Remapare Logan 1.6i 8v 90CP - Impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Remapare Logan 1.6i 8v 90CP - Impresii

    Hai sa facem aici un topic cu impresiile posesorilor de Logan 1.6i 8v 90CP dupa remapare. Ar fi foarte util celor care vor sa afle mai multe pareri bune sau rele ale celor care au deja pe aceasta motorizare chiptuning.
    255
    Da, multumit de rezultat
    36.08%
    92
    Da, nemultumit de rezultat
    2.75%
    7
    Nu, dar as vrea sa incerc
    49.02%
    125
    Nu, este o prostie
    3.92%
    10
    Nu, imi este indiferent
    8.24%
    21
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

  • #2
    sunt foarte multumit de ceea ce ai facut doc si cu toate ca unii zic ca ar creste consumul eu nu am simtit deloc cum creste )
    recomand cu incredere

    Comment


    • #3
      foarte multumit de rezultat , consumul a ramas la fel iar plusul de performanta se simte din plin

      Comment


      • #4
        daca stii la ce sa te asteopti, e ok. am avut, a fost o schimbare in bine.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          e chiar foarte ok - dar depinde foarte mult si de soft-ul care il primeste masina - eu unu am avut 5-6 soft-uri pana am gasit ceva care sa-mi placa. Fiecare avea ceva in plus sau in minus.
          -> Eu sunt foarte multumit de aceasta schimbare
          B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

          Comment


          • #6
            Mie imi place cel mai mult in momentul in care dai drumul la aerul conditionat. Parca nu mai trage asa de greu, este o schimbare ... Sunt multumit!

            Acum, l-as intreba pe Doc daca putem ridica performantele softului initial cu ceva mai nou, un upgrade ceva .. ?
            9! 9! 9!
            sigpic

            Comment


            • #7
              Cred ca am mai spus de cateva ori, la motorul aspirat nu poti urca valorile din soft mai mult de o anumita limita. Vezi cazurile in care lumea acuza "ca bate avansul" sau mersul incecat.

              Am sa deschid un topic pentru fiecare motorizare in parte, impresiile celor care au mai facut astfel de modificari la masina sunt de folos si pentru altii nehotarati. In plus putem observa mai bine plusurile si minusurile pe care le poate aduce o resoftare (remapare).
              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

              Comment


              • #8
                mai e de zis ceva ?
                atatea resoftari si nu am auzit cazuri de nemultumiti (cel putin la noi aici) , si nu suntem deloc putiti.
                care a dat la vot ca ii e indiferent ?

                Comment


                • #9
                  si eu am fost multumit ...sincer nu am observat o schimbare enorma...dar era ceva in plus ... oricum se poate si mai bine , sunt mai mult decat sigur!

                  Comment


                  • #10
                    Normal, se poate si mai mult dar cu ceva mai multi bani. Si ma refer aici la: evacuare completa, volanta usurata, jante usoare, axa cu came, admisie completa etc.
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • #11
                      am alta admisie , alta evacuare (completa inox pe 50,fara cat, fara intermediara), jante usoare - se mai potriveste acelasi soft ? sau trebuie refacut inca unul in care se parametrizeaza toate acestea ?

                      Comment


                      • #12
                        traseul complet inseamna inseamna si galerie de evacuare , serpii.
                        jantele tale pe 16 nu sunt tocmai usoare...

                        Comment


                        • #13
                          eu sunt multumit de resoftare, consumul nu a crescut, trage bine, poti sa o duci in 6700 rot/min, cea ce te ajuta in depasiri. E o diferenta oricum, nu iti mai tremura cand este subturata, la fel si cand e dat AC on.
                          sigpic
                          The MVP

                          Comment


                          • #14
                            Pe bune poti sa te duci pana la 6700 rpm ?? .. super tare .. sper sa ma rezolve si pe mine in viitorul apropiat .. ca am mai avut o tentativa ..

                            Comment


                            • #15
                              poti sa te duci si in 7000
                              Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                              multam fain Dimsport pentru ultimul soft .
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google