Autostrada A3 Bucuresti - Ploiesti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Autostrada A3 Bucuresti - Ploiesti

    vedere din masina

    Autostrada A3 Bucuresti - Ploiesti a fost deschisa joi circulatiei dupa mai multe termene de finalizare depasite. Sectorul de autostrada, lung de 62 de kilometri si care a costat 450 de milioane de euro, leaga centura Capitalei de centura Municipiului Ploiesti si devine o alternativa la DN1, unul dintre cele mai aglomerate drumuri din tara. Desi termenul initial de finalizare era decembrie 2011, acesta a fost depasit, iar inaugurarea a fost lasata mai intai pentru 15 mai si apoi pentru 30 iunie 2012, insa deschiderea circulatiei a avut loc abia astazi, 19 iulie. Penalizarile, in valoare de 15 milioane de lei, vor fi date Ministerului Sanatatii, anunta la inceputul lunii premierul Ponta.HotNews.ro si Privesc.eu au transmis LIVE VIDEO turul noii autostrazi

  • #2
    Am traversat azi de dimineata podul peste autostrada la Moara Vlasiei,erau aia la intrarea pe autostrada montau de zor balize din alea de plastic pt blocarea intrarii.

    Am vazut podul ala de la prima groapa pana la montarea balustradelor,unul sapa si zece stateau in jurul lui si vorbeau cam asa s-a petrecut toata treaba
    Last edited by john Q; 19 July 2012, 16:39. Reason: Automerged Doublepost
    "light up the darkness" Bob Marley

    Comment


    • #3
      eu o sa merg maine pe ea. o sa revin cu impresii

      Comment


      • #4
        Da-i tare ... lasa consumul de 4,8.... oricum nu cred ca stau de maine cu radarul asa ca da-i blana...:P

        Comment


        • #5
          Dupa cate vad, legatura intre A3 si A2 se face pe centura Bucurestiului.
          Asta nu duce la blocaje rutiere pe acel tronson?
          Apropo care mai este starea carosabilului pe centura B. (in special pe legatura mentionata)?
          Doresc sa merg la mare pe acel traseu.
          Multumesc
          ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

          Comment


          • #6
            Jumatate de centura A1-A3, e pe 4 benzi. Asa ca in curand, peste vreo 5-6 ani, va fi toata centura tip autostrada.

            Comment


            • #7
              Originally posted by ionut.stavar View Post
              Am traversat azi de dimineata podul peste autostrada la Moara Vlasiei,erau aia la intrarea pe autostrada montau de zor balize din alea de plastic pt blocarea intrarii.

              Am vazut podul ala de la prima groapa pana la montarea balustradelor,unul sapa si zece stateau in jurul lui si vorbeau cam asa s-a petrecut toata treaba
              Si aia care stateau nu-l strigau: "Doreleeeeee!" Ca la noi e plina tara de "Dorei"
              My ride

              Comment


              • #8
                Originally posted by Sir Andrew View Post
                Da-i tare ... lasa consumul de 4,8.... oricum nu cred ca stau de maine cu radarul asa ca da-i blana...:P
                sunt limitari de viteza. nu se poate merge 140 cap coada

                Comment


                • #9
                  sper ca nu au astia de gand sa stea cu radarul de acum pe ea )). am trecut si eu astazi pe sub podul de la barcanesti se se vedea destul de intensa circulatia. de curiozitate o sa intru si eu cred ca saptamana viitoare mai sigur.

                  Comment


                  • #10
                    am trecut si eu se circula bine liber limitari la 100km/h la poduri

                    Comment


                    • #11
                      este cam pustie
                      "light up the darkness" Bob Marley

                      Comment


                      • #12
                        Am trecut si eu azi se merge bine, cel putin acum ca inca este aglomerata.

                        Am trecut si eu azi se merge bine, cel putin acum ca inca nu este aglomerata.
                        Last edited by jelly; 20 July 2012, 13:49. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #13
                          Podurile/pasarele alea am inteles ca majoritatea nu duc niciunde.

                          Comment


                          • #14
                            mai exact CUM AJUNG PE A3?ex. daca sunt pe dn1 inainte de podul ce duce spre Otopeni,fac dreapta pe langa pod pentru a intra pe centura,apoi...?
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • #15
                              sos Petricani - Pipera -> ajungi pe centura faci dreapta si o sa dai un giratoriu unde se intra pe autostrada

                              sau Colentina - Stefanesti -> ahungi e centura si faci stanga o sa dai in acelasi giratoriu

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google