haideti sa vorbim despre cai putere

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


    Asta e masina mea de vis. Cand o sa fiu mare voi avea si eu una. Momentan sunt la stadiul de macheta...
    Cred ca e unul dintre cele mai frumoase modele de la Ferrari (F355). Imi place nespus de mult cum arata, nu e invechit deloc (defapt nici nu stiu ce Ferrari ai putea spune ca e ''invechit'') si sunetul motorului aspirat e inuman (se simte powerul concentrat), ti se face pielea de gaina, rage ca un pur sange, nu grohaie ca un bolid american, no offence, treaba de gusturi. )
    Last edited by Octavian; 13 June 2008, 10:51.

    Comment


    • #47
      4 Toyota Supra = 5000 HP
      Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


      Fastest Toyota Supra in the world
      Last edited by Co5m1n; 15 June 2008, 01:21.
      fara linkuri externe in semnatura

      Comment


      • #48
        Ce urat s-o rupt trabantu
        Favorita mea Toyota Supra superbe is.Si cele mai modificabile.
        sigpic

        Comment


        • #49
          http://www.youtube.com/watch?v=5D9JgEZWm4g Toyota Supra
          sigpic

          Comment


          • #50
            Eu m-as multumi cu aproape oricare din alea de la mine din semnatura...S1 sau s4
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #51
              Am gasit ceva foarte interesant
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • #52
                una mica o bate pe aia mare

                sa vad hemi-ul de 1000CP facand asta
                Last edited by Seba; 4 September 2008, 00:12.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #53
                  Trebuia repede sa intervii tu ...Ce naiba sa caute Hemy Mopar de 1000CP pe acolo?Nici n-are loc!Ala e pentru pista de avion sau desert...Nu coridoare de scoala
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • #54
                    Corvette ZR1 devine cel mai rapid model de serie din lume la Nordschleife, cu timpul de 7 minute 26 secunde.

                    In ultimul an, legendarul circuit Nurburgring Nordschleife, lung de 20.8 km, a reprezentat locul de confruntare al celor mai performante modele de serie din lume.

                    Stafeta a fost ridicata de Porsche 911 GT2 care a stabilit in august, anul trecut, timpul de 7 minute 32 de secunde. In primavara acestui an, noul Nissan GT-R reusea sa stabileasca un nou record la Nordschleife, inrtegistrand timpul de 7 minute si 29 de secunde.

                    Noul Corvette ZR1 a reusit sa spulbere recordul lui Nissan GT-R, inregistrand timpul de 7 minute 26 de secunde. Mai mult, Corvette ZR1 a batut cu o secunda si recordul absolut al circuitului, detinut de supercarul exclusivist Pagani Zonda F (7 minute 27 de secunde).

                    Anuntul acestei victorii a fost facut de inginerul sef de la Corvette, Tadge Juechter, care a precizat ca modelul care a inregistrat incredibilul timp este unul de serie, avand in plus sisteme de comunicatii si elementele suplimentare de siguranta pentru pilot.

                    Tadge Juechter a declarat dupa stabilirea noului record pe circuitul de la Nurburgring Nordschleife ca supercarul GM de 638 de cai putere si cuplu motor de 819 Nm ar putea scoate un timp si mai bun. Motorul lui ZR1 de 6.2 litri ajuta la stabilirea unui timp de acceleratie (0-100 km/h) de 3.4 secunde, in timp ce viteza maxima este stabilita in jurul valorii de 330 km/h. In aceste conditii, Corvette ZR1 devine cel mai rapid model de serie din lume, daca judecam dupa criteriul recordului de circuit de la Nordschleife.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #55
                      Ce ziceti?...cine face o liniuta cu omu? V8 9.3l, 2100 cp, 0-300 km/h in nici 8 secunde
                      Vreau sa vad vre-un dizal ca face la fel....mbwahahahahaha

                      Last edited by darksid3; 7 July 2009, 18:47.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #56
                        Hai, care ai 1.4? Iesi la inaintare...
                        PS: eu nu ies ca nu e remapat, si nici filtru sport de inox nu are, iar de toba nici vb.

                        Comment


                        • #57
                          Aia cu 1,4 nu ies la inaintare ca le e frica sa nu vina vreo unu cu 1,2 16v.

                          Comment


                          • #58
                            vorbiti despre cai putere si va 'certati' intre ferrari si corvette....ce zice-ti de ex de ariel atom....mai bun din toate punctele de vedere...exceptand formele poate.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • #59
                              Pai de ce e mai buna?...cantareste jumate cat un Corvette ZR1 si prinde suta tot in 3 secunde ...si nici nu o poti baga in aceeasi categorie...poate in categoria cart-uri. Ai vazut omu' din clip....prinde suta intr-o secunda
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • #60
                                mie imi place viteza mai mult pe viraje
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google