gandesc) o sa-ti trimit farurile de pe masina si in caz de nevoie pt I.T.P. o sa i-au atunci 2faruri nu neaparat originale . Apropo dupa ceva cautari preturile de far ph2 variaza intre 135 si 285 lei (135 nou name si 285 producator DACIA RENAULT identice cu cele de pe masina)

            Comment


            • Originally posted by CataLOL View Post
              Cu lupele montate in far,oglinda nu mai are nici un rol,asa ca nu conteaza daca sunt turcesti sau originale
              Oglina ca oglinda,dar ce faci cu ingalbenirea geamului de la far?

              Comment


              • Originally posted by cezar82 View Post
                Oglina ca oglinda,dar ce faci cu ingalbenirea geamului de la far?
                Poate are cineva faruri turcesti de mai multi ani si ne poate da un feed-back despre fiabilitatea lor.
                Din cate am observat, diferenta de calitate intre ELBA si turcesti este la oglinda si la mecanismul de reglaj, mecanism de reglaj pe care a trebuit sa-l inlocuiesc cu cel de pe farurile originale inca de la inceput. Cine stie, poate am avut eu ghinion. Plasticul de la far e plastic, si nu cred ca fie vreo diferenta. Golanul meu a fost primul cu Morimoto, si pana acum nu am avut probleme cu plasticul farului.
                De luat in calcul ca fiind vorba de xenon, temperatura in far este MUUUULT mai mica decat la halogen, caldura fiind pana la urma cea care dauneaza cel mai mult farului. Dupa umila mea parere...
                Daniel daca nu ma insel are de mult lupe G3 in faruri turcesti, si farurile lui arata impecabil.
                Deci... da, oglinda la cele chinezesti e de 2 lei, dar pe noi oricum nu ne intereseaza, asa ca.... nu vad de ce va e teama de ele.

                Comment


                • @stelihui: chiar sunt curios unde sunt faruri ph2 cu 135ron, eu nu am gasit.
                  @cezar82: sincer pana acum de-a lungul timpului nu am avut vreun far facut cu lupe care sa se ingalbeneasca, nici macar ale mele pe masina, si sunt tot aftermarket. probabil se ingalbenesc cele care au fost bagate in cuptor in prealabil pt incalzire si s-a decalit gemaul transparent, altfel nu imi explic

                  Comment


                  • Daniel faruri cu 135 lei am gasit pe bizoo.ro produse far logan

                    Comment


                    • @stelihui: faruri logan ph2 noi? 135ron bucata?

                      Comment


                      • Salut,Daniel.As vrea sa iti trimit farurile mele pe marti.Iti las un nr de telefon daca ma poti contacta astazi cat mai repede.As vrea sa dau jos azi farurile de pe masina pt ca maine plec in delegatie.0743220636.

                        Comment


                        • @stelihui: am primit dimineata farurile, totul e in regula, te tin la curent

                          Comment


                          • da-mi un pm cu pretul pentru un set de lupe cu angel ccfl alb, fara droserele pentru becuri, deci tot kit-ul mai putin balassturile pentru d2s-uri.
                            sigpic
                            The MVP

                            Comment


                            • Salut Daniel .Acum am terminat montajul farurilor si a barii si ma rog a restului instalatiei.Vreau sa spun ca lumina e super super super si dupa parerea mea( cu un ochi neformat) farurile nu necesita nici un reglaj doar a celui din masina

                              O sa revin pe viitor cu niste poze. Multe multumiri "maestrului MDANIEL" pentru munca si efortul depus si recomandarile mele pentru ceilalti loganisti montati-va lupe de la MDANIEL pt ca merita.Inca o data mii de multumiri "maestrului MDANIEL.
                              Last edited by stelihui; 28 March 2012, 21:17. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • @stelihui: multumesc mult pentru aprecieri, sa te bucuri mult de ele!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google