Testul '' Elanului '' La Duster

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Au incercat ei ceva dar nu le-a reusit. SUV-urile prin definitie au probleme cu stabilitatea la testul elanului. Asa putem compara si BMW X6 cu Nissan GT-R sa vedem ce iese.
    Nu poti avea incredere in publicatii si emisiuni gen Top Gear. In primul rand pentru ca sunt ridicol de subiectivi pentru fun si in al doilea rand pentru ca testele se pot face la cerere, cu rezultate tot la cerere.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #17
      Originally posted by ionut.c View Post
      o alta campanie in care se incearca discreditarea marcii Dacia
      Absolut.

      Daca se citeste tot articolul, olandezii vor defapt sa reinventeze roata.
      Spun ei ca fara ESP e pericol cu Dusteru, de parca ar fi altcumva la alta masina usoara cu garda mare la sol.

      Ideea e ca deranjeaza, la fel cum a deranjat si Loganu in Europa.
      Nemtii nu mai pot sa rastoarne Dusteru pt ca s-au facut de rahat cu Loganu, in schimb au apelat la vecinii olandezi ''ia dati cu asta de pamant'' . Din pacate nici la olandezi nu le-a reusit smecheria (e clar ca au vrut sa-l rastoarne).
      Mai ales ca in prezenta reprezentantilor Renault, nu stiu cum naiba s-a facut,dar testele n-au mai fost asa de ''dezastruoase'', olandezii cerandu-si scuze ca ''probabil din cauza temperaturii asfaltului'' n-a mai iesit a fel.

      Un mare fassss.

      Comment


      • #18
        ...invidia frate...vand si ai nostri ceva.in toata lumea si astia hop pe ei....cine vrea cumpara,cine nu,nu......
        Toti traim sub acelasi cer, dar nu toti avem acelasi orizont.sigpic

        Comment


        • #19
          se cam zgarie astia pe fata pt faptul ca dacia are succes ???
          probabil acum va intra intr-un con de umbra dusteru-ul, dar sigur in, maxim 1-2 luni iarasi se vor bate pe comenzi; se pare ca se repeta "experimentul logan" si iar nu mai face dacia fata comenzilor, si sa vezi ce asteapta olandezul si neamtul 6-7 luni un duster (logan/sandero...)
          si totusi si reclama negativa este foarte buna, chiar mai buna decat cea facuta prin spoturi publicitare la tv, radio, ziare, etc...
          go duster, go!!! make us proud!

          Comment


          • #20
            Inca o data...ma repet..: rahat si iubire!
            iIncearca aceeasi chestie ca si cu Loganul!
            aham......Restul e LOGAN


            http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

            Comment


            • #21
              La ce viteza e facut? 75?
              Oricum daca e ceva nu o mai controlezi.
              Si ceva interesant. http://www.youtube.com/watch?v=1I5Wy3e-BZY&NR=1
              Last edited by vdmihai; 7 August 2010, 23:48.
              sigpic
              !

              Comment


              • #22
                in filmuletul ala au vrut sa arate ca presiunea pe care o recomanda dacia nu este cea mai buna pentru o aderenta crescuta. oare asa e?

                Comment


                • #23
                  Mai degraba or vrut sa arate ca jantele Sinaia nu sunt bune (doar cred, nu stiu o boaba franceza).

                  Comment


                  • #24
                    Astia habar nu au sa conduca.
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      @renault: nu, era vorba de presiunea in roti. ultimul test a avut presiunea de 1,9 in fata si 2.1 in spate, conform specificatiilor celor de la renault pentru mers normal. dar de cum nu l-au rasturnat? imi place ca nemtii au reusit ))))))))
                      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                      Comment


                      • #26
                        azi am vazut si eu filmuletul. pai nea soferica ala n-a dat o contra a tras de volan si a tinut bracat, abia cand s-a indreptat masina a virat brusc in sens invers. pai frate, asa rastorni si mercedesu cobra...una peste alta, sa ne pupe. se vinde si dusteru in draci, iar le-a dat renou mumu la masina suprema germana si pe multi ii fierbe tare de tot. nu fac decat sa-si demonstreze penibilul cand vin aia de la renou si nu se mai rastoarna masina. asfaltul a fost mai cald, prezonul era vopsit roz si a, am uitat, atunci trecea o cioara verde pe deasupra pistei sub unghi de 25 de grade, pe directia n-nv, cu 73.284km/h. mars la padure cu voi, natie de vorbitori cu pietre-n gat...
                        Last edited by Seba; 28 September 2010, 00:35.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #27
                          nu mai pot, mi-au dat lacrimile din pacate asa este, sunt destui care in loc sa zica frate, cum facem si noi asta (o masina corecta la banii pe care-i dai), merg pe principiu sa moara capra vecinului si incearca prin diverse metode sa-si atinga scopul (testul elanului este o mostra d-asta)...
                          If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                          Comment


                          • #28
                            vorba ardeleanului dupa ce i-a trecut elefantul prin casa...sta asta pe prispa cu coatele pe genunchi, se uita lung dupa elefant si zice: "no, tu-l-ai, poi sa nu-l bagi in 3.14zda mane-sa?"...asa si astia cand vine renou la ei, sa vezi ca flacara violeta avea o tenta de verde si...stii, pilotul avea ochii rosii ca iepurii, da' acum ii in concediu si nu putem repeta conditiile initiale de test...
                            bun, asta nu inseamna ca loganul sau dusterul sunt exemple de stabilitate, sunt aprox la fel ca orice alta petarda din categoria lor, poate mai bune ca unele si mai proaste ca altele, dar nu cele mai de rahat masini, cum vor ei sa demonstreze.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #29


                              chrysler )

                              Comment


                              • #30
                                ssang yong cred ca ar obtine rezultate asemanatoare cu cherokee-le ala
                                In schimb, Volvo...de vis!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google