Un Sfert De Mila De Vis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Cristi_Xp View Post
    filmuletul ala e propaganda Nissan GTR )
    printre niste masini adevarate se pierde )
    http://www.youtube.com/watch?v=OZlGMX8G3B4
    se compara Italia cu 599 ? sunt convins ca Italia afuma GTR u. e o masina mai mult decat fabuloasa. cum a fost Ferrari din totdeauna degeaba o dam in japoneze si americane ca Ferrari a fost este si va fi acolo mereu

    GTR sta bine pe 400 ca sarte bine la start cu tractiunea quattro. pe 1 mila il distruge 458 u
    Last edited by alessandro; 16 September 2011, 08:47.

    Comment


    • #17
      Si pe viraje. ;)
      sigpic

      Comment


      • #18
        Originally posted by alessandro View Post
        se compara Italia cu 599 ? sunt convins ca Italia afuma GTR u. e o masina mai mult decat fabuloasa. cum a fost Ferrari din totdeauna degeaba o dam in japoneze si americane ca Ferrari a fost este si va fi acolo mereu

        GTR sta bine pe 400 ca sarte bine la start cu tractiunea quattro. pe 1 mila il distruge 458 u
        Ferrari a fost un trend dintotdeauna. A facut mereu masini de performanta dar la preturi nejustificate, tocmai datorita valorilor subiective.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #19
          Nejustificat clar pretul, dar eu vreau un Enzo, asa SH cum se poate cumpara acum.
          Porsche-ul 911 GT 3 are un rezultat dezamgitor, daca ma gandesc ca SLS-ul AMG a iesit inainte. Cand zic Porsche ma gandesc la sport, cand zic Mercedes, ma gandesc la multe altele, inclusiv confort. Daca in loc de SLS participa Mercedes-Benz SLR McLaren, cred ca iesea in primele doua.

          Comment


          • #20
            Ferrari,printre care si alte marci, au o politica bine gandita,oarecum normala.Ei nu fac doar masini.Fac masini de imagine.Cel care detine un Ferrari de obicei e o persoana publica.
            Acum ceva timp a facut Cristiano Ronaldo accident cu masina,cu Ferrari.Ce reclama mai mare poti sa ai la masina?
            Astia nu vand masini oricui.Si mi se pare destul de normal sa aiba preturile astea ca asta e si ideea.Sa nu si-o poata permite oricine.
            Cum mi-a povestit un prieten care are un restaurant.Il intreb : ce ai ma preturile astea?
            Imi raspunde: stii,locuri sunt limitate,uita-te...maxim 30 de mese..Nu cred ca vrea nimeni sambata seara sa ai o masa ocupata pentru 2 sucuri...Din cauza asta cei care vin acolo nu vin pentru 2 sucuri.Ca totusi o cola e 10 lei...
            Asa si cu auto.Vine unu si te intreaba :Ce masina conduci ? Una e sa zici : conduc un bmw; alta e sa zici : conduc un Ferrari.

            Mie imi place foarte mult GT-R-ul deoarece are un pret mai mult decat corect.Totusi are performante de R8,de Corvette,Porsche si e la jumatate de pret fata de restul...Un fel de Logan in clasa sa.
            sigpic

            Comment


            • #21
              Originally posted by mr.K View Post
              Nejustificat clar pretul, dar eu vreau un Enzo, asa SH cum se poate cumpara acum.
              Porsche-ul 911 GT 3 are un rezultat dezamgitor, daca ma gandesc ca SLS-ul AMG a iesit inainte. Cand zic Porsche ma gandesc la sport, cand zic Mercedes, ma gandesc la multe altele, inclusiv confort. Daca in loc de SLS participa Mercedes-Benz SLR McLaren, cred ca iesea in primele doua.
              Pun pariu ca daca faceau mai multe curse cu soferii schimband masinile, si rezultatele erau diferite.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • #22
                Normal. Si conduse pe rand de acelasi sofer, de 2 ori fiecare, cred ca nu era exact aceeasi ordine, de la o cursa la alta.
                P.S.: Asta ar fi cel mai tare cadou de ziua cuiva, sa-l lasi sa se dea de 2-3 ori cu toate masinile alea.

                Comment


                • #23
                  in primul film nissan gt-r este modelul de 530cp (godzilla), iar in al doilea film, cel de 480cp?
                  internal combustionizer

                  Comment


                  • #24
                    In ambele filme e GTR-ul de 480
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #25
                      sper ca v-a placut filmuletul, mie insa mi-au placut timpii si viteza de finish...
                      sigpic
                      Ambition 1.5 dc

                      Comment


                      • #26
                        Unii dintre voi uita un lucru:
                        FERRARI nu este doar o masina, FERRARI este un mod de viata.
                        sigpicFast&Furious
                        Team CSR
                        Logan Club CLUJ

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Pacco View Post
                          Ferrari,printre care si alte marci, au o politica bine gandita,oarecum normala.Ei nu fac doar masini.Fac masini de imagine.Cel care detine un Ferrari de obicei e o persoana publica.
                          Acum ceva timp a facut Cristiano Ronaldo accident cu masina,cu Ferrari.Ce reclama mai mare poti sa ai la masina?
                          Astia nu vand masini oricui.
                          mai devreme l-am vazut pe copilu minune mergand la o nunta ca s-a dat jos dintr`un ferrari ... )
                          Doar unele ferrari nu se vand oricui.
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • #28
                            Ala sigur era SH.
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              asta e din primul film:


                              in al doilea film e modelul de 480, de aia a ramas mai in urma.
                              internal combustionizer

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Cristi_Xp View Post
                                mai devreme l-am vazut pe copilu minune mergand la o nunta ca s-a dat jos dintr`un ferrari ... )
                                Doar unele ferrari nu se vand oricui.
                                Cum era Enzo, am stat cu banii in banca si aia de la fabrica imi cereau sa mai am inca 2 modele acasa si sa fiu intr-un club............asa ca m-am enervat si am luat Logan.

                                Ferrari in general se vad oricui are bani si timp sa astepte livrarea masinii.
                                Cine are bani nu isi va cumpara in veci un Nissan GTR in defavoarea unui Ferrari, chiar de ar ajunge un pic mai tarziu pe 400 de metri.
                                As renunta la Ferrari Enzo poate doar pentru un Bugatti Veyron, dar numai intr-un moment de maxima indecizie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google