Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • burtosu
    replied
    Am facut si eu o resoftare, 1.6 mpi, la Doc, super baiat. Se simte o schimbare in mersul motorului si masinii in general. Nu ma asteptam la ceva wow, dar e ok. Recomand.

    Leave a comment:


  • Cristi_Xp
    replied
    Originally posted by mihai7332 View Post
    Salut Doc
    Ma intereseaza pentru cineva la un VW Golf V 2007 de 1,9 105 CP cu 232000 km cat ar costa o resoftare daca se poate ?
    E din Resita .
    Multumesc .
    Pentru Resita si zona de Vest, se poate lua legatura cu mine.

    Leave a comment:


  • B59MPI
    replied
    Se poate face săptămâna asta o remapare la un Logan 1.4?

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    Originally posted by ciprian14 View Post
    M-ar interesa sa stiu daca estimarile citite in acest forum se aplica si ptr motorul meu. 70cp-88cp stage 1, 200 Nm, si cat costa?
    150 e pt benzinare, dar var ca tu vorbesti de diesel (70cp-88cp stage 1, 200 Nm). deci ce motor ai ?

    Leave a comment:


  • Catalin S.
    replied
    Încă o întrebare dacă se poate...
    Cu câți CP (sau KW) crește puterea unui 1.0?

    În acest moment pe anumite siteuri și / sau promoții, în dreptul lui 1.0 apare că ba ar avea 75 CP iar pe altele 73 CP.

    Mulțumesc!

    Leave a comment:


  • Doc
    replied
    Pretul este acelasi 150 lei. Scrie si in prima pagina a acestei postari: http://www.loganclub.ro/forum/chiptu...ng_ro-t60.html

    Exista dealer Obdtuning si in Brasov. Vezi datele de contact aici: http://www.obdtuning.ro/ro/contact-o.../retea-dealeri

    Se poate resofta si motorizarea 1.0L 57kW cu injectie SIM32. Pretul variaza in functie de modul de reprogramare ecu. Daca merge direct pe obd va costa 300 lei, iar daca trebuie dat jos ecu si reprogramat in boot mode pretul ajunge la 500 lei. De ce apar aceste varianti de pret, simplu. Reprogramarea acestui ecu SIM32 se face pe CAN, iar Dacia a facut economie la calculatoare si cablaje, mufa obd neavand comunicare CAN directa. Posibil versiunile noi sa permita reprogramarea ecu direct pe OBD, asa cum se intampla la modele Renault Clio.

    Chiar daca nu am mai reactualizat lista de modele Dacia la care pot face cresteri de putere sau diverse alte operatiuni (dpf off, egr off, dtc off etc) prin modificarea software-ului din ecu, asta nu inseamna ca nu lucram pe modele noi. Exista un numar de telefon pentru contact 0751.194.100 unde puteti afla daca exista solutii de crestere a puterii la modelul dvs. Dacia.
    Avem modificate toate modelele noi Dacia Logan 2, Sandero, Dokker, Lodgy si Duster.

    De asemenea, exista si site-ul de referinta www.obdtuning.ro
    Last edited by Doc; 29 March 2018, 12:48. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • Catalin S.
    replied
    Din păcate domnul Doc (Alex Stancu) nu a mai postat din august 2017. Sper să fie ok și să nu aibă probleme de sănătate sau de timp..

    Și eu care voiam să-l întreb de resoftare la 1.0, dar asta este.

    Încercați totuși să-l sunați la 0751194100 (numărul apare în a treia postare).

    Leave a comment:


  • ciprian14
    replied
    Sandreo 1.5dci 50KW 2010

    Salut Doc,
    Am urmarit forumul acesta, dar nu am vazut niciun exemplu de resoftare ptr sandero. Ma gandesc ca preturile sunt la fel ca la logan?
    M-ar interesa sa stiu daca estimarile citite in acest forum se aplica si ptr motorul meu. 70cp-88cp stage 1, 200 Nm, si cat costa?
    E service si in Brasov, sau cel mai apropiat e in Bucuresti?
    Mersi,
    Ciprian

    Leave a comment:


  • mihai7332
    replied
    Salut Doc
    Ma intereseaza pentru cineva la un VW Golf V 2007 de 1,9 105 CP cu 232000 km cat ar costa o resoftare daca se poate ?
    E din Resita .
    Multumesc .

    Leave a comment:


  • CatalinRobert
    replied
    Salut
    Ti am trimis pm.

    Leave a comment:


  • rey90
    replied
    Salut la un ph2 2011 euro 5 este facut soft?? Ca ph1 are 66 kw si ph2 euro5 are 62 kw preaupun ca nu se poate pune softul de euro 3 sau 4 multumesc astept un raspuns as vrea sa ii fac am 42 mii km si am impresia ca a devenit mai lenta

    Leave a comment:


  • anghel35
    replied
    Buna ziua, am facut o resoftare acum cativa ani la un service care s-a desfiintat intre timp, as dori sa revin la softul original, il am pe stick, se poate resofta si cat costa?
    Logan 1.5 65cp
    Last edited by anghel35; 30 September 2017, 19:40.

    Leave a comment:


  • vyp75
    replied
    un soft pentru 0.9tce euro 6, valori?
    Multumesc.

    Leave a comment:


  • Doc
    replied
    Alt motor si alta injectie.

    Leave a comment:


  • burtosu
    replied
    Intreb si eu un lucru. Ce poate avea in plus motorul 1.6 mpi 102 cp, care vine pus pe dokker parca, fata de cel de 87?Are cumva doua axe cu came?
    Scuze de off topic.
    Last edited by burtosu; 21 August 2017, 12:41.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google