[VAND] Faruri Logan Lupa Bixenon D2s

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut,

    Cat ar costa lupele cu angel-uri si instalatie fara drossere si bineinteles niste sfaturi de montare )

    Comment


    • Salutare baieti,incepind de azi ma alatur si eu posesorilor de faruri marca Daniel,si cum au mai spus-o si predecesori mei merita fiecare banut,o lucrare facuta cu simtul raspunderi atit farul in sine cit si montajul realizat de Mihai,jos palaria in fata acestor domni,le multumesc si pe aceasta cale,si cum de fiecare data te intorci cu placere acolo unde ai simtit ca ai fost tratat bine,cu siguranta vor mai urma si alte colaborari.O zi buna la toata lumea!

      Comment


      • Da-mi si mie un pret daniel pt un kit de lupe cu angel + montajul in farurile mele daca se poate

        ms mult
        sigpic

        Comment


        • @murder, @bgy : aveti pm

          @iliselu: multumim mult pentru aprecieri, sa te bucuri de ele, te mai asteptam si pentru alte proiecte!

          Comment


          • ti-am dat si eu un pm,zimi te rog pretul la un chit de lupe de 55/6000 cat ma costa?am gasit pe cineva care ma ajuta la montarea lor,mersi.

            Comment


            • Am un logan ph2 din 2009, m-ar interesa si pe mine un set de lupe cu angeleye dar montate pe farul original al masinii. Xenon am eu H4 bixenon 6000k 55W.
              Cat m-ar costa cu tot cu manopera?

              Comment


              • Salut! Acelasi lucru ars vrea sa stiu si eu ce a intrebat BogdanSNB. Cat ar costa lupele si manopera, balasturile banuiesc ca merg si astea care le am acum pe masina.

                Comment


                • @bogdan, @ady : aveti pm

                  Daca am omis sa raspund cuiva, va rog sa imi ziceti, se umple repede inobox-ul si e posibil sa imi scape, nu este cu intentie.

                  Comment


                  • salut am si eu o problema

                    am lupe montate dar nu am mai gasit becuri de origine ma refer la acele becuri cu fire toata lumea imi recomanda sa iau d2s dar nu se potrivesc . ma poti ajuta cu un sfat

                    multumesc frumos

                    Comment


                    • @cobianuc: banuiesc ca e vorba despre lupe g3. am o pereche de lampi cu fire, sunt folosite cam 6 luni, temperatura de culoare 5000k. daca le vrei imi zici si poate facem cumva.
                      ce problema ai cu ele? sunt arse?

                      Comment


                      • nu sunt arse dar imi fac griji ca nu se gasesc becuri si din cauza asta tot caut si intreb cu ce pot sa le inlocuiesc, si mai am o problema unde se monteaza pleoapele pe far ma refer la pozitie, zona respectiva este afumata sau mai bine zis coapta este normal ca pana sa montez lupele nu am avut probleme zona arata ca si cum sa scurs acide pe ea . multumesc .

                        Comment


                        • @cobianuc: de unde ai luat lupele ar trebui sa gasesti si lampile, desi daca nu ma insel sunt locuri destule unde le poti gasi

                          Comment


                          • am inteles ca nu se mai gasesc lampi . deci........... acum cateva minute am vorbit cu un amic si mi-a spus ca se pot modifica d2s adica trebuie sa crestez soclu putin si intra ok in fanta respectiva . am sa incerc sa fac asta si daca reusesc iti spun si tie .problema este ca trebuie sa schimb farurile ca sau matuit pe partea de sus in interior presupun ca de la caldura degajata de lampi.

                            imi poti spune si mie te rpg car este un kit de lupe la tine ? fara becuri si balasturi doar ce contine kitul. multumesc frumos.
                            Last edited by cobianuc; 3 October 2012, 12:54. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • kitul complet este 600 lei

                              un kit fara lampi si fara balaste este 400 lei

                              kitul complet cu faruri ph1 = 830lei

                              Comment


                              • multumesc mult, daca ma decid sa le schimb te contactez.

                                salut revin cu o rugaminte , sunt interesat de kitul de lupe eu pe masina am deja instalatia de la cele vechi deci doresc doar lupele cu angel si soclu d2s si farurile . imi poti spune te rog mult pretul defalcat pentru faruri si lupe, si unde anume in bucuresti se pot ridica si plati . multumesc frumos si scuze de deranj.
                                Last edited by cobianuc; 4 October 2012, 09:19. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google