Pentru Cei Ce Nu Poarta Centura.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Asa este si cred ca este utila, chiar daca sunt exceptii, o nenorocire nu poate fi prevazuta!
    ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

    Comment


    • #17
      eu o port pe centura indiferent de situatie,ca nu imi astupa ochii sau urechile,punerea centurii evita punctele penalizare si amenda,dar in 90% din cazuri salveaza vieti si o spun cu tarie
      sigpic
      Poate pentru lume ești o singură personă,dar
      pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

      Comment


      • #18
        si eu o port, chiar daca merg 20 metri, mi-a intrat in reflex, in timp ce astept sa se stinga becurile din bord, imi pun centura,nu-s obisnuit fara, oricum nu se stie niciodata
        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

        Comment


        • #19
          in afara orasului o port totdeauna, dar in oras o pun pe la spate si trag doar partea de sus pt ca e incomod la fiecare oprire sa cauti centura sa o bagi in locul ala...etc, oare pot fi amendat pt asta?
          "Daca esti prost, stai acasa!"

          Comment


          • #20
            evident ca poti fi amendat,e considerat ca nu porti centura,asta daca respectivul politist are ochiul format,daca nu,norocul tau ca ai scapat de amenda,dar Doamne fereste in caz de accident te-a aruncat pe sub bord,asa pusa si peste picioare,te tine mult mai fix in caz de necaz,dar eu sper ca nimeni vreodata sa nu aiba asemenea intamplari
            v-as pune un filmulet sa vedeti ce inseamna sa nu porti centura,dar e mult prea horror si neadecvat persoanelor sub 18 ani,celor cu probleme la ficat si cardiacilor...stima !
            sigpic
            Poate pentru lume ești o singură personă,dar
            pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

            Comment


            • #21
              Eu port centura!
              low?!
              Stima,
              dmn

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google