Remapare Logan 1.5dCi 85CP - Impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Daca modificarea de putere a fost facuta corect, nu are de ce sa bata motorul. Cati km are motorul tau? Unde ai facut chiptuning-ul?
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • #32
      am facut remapare la 70.000 km la o persoana din reteaua dacia
      acuma am 76 .000km

      Comment


      • #33
        pai daca nu ai facut la noi resoftarea, nu prea are rost sa purtam discutia pe threadul asta pentru ca nu putem garanta ce ti-a facut tie meseriasul in masina.
        Poti deschide un alt thread cu subiectul asta...
        Go go go meseriasii de la Dacia !!! pana nu va convingeti pe pielea voastra n-o sa va linistiti
        Last edited by Cristi_Xp; 19 January 2013, 22:55.
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #34
          Daca nu stim ce ti-a facut in soft nu iti pot spune daca problema vine de acolo sau pur si simplu este un defect aparut la motor fara legatura cu ce ti-a facut reprezentantul Dacia.
          Daca vrei putem incerca sa te ajutam cu informatii. Fa rost de fila modificata pe care a pus-o pe masina ta sau vino tu cu masina modificata si vedem ce se intampla in soft. Nu m-ar mira ca masina sa fie in continuare modificata sau softul sa fie de la vreun 1.5dci de 85cp.
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • #35
            nu vreau sa deschid un tread nou pur si simplu mai citeam si eu pe ici pe colo ca sa vad daca a mai avut si altcineva probleme de acest fel dupa remapare
            doc am auzit de tine de la intalnirile logan club mai trec si eu p-acolo din cand in cand si stiu ca ai facut remapari la multe masini
            o sa te contactez pe viitor si o sa vin direct cu masina la tine ptr ca nu am nici o fila de modificare o softului
            oricum multumesc ptr feedback!

            Comment


            • #36
              Treci pe la mine si sigur iti schimbi parerea in bine despre remapare. Nu este un lucru rau daca este facut corect si in anumite limite.
              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

              Comment


              • #37
                Am un Mcv diesel 1.5 dci 85 cp...din 2008...am 80.000km am schimbat absolut toate consumabilele la ea plus distributia si un injector...daca fac remapare nu o sa ma lase cat mai curand si celelalte injectoare?

                Comment


                • #38
                  Cum am mai spus in alte posturi, dupa o remapare la DOC m-am ales cu o pierdere de putere in jurul a 2000 rpm la accelerare (ca si cum s-ar fi inecat), mai ales la cald. Dupa 2 ani am revenit la softul original si problema a disparut. Trageti voi concluzia.

                  Comment


                  • #39
                    Eu am tras concluzia. Ti-am raspuns aici.
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • #40
                      Eu am facut saptamana trecuta remapare la DOC, 1.5 85cp si masina trage foarte, foarte bine.
                      Sunt foarte multumit de rezultat.
                      Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                      Comment


                      • #41
                        am stage1 facut la tine,pt stage2 vreau si eu mai multe detalii ce simti ce simptome apar etc,merci si pretul este 500ron?

                        Comment


                        • #42
                          Cand ai facut masina? Acum cat timp?
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • #43
                            Salu Domul DOC, am un logan dci 85 cp sh, pana acum cateva sapt nu am stiu, insa m-am intalnit cu vechiul proprietar si mi-a zis ca masina este remapata si are aproape 100 de cp. Cu pot sa aflu daca este adevarat sau nu? Ca la consum ma cam rupe!

                            Comment


                            • #44
                              La consum te rupe daca o calci

                              Comment


                              • #45
                                eu am consum instant , adevarul e ca la 100k/h constant oscileaza intre 3,5-3,7. Dar in schimbi plin pe plin e undeva 6 combinat, autostrada, urban etc, iar cb-ul imi arata 4.6.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google