haideti sa vorbim despre cai putere

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    darkside tu chiar ai vetteul din avatar?
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #77
      L-am avut...dar voi reveni in forta. V8 Go baby! GO !
      PS: Nu ala din avatar dar tot galben
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #78
        Am vazut cum matura cu GT2.
        Singura care mai face fata este 599. Insa e in jur de 320 000 $.
        ZR1: 402 m in 11.3 sec, 599 in 11.5 sec

        Comment


        • #79
          Pai din moment ce ZR1 detine recordul absolut la pista pe Nurburing (sau cum s-o scrie) e evident . La drag race, vedeti in semnatura mea.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #80
            darkside...pai nu e mai simplu sa bagi motorul de vette in logan? si o sa fi si guruul nostru atunci.
            Cum ne face vreo straina...cum te sunam sa vii sa il faci de rusine.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #81
              darkside guru, bate bemveuri cu...logan cu motor v8
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #82
                Nu prea am cum...la motorul ala ii trebuie si cutia...iar cutia de Vette e pe puntea spate...iar ca sa leg V8-ul de cutia de viteze pe puntea spate trebuie facut un tunel pe mijlocul caroseriei de Logan pentru arborele cardanic care e si ala incastrat la randul lui. Nimic nu e imposibil dar trebuiesc atatea modificari incat mai bine il las asa...in fond parca arata si mai bine vette-ul in comparatie cu Loganul....

                @Seba: Eu sunt curios ce-ar zice lumea cand as tura in gol pana la limitare cu ipoteticul Logan...si sa am sigla 1.4 MPI pe spate
                Last edited by darksid3; 9 July 2009, 16:29.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #83
                  sa iti fie rusine...faci afirmatii de genu asta numai pe forumul vettistilor ok.....ps: nu dati ban ca e gluma...
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by darksid3 View Post
                    Nu prea am cum...la motorul ala ii trebuie si cutia...iar cutia de Vette e pe puntea spate...iar ca sa leg V8-ul de cutia de viteze pe puntea spate trebuie facut un tunel pe mijlocul caroseriei de Logan pentru arborele cardanic care e si ala incastrat la randul lui...
                    Atunci pune caroseria de Logan pe sasiul de Corvette...
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • #85
                      mai, domnu' intuneric, pai scoti scaunele din spate si bagi aclo motorul cu cutie cu tot. eventual pui un butoi de 100l sub capota, sa nu se ridice de bot ca un tractor. cate despre turatul unui v8 cu sigla 1.4mpi, or sa zica bah ce tobe faine are asta...
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #86
                        Da....shasa cai frumosh in plus dar d-aia....tenori
                        Ete cam asa sa faca, dar cu sigla de 1.4 MPI pe spate
                        Last edited by darksid3; 9 July 2009, 20:17.
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • #87
                          urat mai face in relanti
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • #88
                            @darksid3 Daca pui motor de vette pe logan, nu lasa 1.4 MPI pe spate, pune macar 1.6 MPI, asa cum mai fac unii cu 1.4 MPI remapat.....asta este ultima fita

                            Nu esti tru, daca lasi 1.4 MPI

                            sigpic

                            Comment


                            • #89
                              Auzi...dar daca fac invers?....1.4 MPI pe Vette?...cati cai castig oare?
                              @mumus: zgomotul ala la ralanti inseamna ca mananca M5-uri la micul dejun ;)
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • #90
                                sunt ferm convins...suna exact ca un funnycar...stii ...alea cu ffff multi cai care scot 400 m parca in putine secunde.
                                zici ca merge pe etanol.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google