Frana De Logan, Suspensie De Logan Si Nesimtire De Taximetrist...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Taximetristul ca taximetristul, dar ala cu Loganul ce cauta cu 100 km/h prin oras ?????
    Logan GPL 1.4

    Comment


    • #17
      venea omu pe prioritate...hai sa nu cautam scuze , bineinteles ca nimic din toate astea nu se intamplau daca se circula cu 60 la ora,dar s-a intamplat ...la fel de bine fapta se poate incadra ca neacordare de prioritate... daca e sa o luam ca venea de pe partea cealalta...nu ca s-a trezit in mijlocu intersectiei sa faca stanga dreapta ...stanga... chestii specifice taximetristilor care se cred buricu pamantului si ca pentru ei nu exista reguli ca ei stie sa conduca .Greseala omului ca a incercat sa il evite... trebuia sa treaca prin el ...
      Nu vreau sa generalizez , dar cati din taximetristi mai semnalizeaza cand schimba banda, cati asteapta sa fie liber inainte sa iti tasneasca in fata in intersectie ...ca doar ei se grabesc ca au clienti ... tu tre sa franezi ca prostu ca sa nu iti strambi masina,ca pe multi nu ii intereseaza ca sunt cu masini inchiriate,cati nu iti iasa din statie si te trezesti cu el inaintea ta...etc etc
      Am si eu preteni care fac parte din specia asta mai rara care inca pot fi considerati soferi , restul sunt kamikaze.
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #18
        @stolniceanulucian: nu stiu din ce oras esti, dar tu chiar nu ai mers niciodata cu mai mult de 60 km/h in oras??? exceptand faptul ca lucrezi ca sofer de taxi si meseria nu iti permite sa pui in pericol viata pasagerilor. cand nu esti la munca si te plimbi singur nu depasesti niciodata viteza regulamentara?? e normal sa ii apararea taximetristului, ca doar e coleg de breasla dar eu tot pe taximetrist il consider "vinovat" cu toate ca nu poate fi acuzat de nimic, de fapt nu a fost, dar crede-ma ca am vazut cu ochii mei accidentul si stiu ce vorbesc.

        Comment


        • #19
          imaginile il pot acuza foarte bine pe taximetrist ...si se vede clar ca accidentul s-a intamplat din cauza lui .
          ca sa dau un exemplu , neacordare de prioritate nu inseamna ca tre sa te urci neaparat pe ala... ci doar faptul ca a trebuit sa franezi un pic din cauza ca ti s-a bagat in fata
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #20
            pai da mah ca atestatele ca si permisele in romania se iau pe spaga nu pe aptitudini.

            RIP pentru soferul decedat! Iar jegul ala de taximetrist sa putrezeasca in puscarie!!!
            Fuarte Nervos !!!

            Comment


            • #21
              o singura concluzie: ochii pe oglinzi si nu calcati pedala prea mult in oras. dumnezeu sa-l ierte.

              Comment


              • #22
                pacat.....de soferul loganului!
                R.I.P

                Comment


                • #23
                  E clar ca e vina taximetristului, dar pentru viatza voastra mergeti prudent prin oras(e plin de meseriasi ca taximetristul ala).

                  Repet, vina e clar a taximetristului, dar la orice intersectie trebuie sa incetinesti chiar daca vii de pe drumul cu prioritate. 100 km/h e exagerat de mult in oras oricum ar fi conditiile de trafic.

                  Chiar daca va putrezi in inchisoare taximetristul, asta nu il va invia pe cel decedat. Daca cel cu Loganul mergea prudent acuma era bine mersi acasa cu familia si nu in pamant. Mereu ne grabim (100 km/h in oras !!!), ca sa ce?
                  Last edited by stolniceanulucian; 15 January 2010, 20:48.
                  Logan GPL 1.4

                  Comment


                  • #24
                    ai dreptate, dar nu cred ca taximtristul a fost acuzat si condamnat...

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google