Remapare Logan 1.5dCi 70CP - Impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Revin cu pareri dupa 70.000 km cu motorul masinii remapat (stage 2). In primul rand nu am intampinat absolut nici un fel de problema tehnica din cauza resoftarii (erori, scuturari ale motorului, becuri aprinse in bord, furtune sparte...). Masina are inca sistemul de injectie de origine (acum am 142.000km, din care 70.000km resoftati si cu ulei 2T in motorina)
    Placerea de a conduce este alta, motorul trage foarte bine de la 1700 si urca repede la ture inalte, masina zburda pe sosele, de cateva ori m-au intrebat alti soferi (prin statie radio) ce motor am pe masina.Pe serpentine masina este senzationala. Legat de consum: cand merg potolit este consum normal, dar cand merg sustinut (3000-3500rot/min) este mai mare cu 0,5l/100; pentru mine este insignifiant tinand cont ca atunci cand efectuez o depasire stiu ca ma pot baza pe motor.Rog si alti posesori cu masinile resoftate (la Doc) sa-si spuna aici parerile sau daca au avut ceva probleme.
    Cainele care latra nu musca!

    Comment


    • #92
      Eu am doar stage 1 de vreo 6.000 km si sunt multumit de cum merge si consuma masina. Intradevar daca iti place sa o calci masina urca liniar in turatii si nu da in nas deloc. Ma declar multumit de remapare

      Comment


      • #93
        Salut ! eu pot sa va spun ca am remapare facuta "in curte", atat si nimic mai mult...trage "bestia" de nu va imaginati, nu ii sta nimic in fata din categoria ei cu motoare pana in 1.8 inclusiv <3 tipul a zis ca are in jur de 95 acum..voi ce ziceti, sunt eu nebun ? :o3
        sigpic

        Comment


        • #94
          Oricum ar fi, sanatos nu esti.
          Bestie, nu alta, tu si cu ala care nu stie cum va stapani noojdacai pe gheata
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • #95
            Originally posted by stefan SRT View Post
            Salut ! eu pot sa va spun ca am remapare facuta "in curte", atat si nimic mai mult...trage "bestia" de nu va imaginati, nu ii sta nimic in fata din categoria ei cu motoare pana in 1.8 inclusiv <3 tipul a zis ca are in jur de 95 acum..voi ce ziceti, sunt eu nebun ? :o3
            Da, esti nebun.

            Daca vii in Bucuresti si ma bati pe mine cu 1.6 aspirat, atunci voi fi eu nebun.
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • #96
              Care mai este costul acestei modificari?

              Comment


              • #97
                350 lei STAGE 1 si 500 lei STAGE 2.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • #98
                  Interesant, cred ca o sa te caut
                  Un pret pentru Dyno? sunt curios si de rezultat pentru Stage 1

                  Comment


                  • #99
                    50-80 euro in functie de bancul dyno.
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • Originally posted by Doc View Post
                      350 lei STAGE 1 si 500 lei STAGE 2.
                      Salut Doc,

                      Acum cativa ani, vreo 4 cred mi-ai facut o resoftare stage 1 la un logan dci de 68 cp. Acum m-ar tenta un stage 2, cat m-ar costa?

                      Comment


                      • Te costa 150 lei, pret pentru clienti fideli.
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • Originally posted by Doc View Post
                          Te costa 150 lei, pret pentru clienti fideli.
                          Super! Si ai putea joi seara dupa ora 18.30?

                          Sau eventual daca poti lasa-mi un pm cu nr tau de tel.
                          Last edited by piticu66; 9 February 2016, 14:11. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Cum merge acum masina dupa un nou update la software?
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • Salut. O remapare pentru 1.5 dci 75 cp Logan 2, s-ar putea? Cat ar costa? Au mai fost facute remapari pe tipul asta de motor?

                              Sent from my HTC One using Tapatalk

                              Comment


                              • Originally posted by Doc View Post
                                Te costa 150 lei, pret pentru clienti fideli.
                                Salut! Oferta de 150 lei de la S1 la S2 mai este valabilă pentru membrii forumului? La telefon mi-ai spus alt preț.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google