Neatentie Pieton.Imagini Socante.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Eu m-am rasturnat cu masina dupa ce am adormit la volan (aveam aprox 4500 de km in 2 zile) si a trecut jumatate de basculanta (gen TIR) prin masina,am scos o adolescenta dintr-o masina si ii atarna ochiul pe obraz,plus accidenta vazute live atata timp cat faceam curse in tara si cand ii aud pe zmeii astia ca "domne ai imbatranit de mergi cu 90 la ora" inebunesc,lasa du-te tu inainte ca sun eu la 112 pentru tine.

    On.pacat de fata,o clipa de neatentia iti schimba viata !
    sigpic
    "BRABUS" STYLE

    Comment


    • #32
      pe mine nu ma scoate nimeni din 100 110 kmh nici daca imi plateste benzina de 10x

      consider mersul prudent respect acordat participantilor la trafic. cred asta cu toata convingerea, desi o sa imi sara lumea in cap si o sa spuna ca vorbesc clisee

      Comment


      • #33
        Stai linistit ca nu iti sare nimeni in cap. Sa mergi prudent din punctul meu de vedere este perfect.

        Eu consider ca merg destul de prudent dar daca mai am pe cineva in masina merg si mai prudent pentru ca eu raspund de viata celui care se afla la mine in masina.
        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

        Comment


        • #34
          @alessandro, poti sa mergi prudent si cu 150-180 km/h, daca nu le arati celorlalti participanti la trafic degetul mijlociu poti chiar sa te juri ca ii respecti... kkt, daca vrei sa-mi arati ca ma respecti in trafic te rog sa respecti regulile de circulatie, altfel nu esti decat inca unul care inca nu a patit-o... sau nu a patit-o destul de tare.

          Comment


          • #35
            Doamne fereste! Mi se pare incredibil sa vezi inregistraraea, mai ales sa mai fii si martor live. Din pacate inconstienta loveste grav si este principalul motiv al accidentelor din ziua de astazi. Daca nici viata nu este importanta, atunci ce? Nu sunt nici eu un impatimit al vitezei, dar cand sunt pieton ma uit de 2 ori inainte sa trec strada.

            Comment


            • #36
              DIn Cancan aflam ca fata este politista la Sectia 14 si ca i-au fost amputate doar degetele de la picioare.Ciudat deoarece in toate celelalte publicatii se spune ca i-a fost amputat de la gamba.
              Tanara care a sfidat moartea vineri, cand a fost lovita in plin de un tramvai, este in prezent internata la Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti. Medicii au fost nevoiti sa-i amputeze degetele de la unul dintre picioare.

              Comment


              • #37
                Zicea cineva ceva de "mersul cu castile in urechi" pe cancan.ro.
                Astia i-as trezi cu o sirena de vapor,de nenumarate ori m-am trezit ca mergeau in fata masini,reduceam si cand ma vad ei tresar, gen, " asta cum a venit pana aici, langa mine".
                Posibil sa fi avut si ea casti in urechi?
                sigpic
                "BRABUS" STYLE

                Comment


                • #38
                  Originally posted by vasile78 View Post
                  @alessandro, poti sa mergi prudent si cu 150-180 km/h, daca nu le arati celorlalti participanti la trafic degetul mijlociu poti chiar sa te juri ca ii respecti... kkt, daca vrei sa-mi arati ca ma respecti in trafic te rog sa respecti regulile de circulatie, altfel nu esti decat inca unul care inca nu a patit-o... sau nu a patit-o destul de tare.
                  nu inteleg ce doresti sa spui cu postul asta ? primele 3 propozitii se contrazic intre ele si a 4 a nu inteleg cui ii este adresata ...

                  si prudent inseamna sa mergi o idee mai jos decat permite legea. sa spui ca poti merge prudent cu 180 nu este altceva decat o aberatie.

                  Comment


                  • #39
                    prudent inseamna sa mergi cu o viteza la care esti sigur ca poti controla masina, indiferent ca e sub sau peste viteza legala, inseamna sa respecti legea si ceilalti participanti la trafic, chiar daca aia sunt bizoni.
                    Puneti mana si mai faceti si cursuri de conducere preventiva, sau macar cititi carti.

                    Comment


                    • #40
                      daca eu sunt bizon si am impresia ca la 200 sunt sigur ca pot controla masina...inseamna ca merg prudent cu 200 ?

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Razvy View Post
                        prudent inseamna sa mergi cu o viteza la care esti sigur ca poti controla masina, indiferent ca e sub sau peste viteza legala, inseamna sa respecti legea si ceilalti participanti la trafic, chiar daca aia sunt bizoni.
                        Puneti mana si mai faceti si cursuri de conducere preventiva, sau mai cititi carti.
                        Degeaba esti sigur ca poti controla masina si mergi cu 180 pe drum judetean!

                        Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google