Macar N-a Atins Loganu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Indemanarea o poti capata inainte de a lua permisul.Eu m-am urcat la volanul unei masini prima oara la 13 ani mergeam cu tatal meu in dreapta iar de permis am dat abia la 20 de ani.M-am minunat la scoala de soferi cat de greu le era celorlalti.Cea mai buna masina pe care sa inveti sa conduci este dacia 1310
    "light up the darkness" Bob Marley

    Comment


    • #17
      ''eu sunt bine '' masina e praf ;;;;;; ,fac pariu ca a trecut pe langa scoala de soferi ,ce era asa greu sa mai faca o manevra

      Comment


      • #18
        O mare prostie este să îţi iei permisul deşi nu ai o maşină pe care să o conduci. Şi la noi se poartă foarte mult să iei permis deşi nu îţi permiţi o maşină sau nu ai una la dispoziţie, pe mentalitatea că te ajută la angajare. Niciodată nu am putut să înţeleg cu ce te ajută.
        http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

        Comment


        • #19
          ))cum sa facii asa ceva.
          Prea multii prostii pentru o tara asa mica

          Comment


          • #20
            Originally posted by aleXpeed View Post
            La specimenu' din filmulet nu-i mai lua permisul ca a intrat in pom si plus ca puteau fi si alte pericole. Macar de ar fi fost pomul langa masina mai intelegeam, dar asa.. era peste drum, n-are scuze.

            Mereu bombele la volan vor avea noroc. La astia nu le mai ia permisul, pic de simt de orientare si indemanare nu au..
            eu dace merg cu 170 pe un drum pustiu uitat de lume apara un MWC eu dupa colt si imi da de sar in sus

            da monstrilor astia cine le da carnet ? dar mai ales cine le ia carnetu ? poate incurca pedalele si la o trecere de pietoni si rade vreo 2 copii. cum sa faci asa ceva ? cum ?

            Comment


            • #21
              Originally posted by ionut.stavar View Post
              Indemanarea o poti capata inainte de a lua permisul.Eu m-am urcat la volanul unei masini prima oara la 13 ani mergeam cu tatal meu in dreapta iar de permis am dat abia la 20 de ani.M-am minunat la scoala de soferi cat de greu le era celorlalti.Cea mai buna masina pe care sa inveti sa conduci este dacia 1310
              Si au am mers prima data la 14 ani. Cand am facut scoala de soferi, la prima ora instructorul m-a intrebat: "Baiete, unde te grabesti asa?"

              Totusi nu toate lumea care isi ia carnet are o masina in familie sau a invatat sa conduca inainte. Trebuie sa avem in vedere lucrurile astea.

              Sunt oameni care au dat de 3 sau de 5 sau de 7 ori ca sa isi ia permis. Unii au facut 30 de ore de condus. Altii au facut 90 sau 100 de ore de condus.

              Dacia 1300 nu e o masina pe care sa inveti sa conduci... Nu are o cutie de viteze precisa, iar la unele gasesti vitezele numai daca esti obisnuit cu masina. Eu am invatat sa conduc pe la Lada 1200 care avea o cutie de viteze mai precisa decat Logan-ul.

              Trebuie sa ne gandim la "soferul mediu" sau "mediocru". Daca il aducem pe Titi Aur sau pe un alt pilot, probabil ca el nu ne-ar da nici noua permis de conducere.

              Trebuie sa vedem realitatea. Eu cand gasesc un sofer care conduce "ciudat" prefer sa il depasesc cat mai rapid, decat sa asist la cine stie ce "manevra" pe sosea. E bine sa le lasi loc si sa ii lasi in pace. Am vazut si soferi care se apuca sa sicaneze pe altii care incurca circulatia - iar asta mi se pare chiar cea mai mare prostie... Dupa ce vezi pe unul ca abia se tine de volan, sa te apuci sa il si sicanezi...
              Tine de fiecare cum se raporteaza la ceilalti participanti la trafic. Drumul public e pentru toata lumea - chiar daca fiecare ar vrea toata strada numai pentru el.
              Last edited by ion_R5; 15 May 2012, 15:32.

              Comment


              • #22
                Nu este obligatoriu ca toata lumea sa aiba carnet. Ne jucam cu viata noastra pe sosea pentru ca mai sunt si unii care au carnet dar nu stiu sa conduca si pentru ca ion vrea sa dea la toata lumea carnet. Eu zic mai bine sa dam la toti la 18 ani permis de conducere ca pe buletin si or vedea ei ce fac ca asta se invata pe parcurs.

                Carnetul trebuie sa se ia mult mai greu pentru ca masina nu este de joaca si nu toata lumea trebuie sa aiba carnet avand in vedere ca pentru a conduce corect iti trebuie anumite calitati.

                Comment


                • #23
                  Hai sa vedem realitatea. Nu eu dau carnete.

                  Si acum 30 de ani erau printre soferi personaje cum e tanti din filmulet. Doar ca per total erau mai putini soferi, iar procentul celor nepriceputi era mai mic.

                  Comment


                  • #24
                    Si daca erau nu inseamna ca e bine. asta e problema ca existe astfel de oameni care nu realizeaza ce probleme pot face in trafic si ca ei trebuie triati in momentul in care se face scoala de soferi. Mi se pare absurd sa spui tu ca trebuie ingaduinta pentru ca sunt la inceput, e ca si cum eu ma duc la o echipa de baschet si sunt bagat din primul minut si nu stiu sa fac un dribling sau o pasa precisa si antrenorul spune sa avem rabdare ca in urmatorul campionat o sa reusesc macar o pasa sa dau...

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by alessandro View Post
                      eu dace merg cu 170 pe un drum pustiu uitat de lume apara un MWC eu dupa colt si imi da de sar in sus

                      da monstrilor astia cine le da carnet ? dar mai ales cine le ia carnetu ? poate incurca pedalele si la o trecere de pietoni si rade vreo 2 copii. cum sa faci asa ceva ? cum ?
                      Nu inteleg ce ai cu mine..de ce suferii atata?
                      Te-a tampit caldura? :-? Ca vad ca esti " smardoi " pe forum.
                      Prea multii prostii pentru o tara asa mica

                      Comment


                      • #26
                        S-a simtit ca e vorba de el... desi nu era cazul.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • #27
                          Am vazut ceva de genul asta, acum ani de zile, chiar cand plecam de la examenul de sala, pe Ilioara. O incepatoare cu matiz a luat curba la 180 de grade, fix intr-un Oltcit nevinovat. Nu avea mai mult de 3 km/h. Nu au ce sa caute pe strada niste specimene carora le e frica de masina si se pierd din orice...nu undeva unde poti sa omori oameni!
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Capucino :> View Post
                            Nu inteleg ce ai cu mine..de ce suferii atata?
                            Te-a tampit caldura? :-? Ca vad ca esti " smardoi " pe forum.
                            huh ? am zis eu ceva de tine ?

                            @ vitriol posibil. unde dai si unde crapa
                            Last edited by alessandro; 15 May 2012, 23:21.

                            Comment


                            • #29
                              Vai..vezi ca nu mam nascut ieri ;)
                              Prea multii prostii pentru o tara asa mica

                              Comment


                              • #30
                                omule...chiar nu inteleg ce vrei. nu te cunosc. habar nu am cati ani ai, ce conduci, cum conduci, unde conduci. prezenta ta pe forum imi era total necunoscuta pana acum.

                                replica aia nu iti era adresata !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google