Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Am un Logan cu motor 1.4. Asta inseamna ca pot ajunge la 82 CP. Suna foarte interesant, mai ales daca iau in calcul si pretul rezonabil de 350 lei (o sa astept trei luni, ce sa fac? ), Dar, am si eu urmatoarele nelamuriri:
    1. cum afecteaza consumul?
    2. afecteaza fiabilitatea motorului? sau altfel spus, exista efecte negative care pot aparea in timp?
    3. s-a spus ca nu poate fi detectat de personalul din service. asta inseamna ca in mod oficial, este interzis? ce riscuri imi asum in cazul in care, totusi, acest upgrade este depistat? ce "garantii" sau "reparatii" poate oferi firma obdtuning in acest caz?

    Comment


    • #32
      draghe prietene, eu mi-am facut deja chiptuning la golanul meu de 1.4 si se simte diferenta. cel putin cand am testat masina sambata la munte. in ceea ce priveste consumul, totul se rezuma la cat de sportiv consumi - in principiu in afara orasului ar trebui sa mai scada putin deoarece motorul nu mai gafaie fiind ceva mai puternic. azi am facut revizia de 30 k si binenteles ca s-au uitat si la calculatorul de bord: nu au gasit nimic. asa cum spunea ceva mai sus si cristi, doar cei de la pitesti ar putea sa gaseasca modificarile.

      Comment


      • #33
        Modificarile se pot gasi doar daca trimit cei de la Pitesti o echipa cu DDT-ul, ceea ce se intampl destul de rar, doar la probleme mari se intampla asta.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #34
          Ok, va multumesc frumos pentru raspunsuri! Acum, nu mai am de asteptat decat cele trei luni si bineinteles...aprobarea nevesti-mii! )

          Comment


          • #35
            Originally posted by cipossul
            Ok, va multumesc frumos pentru raspunsuri! Acum, nu mai am de asteptat decat cele trei luni si bineinteles...aprobarea nevesti-mii! )
            cred ca o sa dureze mai mult pana vine aprobarea

            Comment


            • #36
              Pai si chiar trebuie sa stie nevasta??
              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

              Comment


              • #37
                Cum sta treaba cu fumul asta dupa remaparea unui dci....se poate infunda catalizatorul?Daca EGR-ul am inteles ca se curata nu vad cum se poate curata catalizatorul. Cum ar trebui sa procedez sa nu am probleme?

                Comment


                • #38
                  Un nou dealer OBDtuning / Dimsport - IASI!

                  Dealer OBDtuning/Dimsport IASI:
                  SC. Media Creative SRL
                  Persoana de contact: Andrei Apopei
                  Telefon: 0740 412 901
                  Email: dimsport.iasi(at)gmail.com
                  Web: http://www.obdtuning.ro
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • #39
                    OBDtuning..fac remapari deja si la DCi-ul de 85de cai ...care dupa remapare ar avea 105 cai...tentant :P

                    Comment


                    • #40
                      la cat se mareste cuplul la un 1.6 16v,ca la putere(116?)mi-a picat fatza!!!
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • #41
                        Cam 10-15% castigi si la cuplu. Apropo, tu cat ai vrea sa castigi la un motor aspirat dupa remapare???
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • #42
                          @DOC
                          Am un DCI de 85, de o saptamana, cand crezi ca putem face un chiptuning? Acum am 870km. La cat creste puterea? Dar cuplul? Afecteaza vre-un fel garantia?

                          Comment


                          • #43
                            eu am gasit sa fac remapare cu 2 mil ... este un tip de la mioveni si la mine la un dCI imi mai da 20 caluti ;) motor de 70cp
                            eu tot in garantie am masina si no problem vine pe 14 - 16 luna asta in buc. iar despre cuplu ... etc o sa postez mai tarziu
                            Last edited by bagheera; 2 October 2007, 11:51.
                            :popa:

                            Comment


                            • #44
                              @spike: e bine sa aiba minim 2000km, astfel ca masina trece de rodajul recomandat. Cresterea de putere este de 20CP si cuplu 50Nm. In mod normal orice modificare la masina poate duce la pierderea garantiei contractuale, dar daca aceasta modificare nu se observa nu vor exista nici probleme la garantie iar pana acum nu am vazut sa existe probleme la vreun client cu garantia masinii. Oricum intreaga operatie este perfect reversibila si se poate trece la original gratuit.

                              @Bagheera: Felicitari sa ne spui si noua de unde a furat fisierul modificat.
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • #45
                                tks DOC, probabil o sa ma ai de client peste vre-o doua luni

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google