[VAND] Faruri Logan Lupa Bixenon D2s

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare,
    In niciun caz nu au intensitate/raza mai redusa ) nici pe scurta nici pe lunga...
    In cazul in care ai dubii legate de cum ilumineaza ne putem intalni prin ct sa le vezi pe ale mele (urmeaza sa vin in ct - la nunta lu vara`miu adica peste 2 luni asta in cazul in care nu te hotarasti pana atunci).
    DAR toti care si au facut modificarea asta cu lupe morimoto pot sa confime faptul ca sunt excelente, fiind lupa lumina este concentrata pe sosea nu prin pomi cum ar fi bixenon in far stoc, iar din punct de vedere al intensitatii nu ai cum sa le compari zici ca este alta masina.
    Pana sa fac modificarea asta am incercat mai multe tipuri de becuri dar rezultatele nici nu se pot compara cu ce am acum pe masina ;) Daca citesti primele mele comentarii legate de intensitate/raza de actiune ai fi vazut ca primul test pe care l am facut a fost sa pun masina mea in paralel cu a lui Mihai (budaipmihai) intr o zona intunecata sa vad diferenta rezultatul: el faza scurta eu faza scurta: nici nu ziceai ca mi am prornit faza scurta. pe urma el faza scurta eu faza lunga - se vedea o urma de lumina de la mine . ultimul caz el cu faza lunga iar eu puteam sa fac orice: faza scurta, faza lunga nu prea se vedea ce fac eu.

    Mie mi se pare ca fiind una dintre cele mai bune modificari/investitii pe care am facut o la masina (pe primul loc or sa ramana franele).
    Bafta
    Drive is the game, Logan 1.5 dCI is my way
    www.upgradefaruri.blogspot.com

    Comment


    • @ers-ul: salut!, confirm la cea a zis morpheus2kro mai sus. Referitor la raza de actiune pot sa iti zic ca farul are elemente reglabile stanga-dreapta, sus+jos. Lumina trebuie sa bata la o anumita distanta specificata in standarde ca sa nu orbeasca. Lampa xenon are o intensitate cam dubla a luminii fata de halogen, deci nu are cum sa fie mai slaba

      Comment


      • Multumesc pentru raspunsuri ;)

        Comment


        • Salut, interesanta treaba faci cu aceste faruri. Am un logan ph1, 2005, ma bate deja un gand, e prima oara cand vad acest thread, as dori sa-mi spui exact cat costa sa pun si eu asa ceva, doresc lupa cu xenon (de care nu stiu inca).
          Te rog sa-mi pui preturile pe altrnative cu farurile mele, cu altele noi si ce alte optiuni mai poti sa pui.
          Multumesc anticipat!

          Comment


          • Originally posted by ERS-ul View Post
            Multumesc pentru raspunsuri ;)
            Cauta aici

            O sa gasesti poze cu farurile, si cum lumineaza ele. Crede-ma, halogenul sunt becuri de bricheta pe langa astea.
            Am facut multe investitii scumpe in masina, si subscriu la ce a zis Morpheus, pe langa frane e cea mai buna investitie.
            Succes !

            Comment


            • @instructorzoo: ai pm

              Comment


              • Salut, pe faruri de vw Bora poti monta astfel de lupe ? (sunt renumite pt cat de chioare sunt...)

                Comment


                • @napalm: pe bora nu am mai montat, dar daca are bec h4 trebuie sa se poata. daca te hotarasti, da-mi de stire

                  Comment


                  • Salut Daniel.Am primit mesajul tau si ti-am trimis un mesaj dar nu cred ca ajuns la tine.Mersi de raspuns si vreau sa te mai intreb tu ai rezolvat(sau la ceilalti)cu cauciucul protector din spate de la far ca sa etanseze perfect sa nu intre praful in far.Eu am taiat de unde trebuia sa intre pe bec(cred ca un pic prea larg) si apoi am bagat burduful ce mi la-i trimis pt cablul de reglaj far peste capatul becului. Sper ca ai inteles ceva. O sa revin si cu poze.

                    Comment


                    • @stelihui: salut, din ce imi aduc aminte, iti pusesem inapoi in cutie cauciucurile originale ale farului, cele care astupau becul. tot pe ele le pui inapoi, dar ca sa treaca firele prin ele si corpul adaptorului d2s, mai trebuie taiat o parte din cauciuc ca sa ii maresti diametrul pe centru.

                      Comment


                      • mdaniel76, ai pm.

                        Comment


                        • daniel m-am hotarat si vreau farurile negre la interior doar oglinda farurilor ce se vede din fata sa fie vopsita, partea din spate de la semnal si pozitie sa ramana intacta sa se reflecte bine lumina la semnal si pozitie.

                          Comment


                          • auzi ia lasa-le albe nevopsite ca poate am probleme cu militia lasa sa fie farul normal

                            Comment


                            • daniel pastreaza alea si te sun cand vin in buc.

                              Comment


                              • dupa o scurta minivacanta, am revenit acasa, cu gandul la lupe.
                                dupa o noapte intreaga de taiat bulgaria in doua cu lupele morimoto, am fost superincantat, sunt senzationale, am condus ca si pe timp de zi.
                                O investitie foarte foarte buna !!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google