Postare Anunturi Bursa

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Parereamea:
    Acest topic ar trebui sa ramana "moca" pentru cei care au si ei de vanzare o chestie, alta!
    Dar sincer, si acum sa nu ma condamne alti colegi, dar daca faci din anuntul tau o afacere, imi pare mie ca o mica parte(5 euro) ar trebui data celui pe spatele caruia faci afacerea!
    Sa nu-mi spuna nimeni din cei care vand en-gros ca n-au castig!
    Sa nu-mi fie luat postul in nume de rau, dar asta e opinia mea!!!!!
    Vorba aia : una e sa vinzi(in cazul meu un set stopuri, faruri oglinzi) si alta e sa vinzi "x" seturi de..........si de....... si de.........
    aham......Restul e LOGAN


    http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

    Comment


    • #47
      Originally posted by Juristul2000 View Post
      NCN-ule vezi ca si Politia tot Logan conduce si poate vin la intalnire glumesc
      domnii militieni deghizati in politisti stati acasa !!! Va rugam frumos !


      Originally posted by sibianul View Post
      Parereamea:
      Acest topic ar trebui sa ramana "moca" pentru cei care au si ei de vanzare o chestie, alta!
      Dar sincer, si acum sa nu ma condamne alti colegi, dar daca faci din anuntul tau o afacere, imi pare mie ca o mica parte(5 euro) ar trebui data celui pe spatele caruia faci afacerea!
      Sa nu-mi spuna nimeni din cei care vand en-gros ca n-au castig!
      Sa nu-mi fie luat postul in nume de rau, dar asta e opinia mea!!!!!
      Vorba aia : una e sa vinzi(in cazul meu un set stopuri, faruri oglinzi) si alta e sa vinzi "x" seturi de..........si de....... si de.........
      SUBSCRIU !
      http://img353.imageshack.us/img353/1012/9457rs0.jpg

      Comment


      • #48
        sibianul mi-a citit gindurile, io scriu de 15 minute

        xp mi-a cerut si mie sfatul legat de anunturile celor care doar asta fac pe acest forum.
        el zicea de o suma modica, 1-2 euro maxim. din spusele lui, nu se poate mai putin
        n-am observat daca taxa e pe fiecare thread facut sau daca e lunar

        dupa cum spunea un coforumist, era o idee sa sa faca o sectiune separata celor care se ocupa cu vinzari si au o afacere din asta. iar una pentru cei care vind ocazional ceva.
        o idee ar fi ca acea taxa sa se puna in functie de ce vinde respectivul afacerist, in functie de cantitate/valoare si numarul celor care cumpara.

        bursa e o nebunie! zilnic vedeam 2-3 pagini si toate cu posturi din aceasi zi. up-uri peste up-uri.
        dau un exemplu: eu am acuma o cotiera de vinzare, pun anuntul si dupa 2-3 ore e deja pe pagina 2. dupa 6 ore pe pagina 3. a doua zi dau up si o luam de la inceput, dupa 6 ore pe pagina 3. asta din cauza celor care fac o afacere si dau up la threadul lor.
        cind realizez ca anuntul meu o ia prin padurein fiecare zi, ma pis pe el anunt si nu-i mai fac UP.
        deci clar trebuie diferentiat cumva afaceristul de vinzatorul ocazional
        o solutie era interzicerea up-ului.

        prin aceasta taxa se vrea diferentierea intre cei care vind multe produse si cei care au ocazional ceva de vindut.

        deci a se face diferenta intre ocazional si afacerist.
        afaceristul o sa plateasca acel anunt, iar cel ocazional este netaxabil.

        eu asa vad situatia.
        Last edited by crististreulea; 28 February 2009, 00:00.
        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

        Comment


        • #49
          bani ce se intampla cu ei ?
          sigpic

          Comment


          • #50
            Originally posted by crististreulea View Post
            xp mi-a cerut si mie sfatul legat de anunturile celor care doar asta fac pe acest forum.
            el zicea de o suma modica, 1-2 euro maxim. din spusele lui, nu se poate mai putin
            n-am observat daca taxa e pe fiecare thread facut sau daca e lunar

            dupa cum spunea un coforumist, era o idee sa sa faca o sectiune separata celor care se ocupa cu vinzari si au o afacere din asta. iar una pentru cei care vind ocazional ceva.
            o idee ar fi ca acea taxa sa se puna in functie de ce vinde respectivul afacerist, in functie de cantitate/valoare si numarul celor care cumpara.

            bursa e o nebunie! zilnic vedeam 2-3 pagini si toate cu posturi din aceasi zi. up-uri peste up-uri.
            dau un exemplu: eu am acuma o votiera de vinzare, pun anuntul si dupa 2-3 ore e deja pe pagina 2. dupa 6 ore pe pagina 3. a doua zi dau up si o luam de la inceput, dupa 6 ore pe pagina 3. asta din cauza celor care fac o afacere si dau up la threadul lor.
            cind realizez ca anuntul meu o ia prin padurein fiecare zi, ma pis pe el anunt si nu-i mai fac UP.
            deci clar trebuie diferentiat cumva afaceristul de vinzatorul ocazional
            o solutie era interzicerea up-ului.

            prin aceasta taxa se vrea diferentierea intre cei care vind multe produse si cei care au ocazional ceva de vindut.

            deci a se face diferenta intre ocazional si afacerist.
            afaceristul o sa plateasca acel anunt, iar cel ocazional este netaxabil.

            eu asa vad situatia.
            Daca nu se face diferentierea ...si sunt toti la gramada... si sa zicem se interzice UP-ul tot userii "home" o iau in freza ... pentru ca daca nenea care a dat 5 e are 10 produse clar ca o sa aibe mai multe reply-uri decat un "home user" care vinde si el ceva acolo ....(1l de ulei ramas de la revizie)si ajunge pe pagina 6 ca tine acu .... in sfarsit dupa cum am spus separarea vanzatorilor e o idee din punctul meu de vedere mai buna !
            http://img353.imageshack.us/img353/1012/9457rs0.jpg

            Comment


            • #51
              Crossair daca postezi ceva care duce la flame, iti dau BAN si sti ca vorbesc serios si mai ales ca şti de ce!
              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

              Comment


              • #52
                Eu nu o sa mai bat niciodata covoare
                Atunci sa se faca o arie cu Servicii permanente sau vanzari sau cum naiba se mai pot numi si cei care au mai multe de vandut sa vada numai acolo.Da aci se vinde pe toate ariile nu numai la bursa din cate vad eu.Face cineva ceva in privinta asta?
                Cand o sa fiu maricel, vreau sa fiu moderator nu de ala super ci de ala simplu :0 , ma ajuta careva.
                Mai facem si noi haz de necaz dar trebuie gasita o modalitate mai eleganta de a taxa bisnita, nu crede nimeni asta?
                PS: ce e ala flame?Gata stiu ce e ala flame acuflacara nu?
                Last edited by Juristul2000; 28 February 2009, 00:07.

                Comment


                • #53
                  Originally posted by gogoasha69 View Post
                  bani ce se intampla cu ei ?
                  ii papã lupu !

                  doar nu ai dori si tu sa se cheltuie in folosul "LoganCLub" !!!
                  http://img353.imageshack.us/img353/1012/9457rs0.jpg

                  Comment


                  • #54
                    da.. am intels.. imi pare rau .. nu am vrut sa sune asa.. nu sunt genu de om care instiga la scandal...dar ma mai scap....inca odata imi cer sczue initiatorului acestui topic ..si celor care se simt lezati de afirmatiile mele...

                    Comment


                    • #55
                      Care lup ala de manaca iarba
                      Da ce treba avem noi cu banii?Pe mine ma intereseaza principiul nu banu.
                      Nu e usor sa faci tunning si sa mentii un forum da poate sunt si alte cai

                      Comment


                      • #56
                        amu no da de gard . la Crossair ma refer
                        revenind la topic, momentan nu s-a facut o regula in privinta anunturilor.
                        dar se va face si o sa fie in asa fel incit sa se rezolve situatia actuala
                        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by Crossair View Post
                          da.. am intels.. imi pare rau .. nu am vrut sa sune asa.. nu sunt genu de om care instiga la scandal...dar ma mai scap....inca odata imi cer sczue initiatorului acestui topic ..si celor care se simt lezati de afirmatiile mele...
                          Eu unu te iert !


                          sper ca si ceilalti !
                          http://img353.imageshack.us/img353/1012/9457rs0.jpg

                          Comment


                          • #58
                            Mai fratilor!
                            Sa intelegem cateva lucruri:
                            -site-ul asta l-a creat cineva(stiti voi cine, si cine nu va afla)
                            -a muncit pentru el
                            -a facut-o poate din pasiune pentru Logan sau pentru afacere
                            -ne gazduieste "moca" pe toti dintre noi

                            ...........Ma intreb, si va intreb:
                            -daca cineva face afaceri prin chestia asta oare nu e normal sa plateasca?
                            -oare omul nu are voie sa castige niste bani de la cei care castiga niste bani pe spatele muncii lui?

                            Parerea mea e ca raspunsurile la aceste intrebari sunt retorice
                            aham......Restul e LOGAN


                            http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                            Comment


                            • #59
                              pai macar bani sa fie folositi la dezvoltarea site-ului , sa nu mai existe erori la search si alte probleme.
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Cristi St nu Xp nu ma intereseaza ce face unu si altu cu banu, dar ca principiu ma omoara, eu am activat si pe alt forum de profil si inca mai activez da mai putin pt ca ma enerveaza "incorsetarea" de acolo.Ceea ce am apreciat aici a fost exact o anumita libertate (in limita bunului simt)
                                Hai frate sa gasim o modalitate sa fie bine ca ne flambam aci iara si nu are rost sa stricam ceva frumos, parerea mea
                                Bine ca te referi la Crosair si io ma bag in seama singur pe acia

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google