Un Sfert De Mila De Vis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un Sfert De Mila De Vis

    Un filmulet interesant pentru impatimiti de "liniute"

    enjoy
    sigpic
    Ambition 1.5 dc

  • #2
    ...Nu am cuvinte.Nissan pur si simplu e marca mea preferata.Cele mai tari masini la ora actuala mi se par ale japonezilor: Nissan,Mitsubishi,Subaru,Toyota,Honda..etc.
    Iar Nissan GT-R e un vis la jumate de pret fata de concuretii cu aceleasi performante.
    O sa imi iau si eu una in viata asta
    sigpic

    Comment


    • #3
      E unul nu inteleg ce cauta BMW M1 acolo. In rest, Datsunul ala botezat Nissan le-a cam aratat praful celorlalti.

      Comment


      • #4
        S-au ales masini cu un raport putere/greutate relativ apropiat. In alte teste facute de MotorTrend, tot pe dragrace, GTR-ul a iesit pe ultimul loc, dar erau alte masini
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #5
          La un moment dat, se vede clar cum ZR1 pur si simplu decoleaza de langa 599 GTB. Asta inseamna putere.
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • #6
            La diferenta de 100 CP e si normal sa fie mai rapid corvette-ul.Totusi in primul test e diferenta doar de 30 cp nu de 103...
            sigpic

            Comment


            • #7
              La cat de "playstation" e GTR-ul, la ce te asteptai ?
              Oricum, mie imi place foarte mult GTR-ul si Skyline, in rest sunt doar tigai japoneze.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • #8
                Baieti calmati-va Nissan gt-r e cel mai bun la 400 m liniuta pt ca are tractiune 4x4 la fel si audi celelalte doar pe puntea spate

                Comment


                • #9
                  Nissan GT-R Base Price: [$89,950], Ferrari 458 Italia Base Price: [$150,000 ] este ceva diferenta de bani. Sa dai bani astia pe o masina si sa iti "dea fum" o masina cu o caruta de bani mai "eftina" nu cred ca ti-ar pica bine

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Nytro View Post
                    Baieti calmati-va Nissan gt-r e cel mai bun la 400 m liniuta pt ca are tractiune 4x4 la fel si audi celelalte doar pe puntea spate
                    Degeaba are tractiune integrala daca nu ar avea managementul electronic. Ai sa vezi ca la masinile astea, pe drag ii da 80-90% tractiune spate, restul pe fata.
                    Doar pe macadam sau gheata te avantajeaza tractiunea integrala, in rest nu-i mare bai.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by darksid3 View Post
                      Ai sa vezi ca la masinile astea, pe drag ii da 80-90% tractiune spate, restul pe fata.
                      Doar pe macadam sau gheata te avantajeaza tractiunea integrala, in rest nu-i mare bai.
                      Ai dreptate citisem pe undeva pe net daca imi aduc bine aminte ca asta se intampla cand este selectat modul sport. Mie imi place la nebunie acesta masina,la exterior este dementiala, am avut ocazia sa ma urc la bordul unei astfel de masini,si ceea ce nu mi-a placut la interior este ca butoanele de control ale navigatiei nu sunt asezate ceva gen ca la un bmw pe tunelul acela sau cum ii zice sunt asezate pe bord deasupra consolei centrale ceea ce face sa te intinzi putin dupa ele mai ales daca iti dai scaunul ceva mai in spate.

                      Comment


                      • #12
                        il manca Ferrari ul daca nu se opreau. venea peste el. sa nu uitam ce Ferrari ul a pierdut mult la start. GTR avea 2 masini in fata

                        Comment


                        • #13
                          filmuletul ala e propaganda Nissan GTR )
                          printre niste masini adevarate se pierde )
                          Join us as we pit Chevy's all-new 638 horsepower Corvette ZR1 against the Nissan GTR, Ferrari 599 GTB, and Porsche GT2 in a no holds barred drag race.Shot By...
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • #14
                            Pai vroiai sa se de a pana in china))....drag-ul e drag....ce mai conteaza ca il prindea in urmatorul oras sau in 10 metri

                            Cristi si asta e la polul opus))
                            Last edited by DISSSEL; 16 September 2011, 04:09. Reason: Automerged Doublepost
                            Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                            prost.

                            Comment


                            • #15
                              arata si bine nu numai ca mere bine nissanul
                              Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google