[Vand] Filtre De Habitaclu Logan Cu Carbon

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut Tudor!

    Am primit coletul si in cursul saptamini o sa montez.

    Mersi

    Comment


    • Am momntat si eu filtrul. Am chinuit mai mult de o ora, dar a meritat. E alta viata cu filtrul, mai ales ca am alergie la praf si polen.

      Recomand cu incredere.

      Comment


      • are cumva la margine si o garnitura? sa nu traga aer pe linga?
        sigpic

        Comment


        • Azi am montat filtrul cu carbon cumparat primit de la tudor. Greu, ce sa zic! Pozitia e infernala, vizibilitate minima. Am inceput cu un cutter, dar am renuntat repede si am continuat cu o panza de bomfaer mica. Cu grija, desigur, sa nu ating vaporizatorul. Cam 30-40 de minute toata activitatea. Ulterior, ca sa fie treaba buna, am montat si o bucata de plasa de tantari sub stergatoare. Concluzia: no more dust and dirty, dar chestia asta o puteau foarte bine face si baietii de la mioveni, ca nu le pica mana!!!

          Comment


          • De tras aer pe langa filtru nu are cum, eventual sa sufle pe langa filtrul daca decupajul nu e corect, ventilatorul e in amonte de filtru, nu in aval, garnitura nu are, nici nu-i trebuie, mai degraba iese aerul un pic in treapta 4 pe partea verticala pe la mijloc daca nu e decupat corect capacul decat la baza, acolo e fixat cu acea gheara care se agata.

            Comment


            • cat mai este acum un filtru cu carbon? ar cam trebui sa il scimb pe asta vechi!
              sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

              Comment


              • Preturile actuale la filtru cu carbon pt Logan:
                1 buc = 55 lei
                2 buc = 100 lei
                3 buc = 145 lei
                4 buc = 190 lei
                5 buc = 230 lei.
                TAXELE POSTALE INCLUSE
                Last edited by Tudor B; 1 June 2009, 21:07. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • am vrut sa pun filtru de polen pe un Logan MCV PH2 si nu se potriveste cu cel ce mergea pe loganul normal.Din cate am vazut asa la prima vedere trebuie mai mic.Imi poti spune ce model trebuie si daca aduci si la ce pret?
                  Multumesc!

                  Comment


                  • vezi ca merge si la ph2, uita-te mai inapoi si vezi, nu mai stiu eu unde este ca iti spune-am eu numarul postului.

                    Comment


                    • uite niste poze
                      Attached Files

                      Comment


                      • Multumesc catalinsky. @ puyutzu07 - filtrul de clio III potriveste la fel de bine si pe faza1 cat si pe faza2. Preturile sunt mai sus.

                        Comment


                        • Pai am fost la cineva sa imi monteze unul pe PH2 si mi-a spus ca nu este lafel.Nu m-am uitat acolo sa vad ce e...din criza de timp si de pozitia f nasoala...filtru il am...spuneti ca merge da...fara nici o modificare ca ala care a vrut sa mi-l puna zicea ca e prea mare.
                          Multumesc!

                          Comment


                          • Eu nu as avea incredere in individul ala sa-mi monteze filtru daca nu stie ca filtrul de Clio III e la fel de bun si pe faza 2.

                            Comment


                            • ce mi-a zis el ca locasu unde intra acolo e mai mic decat filtru...asta mi-a zis si eu am intrat sa intreb.deci spui ca e de clio 3.eu il am filtru dar nu crd ca stie sa il monteze...acu sa vedem.Multumesc!

                              Comment


                              • puyutzu07, curaj, taie mai jos si o sa vezi ca intra la fix! mai sant niste poze pe forum cu aeroterma de la ph2.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google