[VAND] Faruri Logan Lupa Bixenon D2s

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salut..am o intrebare...in banii astia (800ron) mi le si vopsesti in totalitate negre?si cu transportul?
    0.9 tce SL plus

    Comment


    • @laurlaur71; @iooon : aveti pm

      @stelihui: ridici capota, desfaci plasticul negru care da acces in zona unde este motorul de stergator, ai sa vezi ca intre cele doua axe de stergator este o parghie care transmite miscarea de la stergatorul sofer la cel pasager. iei un ciocan mai greu si un dorn/tija metalica cam 5-10mm in diametru lunga de vreo 15cm.
      aplici niste lovituri la fiecare capat ale parghiei ca sa o desprinzi din axele stergatorului. Prinderile sunt ca niste cuple sferice, pe axul stergator este tata si pe parghie mama.
      astfel parghia scoasa de acolo o tai in doua si o prelungesti cam 20-21mm. eu pt prelungire am pus un profil patrat de la o clanta de usa. apoi intre profilul de clanta si parghie am folosit suruburi pt prindere dar cu timpul mi s-au dessurubat si a trebuit sa umblu din nou acolo. asa ca pana la urma am aplicat niste puncte de sudura si nu vor mai fi probleme.
      sper sa fi explicat bine.
      Salutari de la BUcuresti!
      Last edited by mdaniel76; 9 April 2012, 09:39. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • in pretul de 800 ron intra o pereche de faruri cu lupe deja montate?becurile pt ele d2s xenon sunt incluse?eu am bi-xenon in farul stock ce trebuie modificat la instalatie mea pt a merge pe aceste faruri cu lupe. aaaa si inca o intrebare mi se pare mi-e sau nu diametrul cercului angel este mai mare decat la cele g3????din cateva poze de mai sus mi se pare foarte mare cea ce imi place f mult
        Last edited by bogdan_radu; 9 April 2012, 14:38.

        Comment


        • @bogdan_radu: da, totul este inclus...lupe montate in far, balaste slim digitale 35w, lampi d2s 5000k/6000k

          si angels alb + balastele lor

          instalatia electrica de asemenea este inclusa, tot
          doar sa le pui pe masina
          Last edited by mdaniel76; 9 April 2012, 14:39. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • si un pret fara balaste slim digitale 35w
            sigpic

            Comment


            • poti sa pastrezi doar balastele, cablurile electrice iti recomand sa le schimbi cu ale mele sa nu apara probleme electrice de impedanta.
              inelele de angels sunt mult mai mari pt ca si diametrul la lentila este mai mare
              g3 are cam 2.3" diametru, ale mele au 2.8" . inelul angel are 90mm diametru

              kitul complet faruri+lupe si toata instalatia 800ron, fara balaste 700
              Last edited by mdaniel76; 9 April 2012, 14:44. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • in cazul meu pot folosi balasturile de la instalatia care o am deja montata?

                Comment


                • @bogdan_radu, da..poti folosi actualele balaste daca esti multumit de ele si vrei sa le pastrezi.

                  daca vrei fara angels mai scazi 100ron din pretul kitului
                  Last edited by mdaniel76; 9 April 2012, 15:58. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • da-mi un pm cu un id de mess sau nr tau de tel

                    Comment


                    • Daniel merci pt detalii, cand o sa am putin timp o sa ma apuc de treaba si daca esti sigur ca prelungirea are 21mm o sa o punctez direct fara suruburi.

                      Comment


                      • pt un logam ph 2 din 2008 cat ar ajunge toata instalatia?
                        cu /sau fara angels?

                        Comment


                        • @stelihui: lasa-ma o zi sau doua sa desfac la mine sa masor exact , sa nu vorbesc din aduceri aminte.

                          @blue_eyes: pt ph2 costa 1000ron, faruri+lupe montate. fara angels costa 900ron
                          Last edited by mdaniel76; 9 April 2012, 22:25. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Originally posted by thumb View Post
                            Am revenit cu poze!

                            Baieti seriosi, adevarati profesionisti! Nu veti regreta!

                            Va MULTUMESC !
                            Multam de feedback ;))
                            si imi pare bine ca esti multumit

                            Ps. Maine anulam v ul pe 2 masini scuze de offtopic o sa revenim cu poze daca ni se permite , Daniel poti sa l consideri un up de la mine ;)
                            Drive is the game, Logan 1.5 dCI is my way
                            www.upgradefaruri.blogspot.com

                            Comment


                            • Am revenit si eu cu pozele promise!
                              Inca odata multumesc frumos Daniel, ceea ce faci tu chiar e arta.
                              Las pozele sa vorbeasca (sunt facute cu telefonul)
                              Attached Files

                              Comment


                              • salut ,ma intereseaza ce raza de actiune au pe cele 2 faze (scurta si lunga) sunt echivalente cu cele originale sau au o intensitate mai redusa?Multumesc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google