Dedicatie Pentru Batrana Dacie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dedicatie Pentru Batrana Dacie

    Ma ia tristetea cand vad acest filmulet, imi cam pare rau ca mi-am vandut vechea Dacie care inca mergea bine.

    sigpic

  • #2
    frumos video, dar totodata si trist, nu au fost masini rele (vechea 1310 din '85 mergea cu 140km/h fara sa tremure ...)
    trebuia sa puna secventele cu masinile la remat la sfarsit.
    Last edited by C&S; 13 February 2010, 21:14.
    My Ride - Prestige 1.6 16v

    Comment


    • #3
      in loc sa le pastram sa avem si noi o masina "clasica" cei mai multi isi bat joc de ele ... trist
      http://www.loganclub.ro/forum/member.php?u=18685

      Comment


      • #4
        frumos filmuletul,niste masini bune cu carene-am facut treaba(cred ca majoritatea am avut asa ceva)eu unul am avut si am fost mandru de ele(am avut 3)......dar ca si in viata oamenilor bunici fac loc parintilor iar ei copiilor acestia din urma trebuie sa se ridice cel putin la inaltimea stramosilor si sa incerce sa ii depaseasca......peste ceva ani nu vom uita la fimulete de genul asta cu loganurile noastre.........parinti nostri au avut dacii si au avut grija de ele uni din ei chiar le puneau nume acum noi facem cam acelasi lucru sa speram ca ciclul va continua
        sigpic

        Comment


        • #5
          Da kata si dacia mea avea un nume, deci masina a fost si este ca un membru de famile.
          sigpic

          Comment


          • #6
            ce mila imi e. intotdeauna am plans dupa dacie si oltcit. eu am avut oltcit. eram super multumuit de el. consuma bine fugea. avea niste super frane, baga caldura. si pe daciana am invatat sa conduc. am facut scoala pe ea. ce m am mai chinuit. da a fost fun.

            Comment


            • #7
              e pentru nostalgici filmuletul asta...ehh asta e viata merge inainte si cum spunea cineva mai sus, peste ani de zile asa o sa ne uitam si noi la loganurile de cupa...sau personale...

              Comment


              • #8
                Si eu am tinut la dacia veche...dar sunt realist...era depasita tehnologic.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • #9
                  Trist rau filmul .. pana acum vreo 4 ani am mai avut 2 dacii break .. una din 84 si una din 86 .. dar inca mai traiesc ca le-am dat de pomana la nijte unchi care inca le folosesc ..

                  Puneam pe o masina 7 calorifere , centrala .. inauntru materiale .. scule si 4 oameni .. atingea la orice groapa .. dar mi-am facut treaba cu ele .. si-au scos banii de mii de ori ..
                  Last edited by MihaitzaMCV; 24 February 2010, 15:01. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #10
                    Eram cam mic cand a vandut tata dacia in 89, o dacie 1100 verde, ce mi-as fi dorit sa o am acuma, rar mai zaresc cate una prin Pitesti, era perfecta pentru niste drifturi (motor si tractiune spate), acum mai am o dacie din 92 1400 tot a lu tata, pe asta incerc sa o pastrez cat pot de mult (este in perfecta stare de functionare)

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google