haideti sa vorbim despre cai putere

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Apare in curand la pretul de ~360.000 oiro
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Parerea mea.
      Cine vrea viteza la bani relativi putini(comparabil cu veyroane ,si prototipuri) ATOM ARIEL RULZZ. o turturea ca aia e aproape 30k$.

      P.S. A aparut Atom cu motor V8 http://www.youtube.com/watch?v=jMxy_9TjKAQ
      Fara Semnatura.

      Comment


      • Da bre dar e prea despuiata
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Originally posted by darksid3 View Post
          Dagger GT
          Unde-i Veyronul ala super-mega-extra???
          cred ca mi ar fi frica si sa stau langa asa ceva.

          vad ca are 2000 sau chiar 2500 cai dar cu combustibil de curse. cu benzina ordinara are 1300 cai si o tona de cuplu.
          oricum ii lipseste putina personalitate. sa vedem daca va fi uitat la fel de repede ca orice supercar mitologic fara nume celebru

          Comment


          • Depinde si cata publicitate i se face.

            PS: atata putere dintr-un V8 de 6l. Aia la Veyron s-au kkt pe ei cu 16 cilndrii si 4 turbine ...daca era facut de americani, apareau carcotasii instant. Eu n-am inteles ce atata tam-tam cu Vmax-ul ala de 410 km/h cand in USA erau Corvette-uri Sledgehummer care depaseau lejer "bariera" de 410 km/h si nici nu-ti cerea anumite setari sau eleroane sau un milion de euro...si ma refer la masini de strada.
            Last edited by darksid3; 29 December 2010, 14:43.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • dark ce imi poti spune de SLR ? ...aproape 2 gramezi de putere,e comod,deci poti pleca cu el pana la nurburgring nordschleife,te dai acolo pana iti sare basca si revi tot cu el.....si confort si fiabilitate si eleganta si putere

              Comment


              • La SLR iti spun: Corvette ZR1 - 640 de cai/800Nm cuplu/ 0-100 in 3 secunde/pret 100.000 dolari. SLR-ul e de 5 ori mai scump si tot de atatea ori mai slab pe pista de la Nurburgring Nordschleife, acolo unde ZR1 are record absolut in Europa
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • multumesc!

                  Comment


                  • Intre timp a mai cazut Corvette-ul,dar ramane oricum o capodopera...
                    List of fastest lap times for Nürburgring Nordschleife. Updated May 2024.

                    Comment


                    • Se tot schimba rezultatele, nu e ceva gen "Top Ten"...oricum din 2008 pana acum era si cazul.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • eu nu pot spune ca sunt un cunoscator al acestor detalii tehice si raport pret/calitate/cai putere al masinilor din acel top...dar mai toate care sunt peste corvette sunt masini de concurs sau foarte scumpe(ENZO)....ce mi-a atras atentia este GT-R-ul de la Nissan,pe care o lauda excesiv un prieten al meu!
                        Last edited by PCH; 30 December 2010, 12:35.

                        Comment


                        • EU n-am inteles in ce context e acel top. Nu m-am uitat cu atentie daca e vorba de o competitie anume sau e la capitolul "masini de strada". Prin 2008-2009 timpul scos de ZR1 a fost mai bun decat al Nissan GT-R...cum spuneam, topurile astea se tot schimba.
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • neintelegerea asta a ta este motiv de a aplica regulamentul la PAU!

                            nici eu nu inteleg acel top....cred ca orice masina care "se da" acolo...indiferent de clasa,putere,competitie sau strada.

                            Comment


                            • daca o luam logic primele 4 pozitii de la Nordschleife pica. toate sunt prototipuri de curse adaptate pentru a fi road legal.

                              cu un Viper ma dau si pe Nordschleife si ma duc si la pescuit daca vreau. cu un Radical nu prea cred.

                              sunt curios cat de rau ar spulbera Fxx Evoluzione recordul. are 860 cai 400 kmh si 2.4 sec pana la 100 si pe toate circuitele pe unde a fost a facut prapad

                              Comment


                              • Merge asa ceva pe strazi?...si daca da, pentru ce pret?
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google